Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan hűtöd nyuladat, ebben...

Hogyan hűtöd nyuladat, ebben a nagy melegben (házinyúl, szabadtéri tartás)?

Figyelt kérdés

Nyulam elég nagy darab és még nem vedlette le a téli bundáját sem, ezért nagyon kikészíti ez a meleg...egész nap csak fekszik meg zihál.


Ötleteket szeretnék, mert nekem már több nincs :D


1. hőszigetelt háza van (persze nappal inkább a kifutójában szeret lenni, még ha ott melegebb is van)


2. tető alatt van a ketrece is és a kifutó is és oldalról se süt be a nap


3. nem egy ásós fajta :D ezért mindig én ások neki gödröt, hogy abban hűsöljön :D de elég hamar felmelegszik az a föld is


4. hideg vízzel szoktam még "lemosni" a fülét, de ez is csak néhány percig használ



Ennyi...te hogy hűtöd?


2010. júl. 10. 13:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem tudod kikefélni a bundáját?, (a miénk folyamatosan vedlik), hátha megszabadulna a téli bunda egy részétől. A felvizezés hatásos, csak arra figyelj, hogy a fülébe ne kerüljön víz. Mi a ketrece tetejére szoktunk lefagyaszott ásványvizes palackot tenni (a hideg levegő lefelé száll), és előhűtött járólapokon fekszik ilyenkor. Volt hogy pici jégkockákat tettünk az itatójába, csak hogy picit hűtse a vizet. Nekünk a nappaliban van, és ilyenkor besötétítünk nappalra, este meg kiengedjük az erkélyre.
2010. júl. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Mindig tanul valami újat az ember :D azt például nem tudtam, hogy saját maguknak kell kitépkedni a szőrüket...van itthon olyan hajkefe ami jó a 2 centis bundájára és nincs használatban, úgyhogy senkinek nem fog hiányozni, ha én azt "kölcsön veszem".


találtam járólapot, egyelőre még sandán néz rá, nem tudja mi az :D


de most már ás magától is (úgy látszik a szükség nagy úr) nekem már nem kell ásóznom :D most is félig beásva és elnyúlva alszik a sarokban :D


a vizes permetezést még egyszer mondom, jó ötletnek találom, de még azt nem próbáltam ki, viszont a fagyasztott vizeset nem merem. Ha becsavarom egy rongyba, még akkor is túl hideg, nem szeretném ha tüdőgyulladást kapna vagy megfázna.

2010. júl. 11. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!