Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A patkányaim elkezdtek lyukat...

A patkányaim elkezdtek lyukat rágni a ketrecükön. Van valami bevált praktikátok a javítására?

Figyelt kérdés

Leszögezném előre, hogy nem kicsi a ketrecük és rendszeresen ki is vannak engedve, de ennek ellenére néha így megrögződnek egy-egy pont iránt és addig járnak rá, ameddig teljesen szét nem cseszik.


Most, két év után rájöttek, hogy a ketrec aljába, a műanyag tálcába is képesek lyukat rágni. Az első lyukat befedtem, egyszerűen odadrótoztam elé egy kisebb alomtálcát, hogy ne férjenek hozzá. Azonban már a másodikat is elkezdték és kifogytam az ötletekből, hogy mivel lehetne ezeket (esetleg tartósan) fixálni.


A bajt tetézi, hogy két nap múlva el kell utaznom és pont most kellene őket rábíznom ideiglenes gazdára. Tehát új ketrecet addig nem tudok rendelni és illene biztonságosan szállítanom, hogy ne ott szabaduljanak el.


Köszönöm, ha segítetek.


2019. júl. 11. 02:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Van bent nekik fogkoptató? Egyébként a patkányok nagyon okosak így nem csoda ha próbálnak túljárni az eszeden. :) Esetleg valamilyen játékot rakhatnál be nekik, amivel kicsit lefáraszthatják magukat. Szoktál velük logikai játékot játszani? Adj nekik logikai feladatot és közben jutalmazd finom falattal. Testileg, szellemileg próbáld lefárasztani őket.
2019. júl. 11. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A patkányok nem ketrecbe való állatok. Mindig ki akarnak szabadulni így folyton keresni fogják azt a helyet ahol rághatnak. Tegyél be valami fogkoptatót de az sem biztos hogy használni fog.
2019. júl. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!