Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miert bukfencezik hatra a...

Miert bukfencezik hatra a dzsungariai torpehorcsogom?

Figyelt kérdés
Tobb hónapja megvan, most a semmiből elkezdte ezt csinálni állandóan, egyedül van az akvariumba, miert van ez?
2019. júl. 16. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez idegrendszeri probléma, beltenyésztett állatoknál szokott lenni.
2019. júl. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez valószínűleg egy genetikai betegség, a túlszaporítàs és beltenyeszet eredménye. Semmit nem tudsz csinálni vele ha ez a gond. Legközelebb tenyésztőtől vásárolj.

De egy próbát megérne megmutatni a dokinak.

2019. júl. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Ezért nem kéne szaporítótól venni...
2019. júl. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Háztól vetruk nem boltból vagy ilyesmi, de eddig tenyleg nem csinálta, enha abbahagyja utana elkezdi
2019. júl. 16. 16:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz, lehet az anyja és apja testvérek voltak és egyben az anyja volt a nővére..

Legközelebb tenyésztőtől vedd, semmi mást nem tudsz csinálni már.

2019. júl. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ketten vannak, a másiknak semmi baja pedig tesok.. En is direkt azert raktam külön oket mert olvastam hogy milyen kölykok születtek volna ha parosodnak
2019. júl. 16. 16:27
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

"Háztól vetruk nem boltból"

Tehát nem kereskedésben vettetek egy beltenyésztett állatot, hanem szaporítótól. Nem nagy különbség... Ilyen helyekről tilos állatot venni.


"eddig tenyleg nem csinálta, enha abbahagyja utana elkezdi"

Igen, az ilyen betegség nem mindig látszik egyből. Néha több hónap után van csak tünet. Annyit tegyél meg (amellett, hogy megtanulsz helyesen írni), hogy ne legyen bent nála emelet, vagy olyan felszerelés, amire fel tud mászni. A bukfencezés nem tudatos, sajnos ha rájön, bárhonnan leeshet.


Iletve nem tudom, milyen helyen vannak, és milyen felszereléseket biztosítasz nekik, de szinte biztos vagyok benne, hogy nem megfelelőek. Szaporítótól nem kap az ember értelmes tanácsot. Ez az egyetlen normális magyar nyelvű höris weboldal, tanulmányozd át alaposan, és ez alapján tartsd őket.


[link]

2019. júl. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat már, hogy 2 betűt fel cseréltem mert gyorsan írtam, szerintem nem ezen múlik a helyesírásom, egyébként van bent náluk kerék, meg minden amire szükségük van és foglalkozva van velük
2019. júl. 16. 21:22
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok dolog lehet. Jó eséllyel beltenyésztés miatti idegrendszeri gond, backflip syndrome a neve.

A másik oka az is lehet, ha kicsi, ingerszegény a környezete (3000 cm2 alatti alapterület, 20 cm-nél kisebb kerék, kevés felszerelés).

2019. júl. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!