Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kimegy a kutyám, és meghara...

Ha kimegy a kutyám, és megharap egy kutyát, az én hibám?

Figyelt kérdés
Áltam be a kocsival, és jöttek kutyával. Se, póráz, se szájkosár, se semmi. Jött a kutya, a gazdája vagy 40 méterrel hátrébb sétált utána. Kirohant a kutyám, hogy megtámadja, de rászoltam, csak hozzá szalad, és vissza hívtam. Ott üvöltöztek, hogy Neee...stb. Ha megharapja, az én hibám, mert "kiengedtem", de az gazdája is felelős?
2010. júl. 11. 20:44
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
68%

Mindketten felelősek vagytok, mert:

-utcán nem szabad póráz nélkül sétáltatni, csak az arra kijelölt helyen

-bizonyos marmagasságtól a szájkosár is kötelező


És mivel egyikőtök kutyáján sem volt póráz illetve szájkosár, a felelősség egyformán terheli mindkét felet.

2010. júl. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
73%
Ennek az esetnek egy tanulsága van: Előzd meg a kellemetlen helyzeteket ! Itt egy jó döntés születhet: Zárd el a kutyát míg az autóval beállsz !!!
2010. júl. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
68%
a kutyád kimegy az utcára, és ott támad? mégis, miért? a kert lehet az ő területe, de az utca?... el kellene gondolkodnod, hogy hogy neveled. Az, hogy utcán nekimegy bárminek (állatnak, embernek, gyereknek) az a te hibád. Főleg az, hogy valamit nagyon elrontottál a nevelésében, ha így viselkedik.
2010. júl. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ismerösömnél voltam, a szomszédjának van 2 erdélyi kopó féle kutyája. A kerítése fél...FÉL méter magas. A kutyák kedvükre kibe ugrálnak. Kiugranak az utcára, és rám ugatnak, szerintem, ha ingerelném, nekem is jönnének.
2010. júl. 11. 20:52
 5/43 A kérdező kommentje:
Ja, elzárom, de amikor beálltam, sehol se voltak sétálók. Közel lakok a sarokhoz, és 3 ház után itt vannak, akik bejönnek. Nem láttam senkit.
2010. júl. 11. 20:54
 6/43 anonim ***** válasza:
46%

mindketten felelősek voltatok


én nagyon tudom utálni mikor valaki áll ki vagy be a kocsijával és ott van az agresszív kutyája aki mindenkinek nekimegy, és nem zárja be, ott van a tárva nyitva a kapu, és kutya meg ugat, a gazdája meg rá se b.szik...

2010. júl. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
Másfél métert akartam írni!
2010. júl. 11. 20:58
 8/43 anonim ***** válasza:
31%

Te vagy a hibás mer figyelni kell a kityádra hogy ne szökjön ki és ne legyen agresszív. Igen mások is szabadon sétáltatják a kutyájuk, az is szabálytalan, de egy kutya nem élhet egész életében pórázon, azon kívül nem az ő kutyájuk ment a tiédhez és támadta meg. És főleg azért mert ha más hibázik az nem jelenti azt hogy mentesülsz a felelősség alól.

Neveld meg a kutyád hogy ne menjen ki, te meg vigyázz rá jobban és szocializáld más kutyákhoz.

Gondolj csak bele. Ha a másik kutya szabályosan pórázon lett vokna akkor is megtámadja a te kutyád esetleg még megis sebesíti mert nem tud elfutni, és a gazdája is közel van, óőt is megkaphatja. Vagy esetleg a gazdái bántják a kutyád mert közel vannak a sajáztjukhoz és meg akarják védeni. Attól hogy ők szájkosarat meg pórázt meg miegymást raknak a kutyájukra, a tiéd ugyanúgy megteszi a rosszat. Szóval nehogymár neked álljon feljebb.

2010. júl. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
"ott van az agresszív kutyája aki mindenkinek nekimegy, és nem zárja be, ott van a tárva nyitva a kapu, és kutya meg ugat, a gazdája meg rá se b.szik..." Ha ezt tenném, nem szóltam volna semmit, hanem hagyom, hadd intézzék el "egymást között"...
2010. júl. 11. 20:59
 10/43 anonim ***** válasza:
33%
Ja és ne arra alapozz hogy nem látsz senkit hiszen te is mondod hogy közel a sarok.
2010. júl. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!