Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan oldanátok meg ezt a...

Hogyan oldanátok meg ezt a helyzetet, hogy mindenkinek jó legyen?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy kutyát, de minden második hétvégén 2 napot a szüleimnél vagyunk. Idősebbek, megyünk nekik segíteni.

Úgy terveztük, hogy azokon a hétvégéken vinnénk magunkkal a kutyát.

Ebbe ők nem egyeztek bele. Nekik is van kutyájuk, nem szeretnék, ha egy másikat odavinnénk. Azt sem engedik meg, hogy addig a kazánházban aludjon, az pedig teljességgel kizárt, hogy a házba beengedjék. Ezt elfogadom, az ő házuk, az ő szabályaik.


Tegnap a kisebbik fiam megkérdezte, hogy csak akkor lehet ezek szerint kutyánk, ha már a mamáék nem élnek? Nem tudtam mit mondani neki.


Azóta ezen gondolkodom. Anyósomék már nem élnek, nem rég költöztünk munka miatt ebbe a városba, alig ismerünk valakit. Nem lenne olyan, akire rá tudnánk bízni a kutyát.

Egy kölyökkutyát nem hagynék egy napra sem egyedül.


A hazajövetel nem megoldható, mert messze laknak. A 2 nap pedig kell, mire kitakarítok, kimosok, kivasalok, megfőzök nekik, az sok idő.


Ők nem tudnak jönni, nincs autójuk, és amíg olyan az egészségük, hozzánk sem akarnak költözni.


Volt valaki ilyen helyzetben? Mi lett a megoldás?



2019. júl. 25. 13:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%

#1, remélem nincs kutyád..


Próbálj meg beszélni a szüleiddel. Mondd el, hogy az unoka kutyát szeretne, és vagy elfogadják, hogy viszitek, vagy nem tudtok menni.

A gyerek kérése az első..

2019. júl. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
63%
Esetleg arra a két napra kutyapanzióba beadhatjátok. Az nem is kerül olyan sokba, és biztosan tudod, hogy lesz valaki olyan, aki ténylegesen figyel rá.
2019. júl. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%

#1 nekem meg az állat az első, nem pedig a hozzád hasonló, magas IQ-val megáldott állatkínzók! ;) mi az, hogy "kibírja lancon????" Normális vagy?! Remélem, szembe talalod magad egy szép napon a vehemensebb állatvédőkkel!


Kerdezo, én beszerezném a kiskutyát, marcsak a gyerekem miatt is, mert nem szeretnék csalodást okozni a kisgyerekemnek sem, ha annyira vágyna rá! A szüleid pedig igazán leheznének kompromisszumképesek, alkalmazkodóbbak, ha már Te, mint a gyerekük ennyit segítesz nekik! Hálával tartoznának Neked, hogy egyáltalán képes vagy miattuk minden egyes hétvégén utazni annyit, hidd el, nem sok gyerek teszi ezt meg a szüleiért.


Esetleg barátok felügyelete, kutyapanzio arra a 2 napra nem johetne szóba?

2019. júl. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
A kutyapanzió jó ötlet. Nálunk 3.000 Ft/éj, tehát ha kéthetente mentek 2 napra, az 1 éjszaka, vagyis havi 6 kilóból meg van oldva a probléma. A kutyának pedig kifejezetten jót tesz majd a többi kutya társasága, teljesen feltöltődve, kifáradva kapod majd vissza.
2019. júl. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%

#1 nem minden kutya bír ki két napot egyedül "vízzel és bőséges kajával egy kennelben vagy láncon" egy kölyök kutya pedig egész biztos, hogy nem, de felnőtt kutyáknál is a legvalószínűbb az lenne, hogy a kirakott "bőséges" kaját az első adandó alkalommal felzabálná a kutya és utána a hátralévő két napban rosszul lenne, úgy hogy senki se figyel rá. Nagyon kevés olyan kutya van, aki azt gondolja "á, köszönöm, jól laktam, majd uzsira megeszem" ha így lenne pl. baromi nehéz lenne jutalomfalattal motiválni, de azt hiszem ezt fölöslegesen magyarázom, a lényeg, hogy NEM hagyunk egyedül kutyát napokra, láncon meg amúgy se, az a felvetés már több szempontból problémás amúgy is.


Kérdező!

Több kutyaiskola, oktató is vállal panziót, nem tudom, hogy felétek van-e ilyen, illetve van e lehetőségetek rá, bár nem szoktak horror áron panzióztatni (nálunk 3000ft/nap), de szerintem az egy jó megoldás lehetne. Az adott oktatóhoz, illetve helyre ha jártok a kutyával amúgy is suliba, akkor nem lesz neki ismeretlen a környezet és az oktató személye sem, könnyebben alkalmazkodik a helyzethez.

Vannak kutyaiskolától független panziók is, utána kell kérdezni, hogy melyik a megbízható, kinek milyen tapasztalata van vele, de én azért szívesebben vinném olyan helyre a kutyám, ahol ismerik már, illetve akiket én is ismerek.

A harmadik opció, ha tenyésztőtől hoztok el kutyát - ezt jelen esetben amúgy is ajánlom, nem vagyok a mentett kutya ellen, de egy menhelyi kutyust szerintem sokkal jobban megviselne, ha 2 napra máshol hagyjátok, nehezebb lenne hozzászoktatni, hogy ott hagyjátok - a tenyésztők a saját kenneljükből származó kutyáknak általában szoktak panziót vállalni, jelképes összegért. Ezt akár még a vásárlás előtt tisztázni lehet a tenyésztővel.


Ha ezekre nincs lehetőségetek, akkor szerintem se vegyetek most kutyát, az semmi estere se lenne jó, ha ráerőltetnétek az új kutyát a szüleitekre, bár ha amúgy kutyások akkor előfordulhat, hogy a későbbiekben változik a véleményük. Esetleg meg lehet kérdezni, hogy mi a konkrét oka, amiért nem szeretnék és ha megoldható, akkor lehet úgy alakítani, ha nyitottak rá, kompromisszumot kötni, de semmiképp se kényszerítsétek bele őket.

2019. júl. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%

Ekkora nagy önzőséget a szülők részéről még nem hallottam.Az jó nekik hogy odamentek gürizni, takarítani 2 napig! de cserébe nem tűrnek el egy kisállatot, aki hozzátok tartozik.Nem is értem.Nekem 3 felnőtt, különélő gyerekem van.Még nem szorulok rá, de ha rám áldoznák a hétvégéjüket, nekem dolgoznának, a minimum az lenne a részemről hogy természetesen hozzák a kutyájukat!Vagy bármit.Nem fontos az unokájuk? Hogy szeretne egy kutyát?Ennyire nem érdekli őket semmi saját magukon kívül?

El tudom képzelni, mennyire szerethetik a saját kutyájukat.

Én biztos hogy nem áldoznám fel a szabadidőmet rájuk, ha ennyire tele vannak rosszindulattal felénk!A kutyát a kazánházba se engednék be? A fekete szenet meg koszos fát beengedik???

Ez nem más, mint az, hogy uralkodnak rajtatok, kihasználnak benneteket, de ők egy gazszálat nem mozdítanának meg értetek.És ti ezt hagyjátok.

Az én anyám egyedül lakik, találtunk egy kiskutyát az út szélén.Hozzánk nem tudtuk vinni,mert nagy kutyáink vannak,megkérdeztük tőle, befogadná-e?Azonnal igent mondott,sőt sajnos utána került hozzánk még egy kutya később, akit nem tűrtek a többiek, és anyukámnál levő kutyával jól kijött, ő is odakerült.Én vittem őket orvoshoz, vittem mindennap nekik kaját, anyu csak simogatta őket.De ezzel nekünk segített.Pedig 88 éves már,vannak betegségei, de nem hagyja el magát.Még eddig azt se engedte hogy takarítsak, főzzek rá.Megcsinálja, míg tudja. Csak vásárlok neki, orvoshoz viszem, temetőbe viszem.

2019. júl. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%

1-es egy kretén. Remélem semmilyen állata nincs, bár tudnám, hogy akkor miért böfögi ide az okosságait...


Kérdező!

Mit kell minden 2.hétvégén segíteni a szüleidnek?


Ha akartok mindannyian kutyát (márpedig akartok), akkor vigyetek haza egy kutyát!

Jó idő van, most lehet rászoktatni a szobatisztaságra stb. A szüleidnél meg nem kötelező kéthetente 2 napot ott tölteni. Gondolom nem több hektáros szőlőst műveltek helyettük, maximum rossz beidegződés és rossz szokás. Mindent meg lehet oldani, át kell szervezni a hétvégéket és maximum 1 napot menni.

2019. júl. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%

7-es vagyok:Nekem kedvem se lenne hétvégente ott üdülni, ha ilyen merevek velünk.Nekem is fontos a család, de a kutya családtag.

Ha mindenáron dolgozni kell rájuk, akkor azt csinálnám, a gyerek+a kutya otthon maradna 1 szülővel! Másik szülő meg menjen gürizni rájuk.Akkor talán észbe kapnának, hogy miattuk meg az önzőségük miatt a család szétszakad havonta 4 napra!Ha nem kapnának észbe, és nem mondanák hogy jó, inkább hozzátok a kutyát is, akkor a végtelenségig önzők,hiába öregek, de szégyellhetnék magukat.

A kor nem erény, hanem állapot.

2019. júl. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%
Az én szüleim eleve ellenezték, hogy kutyám legyen, nekik nincs kutyájuk (gyerekkorukban volt a szüleiknek mindkét családban). Le akartak beszélni róla, mikor eldöntöttem, hogy lesz kutyám. Aztán mikor meglett a kutya, még finnyáskodtak egy kicsit, pár hét alatt megkedvelték, most meg már imádják egymást a kutyával. Lehet, hogy nálatok is megenyhülnek, főleg, ha saját kutyájuk is van.
2019. júl. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
99%

Elsosorban a te csaladod az első.

Vegyel kutyát, es mond meg a szuloknek , ha a takaritast elfogadjak minden masodik hetvégén, akkor a kutyat is viseljek a kazanhazba.


Megertem, hogy a lakásba nem.

De a kazánhazba??

2019. júl. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!