Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ahhoz hogy a nyuszim több...

Ahhoz hogy a nyuszim több szénát egyen, mennyire csökkentsem le a tápmennyiséget?

Figyelt kérdés
Reggel és este kap egy szűk evőkanálnyit, széna egész nap van előtte, kevés szárított növény, hetente kap kevés friss zöldet. Tudom hogy a táp sok, de a nyuszim eléggé vékonyka. Eszi a szénát is, nem keveset, de én szeretném ha kicsivel többet enne, mert lehet kicsit kevesebb szénát eszik mint kellene. Néha nehéz megállapítani mert nagyon sok szénát teszek neki több helyre is, ami kb két-három nyúlnak is elég lenne, ezért nyilván azt mind nem fogja megenni és sokat hagy belőle. Ezt csak azért így csinálom, hogy tudjon bőven válogatni belőle. Annak érdekében viszont hogy megnövekedjen a széna fogyasztása, a táp mennyiségét drasztikusan kell lecsökkentenem vagy csak fokozatosan lehet?

#törpenyúl #nyúl táplálkozása #nyúl szénafogyasztás #nyúl tápfogyasztás
2019. júl. 9. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:

A táp mennyiség megfelelő.

Milyen tápot kap? Lehet az a gond, hogy szeméttel etetitek.

Nem ellened mondom ezt sajnos sok rosszat árulnak nekik és az eladók is ezeket ajánlják. Egy megfelelő minőségű táp sokat segíthet.

2019. júl. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Na meg miből gondolod hogy vékony?

Ha picit érezni a gerincét és bordáit akkor van a jó súlyban.

Ha felülről megnézed menet közben mikor kivan nyúlva egy ugrás között akkor szép egyenesnek kell lennie.

2019. júl. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Három féle tápot tartok itthon: Versele-Laga Cuni Complete, Bunny Nature Basic és a Trovet. Ezekből nem mind egyszerre kap, de ezeket használom, úgy tudom ezek a legjobbak.
2019. júl. 10. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!