Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor lehet szétválasztani a...

Mikor lehet szétválasztani a hörcsögöket?

Figyelt kérdés
már kb 2 hónapja szült a hörcsögöm (5-6 kicsit, ebből egyet a szemem láttára evett meg, egy pedig meghalt.), ekkora a fiut külön akváriumba tettük, a többieket dobozba. sajnos más megoldás nem volt, mert hirtelen nem tudtunk még egy akváriumot szerválni.. (de a dobozt nem rágják ki, szóval minden oké.) nemrég jött egy kislány, hogy kellene neki két hörcsög. át akartam tenni egy picit a dobozba, amikor kivettem, az anyja elkezdett ész nélkül rohangálni, nekiment a doboznak.. megijedtem, és visszatettem, ekkor minden oké volt. légyszi valaki írja meg, hogy hogy tudnám őket szétválasztani, mert már szerintem szükség lenne rá, mert elég nagyok.. nem szeretnék több picurkát..
2010. júl. 11. 01:33
 1/7 anonim ***** válasza:
a kicsiket már 4hetesen szét lehet választani az annyuktól. ha megette, akkor viszont azvolt a baj, hogy az annya már nembírta elviselni a kicsitet.nekem is már külön vannak a szülők mert mikor szült végigjátuk az egész várost és sehol se tudtuk már leadni őket.
2010. júl. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

3-4 hetesen nyugodtan le lehet választani. az aranyhörcsögnél, a szülés előtt külön kell tenni a hím állatot, mert hajlamos felfalni az utódokat.

almozáskor vedd ki az anyát, és mig a nőstény távol marad, tedd külön a hörcsögöt....

2010. júl. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát mi nem tettük külön.. akkor majd szerintetek már külön kéne tenni őket? de nem fog szomorú lenni az anyja? mert annyira össze vannak nőve.. egymáshoz bújnak úgy alszanak.. olyan édesek. de mostanába az egyik mindig nyivákol, nem tudom miért. :S ha odanézek, akkor már semmi.. lehet csak játszanak? azt hallodtam, ha egy helyen vannak, akkor egymást megölik majd a helyért meg ilyenek.. ez tényleg igaz? hogy születésüktől egy helyen vannak akkor is?
2010. júl. 11. 22:09
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem már nyugodtan külön tehetedőket.Enyémek is mindig összebújva aludnak.Mikor különtettem a kicsiket szó szerint majdnem mindig aludt az anya mert gondolom kifáradt a kicsik miadt.Lehet hogy azért csipognak mert már ivarérettek és a fiúk hajtják a lányokat vagy az annyukat.(első voltam)
2010. júl. 14. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

10-12 napos korukban nyílik ki a szemük.Közben szőrzetük is szépen fejlődik,olyannyira,hogy 3 HETESEN NYUGODTAN EL LEHET VÁLASZTANI ŐKET AZ ANYJUKTÓL,még akkor is,ha a fészekalj 8-10 kölyökből áll.Ilyenkor akár az anyát emeljük ki a kölykök közül,akár a kölyköket helyezzük másik tárolóba,HAGYJUK AZ ANYÁT NÉHÁNY HÉTIG PIHENNI.A kölyöknevelés erősen megviseli az anya szervezetét,amelynek következtében alaposan lesoványodhat.Csak akkor próbáljuk ismét pároztatni,ha megfelelő kondícióját már visszanyerte.


A kicsik már néhány hetesen ivarérettek!Ez azért baj,mert a tieid már azok,és őket nem érdekli,hogy testvérek!Ezért mindenképp szét kell már őket választani!Amelyiket nem tudod elajándékozni,azt add be a kisállat-kereskedésbe(nem biztos,hogy beveszik őket,de azért kérdezd meg!:)).

2010. júl. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Ha megevett egy picit,annak vagy az volt az oka,hogy nem biztosítottad neki a nyugodt környezetet,vagy nem kap elég fehérjét,és ezért ette meg a picit!Hetente egyszer-kétszer adj neki túrót,sajtot,lisztkukacot,vagy tücsköt stb.:)

2010. júl. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

szerintem megijedhetett, és azért evett meg egy kicsit. amikor megszülettek, anyummal külön tettük a fiu hörcsögöt, nem piszkáltuk az anyukát és a piciket. de muszáj volt egy idő után forgácsot cserélni.. ígyhát dobozba tettük őket, hogy ne keljen olyan sokáig külön lenniük. a piciket egy kis forgáccsal együtt rákotortuk egy kis papírra (nem a kezünkel, hogy ne érezze rajta az anyuka a szagot). amikor betettük őket a dobozba, akkor hirtelen egyet kikapott, és megevett. de szerencsére többi jól van, már nagyok. mivel négy kis törpilla van, már találtunk nekik gazdit. egy kislány kettőt elvisz (fiu,lány), meg a húgom barátnőjének a nagymamája egyet. nem szerettük volna betenni kisállatkereskedésbe, mert kitudja milyen életük lenne ott.. volt aki elvitte volna már őket, de NEMet kellett mondanom, mert nem bíztam benne, hogy vigyáz rájuk.


tegnapelőtt már nem bírtam hallani, hogy az egyik kislány hörcsög nyafog, ezért külön tettem, és úgy döntöttem, hogy őt én fogom etetni. :) olyan jól érzi magát.. ma kapott tiszta forgácsot, kaja van neki bőven répa, saláta.. csak sajnos hirtelen nem tudtam máshova tenni, ezért rajzdobozba tettem. házikót is barkácsoltam neki vajasdobozból, barbiágyikó a tálkája, és van neki bent wcpapírguriga. :) aztán majd apránként kap akváriumot, házikót, majd ha nagyobb lesz mókuskereket.. jó most lehet mindenki hülyének néz, hogy amikor még kicsik voltak a kishörcsögöket is dobozba tettem, de nagyon jól érzik ott magukat. :) jó nagy a helyük, nem is rágták ki..

2010. júl. 15. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!