Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya utazása tömegközlekedéssel?

Kutya utazása tömegközlekedéssel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék majd egy kutyust a jövőben és szeretném ha lehetne vele tömegközlekedéssel is utazni. Mik azok amik szükségesek, hogy buszra felvihessem? Nyilván a szájkosár és póráz. Aki rendszeresen jár így az tudna nekem tanácsokat adni? Előre is köszönöm :) (Nagytestű kutyáról lenne szó)

2019. júl. 25. 17:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Póráz, szájkosár, legyen tiszta a kutya és kell neki jegy is.
2019. júl. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Koszi! Bár azért ilyesmi gyógyszert nem szívesen adnék neki. De megteheti a sofőr hogy nem engedi fel?
2019. júl. 25. 17:56
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Ez a pécsi tömegközlekedési vállalat utastájékoztatójából van:


ÉLŐ ÁLLATOK SZÁLLÍTÁSA a kézipoggyász méretét meg nem haladó, állatok szállítására alkalmas, zárt szállítóeszközben díjmentesen történhet, amely biztosítja, hogy az élő állat az utazás során nem szabadul ki, illetve az utasok ruházata, poggyásza vagy a jármű nem szennyeződik be, valamint megakadályozza

azt, hogy az utasok testi épsége sérüljön.

A fentiektől eltérő esetben a kutya csak érvényes menetjeggyel utazhat, utasonként maximum egy kutya szállítható. A kutyát csak szájkosárral, pórázon és

tiszta állapotban szabad szállítani, valamint az utasnak kérésre fel kell tudnia mutatni a kutya oltási bizonyítványát. A rendőrségi, a vakvezető és a segítő kutya

szállítása díjtalan. Minden esetben a kutyát szállító utas(ok) felel(nek) azért, hogy az állatok egymást, illetve a többi utast ne zavarják vagy veszélyeztessék, a

járműben kárt ne okozzanak.


Gondolom, a többi városban is hasonló szabályok vannak.

2019. júl. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Volánon/mávon van szabály, hogy járművenként hány állat a maximum. Akkor lehet gond, egyéb esetben nincs olyan, hogy nem enged fel, legyen akármekkora kutya. Ha oltási könyv, szájkosár, poráz megvan, akkor nem kötözködhet.

Nálunk mondjuk hosszabb úton mindig volt egy kis törülköző, ha nyáron a lihegés nyálcsöpögésbe kötnének bele, mondván koszol, akkor arra fekhessen, de ez csak ilyen saját óvatoskodás.

2019. júl. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Meg, ha nincs póráz, könyv és szájkosár.

Valamint, ha a kutya nem tud viselkedni.

Ja, és a legtöbb társaság, csak 1 ebet enged fel!

2019. júl. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Felénk nagyon ritkán lehet kutyával összefutnak a buszon, ezért aggódok kicsit. Német dogot szeretnék, ami elég nagy méretű ugye. Törölközőt akkor mindenképp viszek hiszen ők elég nyálasak tudnak lenni. Koszi a válaszokat, ha esetleg van meg valakinek hasznos infoja azt szívesen várom :)
2019. júl. 25. 18:09
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell neki nyugtató! Évtizedekig utaztam napi szinten tömegközlekedéssel a kutyával. Azok mellett, amik a fentiek írtak (szájkosár, stb.), fokozatosan hozzá kell szoktatni a kutyát a tömegközlekedéshez. Először is már kölyökkorában szoktasd az utca zajához, az emberek tömegéhez, a járművek zajához.

Ugyancsak már kölyökkorában kezd szoktatni az utazáshoz is. Ölben felviszed buszra, villamosra (amikor nincs tömeg), ott egy kicsit leteszed, hadd szokja a zajokat, a padló mozgását, simogatod, nyugtatod, stb.

Később meg kell tanítanod, hogy lépcsőn és hasonlókon megbízhatóan kövessen a kutya pórázon, és akkor fel fog ugrani veled a buszra is. Ha megszokja az utazást, teljesen természetes lesz neki. Az én kutyáim a helyüket is tudták a járműveken, ha leültem, bebújtak az ülés alá (pl. vonaton), ha sokan voltak, a lábam közé ültek, stb.

Metrón ölbe kell őket venni, vagy az állólépcsőt használni, azt is jól ismerték.

2019. júl. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Persze szoktatva lesz ilyen dolgokhoz, setaltataskor muszaj a főúton közlekednunk, hogy aztán lekanyarodhassunk a föld útra. Autóval is lesz ugye utaztatva, orvoshoz stb.
2019. júl. 25. 18:15
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogy járművenként hány állat... Régebben az volt a szabály a buszokon, villamosokon, hogy ahány peron, annyi kutya, azaz egy peronon egy kutya utazhatott. Tehát ha felszálláskor észrevettük, hogy a peronon már van kutya, akkor másik ajtón, másik peronra szálltunk.

Német doggal sincs semmi probléma, nekem is nagytestű kutyáim voltak, legfeljebb előfordulhat, hogy ha tömve van a jármű, muszáj egy üresebbre várni. Mondjuk, az én kutyámat nem érdekelte, mennyien vannak a buszon, felugrott, és átfúrta magát a sűrű lábak között, mire az utasok ijedten félrehúzódtak, így mi is felfértünk. Csinált nekünk helyet :-)

2019. júl. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen, amire legjobban kellett vigyázni utazás közben, ha sokan voltak, hogy ne lépjenek a kutya lábára. Nem azért, mert harapott volna vagy ilyesmi (hiszen szájkosár volt rajta), hanem mert fájdalmat okoz a kutyának. Ezért ilyenkor én pl. mindig a kutya veszélyeztetett mancsa elé tettem a lábamat, inkább az enyémre lépjenek rá, mint a kutyáéra.
2019. júl. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!