Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ássa el a kutyám a...

Miért ássa el a kutyám a játékát, ha elfelejti hova tette?

Figyelt kérdés

Van egy 8 eves border collie szukam, akinek vettem egy eve egy muanyag jatekot, ami nem sebzi ot meg, viszont strapabiro is.

Idaig egesz evben jatszottunk vele nap-mint nap a jatekaval, de kb 2 hete eltunt a jateka. Mindenhol kerestuk kb de sehol nem volt es amikor szoltam neki, hogy hozza nekem ide a jatekat, akkor nagyon kereste o is mindenhol, de nem talalta.

Mikor Apukam mult heten a szolo mogott asott, akkor kiasta a kutya jatekat. Megtisztitottuk es jatszottunk vele, aminek a kutya is nagyon orult. Viszont 2 napja megint nincs meg a jatek, habar en arra gyanakszom, hogy megint elasta a “feltett” jatekot mert senki nem dobta at a jatekot a keritesen vagy nem hoztuk be.

Kerdes: miert assa el, ha egyszer arra se emlekszik, hogy utana hol van es igy nem fog tudni jatszani?

Vajon tenyleg nem tudja, hol van a jateka, vagy csak nem akarja nekunk elohozni, megmutatni a “feltett” jatekanak rejtekhelyet?

Mi ilyenkor a teendo, hogyha azt szeretnem, hogy a jatek keznel legyen, hogy mindig tudjuk hasznalni?

Koszonom!



2019. júl. 24. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:
94%
A kutyának olyan szaglása van, hogy elég nehéz elhinni, hogy "elfelejtette", hogy hova ásta el. Szerintem inkább csak nem akarja megtalálni, és lóvá tesz titeket a kereséssel. Egy borderről simán el tudok képzelni ennyi észt. :-)
2019. júl. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Metionin ***** válasza:
100%
Simán lehet hogy kamuzik, a miénk is csinált hasonlót. 1 db játéka van, egy labda, semmi mást nem fogad el csak azt. Egyszer csak nem találtuk a labdát, kerestük égen-földön, a kutya ugyanazt csinálta mint a tied, ő is kereste de labda sehol. Hát mondom akkor nem játszunk, leültem a teraszra. Pár perc múlva hozta a labdát.
2019. júl. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!