Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan hűtöd nyuladat, ebben...

Hogyan hűtöd nyuladat, ebben a nagy melegben (házinyúl, szabadtéri tartás)?

Figyelt kérdés

Nyulam elég nagy darab és még nem vedlette le a téli bundáját sem, ezért nagyon kikészíti ez a meleg...egész nap csak fekszik meg zihál.


Ötleteket szeretnék, mert nekem már több nincs :D


1. hőszigetelt háza van (persze nappal inkább a kifutójában szeret lenni, még ha ott melegebb is van)


2. tető alatt van a ketrece is és a kifutó is és oldalról se süt be a nap


3. nem egy ásós fajta :D ezért mindig én ások neki gödröt, hogy abban hűsöljön :D de elég hamar felmelegszik az a föld is


4. hideg vízzel szoktam még "lemosni" a fülét, de ez is csak néhány percig használ



Ennyi...te hogy hűtöd?


2010. júl. 10. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mi beengedtük az öntött műpadlós ("mozaik" hűs nappaliba, és ott elnyúlt a kövön :)

Csakhogy a postás nagyon megijedt tőle :)

Már a szetteren épp átverekedte magát.

2010. júl. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát, ilyenkor a nyúlak ezt csinálják...
2010. júl. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Fagyassz le egy nagy üveg vizet, aztán tedd be neki:)
2010. júl. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nagy árnyék és friss víz. Pont most locsoltam le vízzel a tengerimalacot mert felhevült amíg a napon legelte a füvet, jól esett neki, pedig amúgy utálja a vizet.
2010. júl. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szórófejes flakonból időnként fújkáld le nem túl hideg vízzel.
2010. júl. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

a vizes nem is rossz :D kipróbálom...

a házba beengedés sajnos nem megy, olvastam, hogy 1 db járólap/csempe is tök jól hűt, ha találok, akkor azt is megpróbálom :D

2010. júl. 10. 13:33
 7/12 anonim ***** válasza:
túl hideg vizet azért ne adj, nehogy tüdőgyulladás legyen a vége!
2010. júl. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hol van tartva? Lakásban?


Ha van kert, akkor áss neki fel egy kis részt ahol árnyékos, és szedd ki a gazt, aztán kerítsd el oda..


A nyirkos földet szeretni fogja, szerintem a ventilátortól meg a fagyasztott víztől be fog gyulladni a szeme, vagy a füle.


Amúgy a téli bundáját saját magának kellene kitépdesnie, de egy feleslegessé vált hajkefével segíthetsz is neki..

2010. júl. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztaltam, hogy a házinyulunk sokkal jobban bírta a meleget, mint a papagájunk. Sajnos bent hagytuk 10 percre a kocsiban őket napon, a papagáj meghalt, a nyúlnak nem lett baja.
2010. júl. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

OFF

Utolsónak gratulálok, hogy bent hagyta a napon a kocsiban őket. Tudtad, hogy akár 60 fokra is felmelegedhet bent nekik a levegő? Próbáld ki csak 10 percig ruhában, bundában :-( a csapból is az folyik ilyen nagy melegben, hogy gyereket és házikedvencet NEM SZABAD a kocsiban hagyni.

ON

2010. júl. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!