Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van valami bevált praktikátok...

Van valami bevált praktikátok migén ellen?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta küzdök a migrénnel, viszont most rosszabb lett, gyakran hányásig fáj a fejem. Elmentem orvoshoz, aki nagyon lekezelően beszélt velem, azt mondta ha majd szülök egy gyereket, elmúlik. 19 évesen nem nagyon tervezek gyereket szülni... Másik orvoshoz is el fogok menni, de kíváncsi vagyok, hogy ti mit csináltok, tudtok-e egyáltalán valamit csinálni egy migrénes nap esetén?

2018. júl. 31. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Én is ugyanebben a cipőben járok,11 éves korom óta.Egyedül 1 dolog van,ami használ,ha a roham legelején beveszek 30g cinket.Kipróbálhatnád,de tilos éhgyomorra bevenni.
2018. júl. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nálam is hasnonló a hejzet, a migrénre való hajlam, ha minden igaz örökletes, csinálni nem igazán tudsz ellene semmit


nekem a cataflan, apranax, dolgit, algoflex felváltva sokat segít

továbbá próbálok nem mozogni, ha fekszek és nem mászkálok azért használ, meg ha érzem, hogy kezd fájni a fejem egyből veszek be egy fájdalom csillapítót, később úgy is kell, de van hogy már ott helyben elmullik és nem lesz rosszabb

2018. júl. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Régebben nekem is volt, most is néha, de már nem annyira. Régen aurás migrénem volt.


Amj általában segít/segített: meleg zuhany, pihenés, relax, nem görcsölök rá, hogy elmúljon, lehúzott redőnynél alvás, gyógynövényes (lóbalzsam, hűsítő mentolos krém) a nyakamra, halántékomra.


És a stresszes életmód kerülése. Javaslom, te is figyelj oda arra, hogy ne zsúfolj be mindent egy napba, ne akarj egy popóval két lovat megülni, igyál elegendő vizet, az éjszakai alvásod mindig legyen meg, hetente töltődj fel lelkileg jó zenével, videóval, sétával, barátokkal, programokkal.


21L

2018. júl. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, és legalább egy koponya MRI, vagy EEG.
2018. júl. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Skatebird ***** válasza:

Ha lehet csönd és sötét, ha nem, akkor is napszemüveg, vagy csukott szem és füldugó utcára is. Rengeteg vizet iszom.

Vannak kifejezettem migrénre való fájdalomcsillapítók( triptánok). Neurológus kiírja, de nálam nagyon kijöttek a mellékhatások. Marad az algoflex, flektor tapasz a tarkóra(ez lehet csak azért jó nálam, mert tenzióssal párosul).

2018. aug. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj el neurológiára, kiváló migrénes gyógyszerek vannak. Nekem most a klimax talán elviszi, ritkult, de neked ez még nagyon messze van.
2018. aug. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!