Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám megharap valakit...

Ha a kutyám megharap valakit mert feljött az udvarra, de a kapun kint a tábla, abból lehet nekem bajom?

Figyelt kérdés

Zárt porta, kapun "vigyázz kutya" tábla.

Ennek ellenére feljön egy személy a kutya megharapja, ebből lehet valami büntetőjogi ügy nekem mint a kutya gazdájának?

Kutya be van oltva.


Esetleg az számít valamit, hogy milyen szinű ember az "áldozat"? (kutyára csak nem fogják rá, hogy rasszista azért harapta meg).


2010. jan. 5. 23:12
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
94%
Nem lehet bajotok,nyugi.A kutya a feladatat vegezte,nem utcan,kozteruleten hanem sajat telken belul jart el.Szal nyugi!Nagy simi a kutylinak.
2010. jan. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
93%
Az én kutyám egy járókelőt harapott meg, aki bedugta a kezét a kerítésen, tehát portán belül. Annyi lett belőle, hogy hatósági állatorvos megvizsgálta. Mivel be volt oltva nem lett belőle nagy ügy. Szerintem nincs miért aggódnod.
2010. jan. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
46%
A tévében egyre gyakrabban vannak a híradóban ilyen esetek. Neked lehet, hogy nem lesz bajod belőle, bár a gondatlanságot súlyosabb esetekben megállapítják, amire vannak szankciók. A kutyát viszont elaltathatják. Úgyhogy az ő érdekében vagy menjetek kiképzőhöz orvosolni a bajt, vagy legyen kennelben, ha idegen is a közelébe juthat. Mondjuk zárt kapunál betörésről beszélünk, amikor a kutya dolga az őrzés, ekkor nektek nem lehet bajotok.
2010. jan. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
47%

Jaja, elvileg lehet bajotok...


Szavazz a jobbikra, és jövőre, ameddig a kutyád cincálja, fejbe is lőheted... Végre rend legyen ebbe az országban...

2010. jan. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
85%
kint a harapóskutya tábla? lehet hogy öten álítják azt legközelebb hogy: tegnapméégnemvóótott.
2010. jan. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
91%
persze hogy lehet gondod belőle. nálunk úgy volt hogy a szomszéd srác átmászott a kerítésen, és kissé megmarcangolta a rottweilerünk..kiküldték a rendőrség szakértőit stb..tárgyalás is volt. hiába volt kint a harapós kutya tábla és hiába nem mi voltunk a hibásak, elmarasztaló ítélet született és apám azóta büntetett előéletű.
2010. jan. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
viszont ugyanez a helyzet, de nem beoltott eb esetén. a kutya gazdája komolyan rábaszhat.
2010. jan. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
89%
Miért lenne bajod? Nem értek egyet az előttem írókkal. A kutyát sem fogják elaltatni. A kutya az udvaron arra való, hogy őrködjön. Ha betörő jön be, azt is nyalogassa meg szépen?
2010. jan. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Szerencsére még nem történt meg a kimondottan harapás, csak ma volt egy ilyen eset, hogy a kutyaólat tisztitottam és addig szabadon engedtem a kutyát az udvaron. majd később is hagytam had szaladgálja ki magát.

Majd jött egy mondjuk ki cigány, nyugodtan felsétált.

És hát a kutya bizony támadta, mivel kint voltam és visszahívtam meg megfogtam így nem történt semmi.

Csak belegondoltam, mi lett volna ha nincs otthon senki és a kutya őrzi a portát.


Németjuhászról van szó amúgy szelíd jószág, de idegenekkel szemben sose lehet biztos az ember, hogy nem támad rá.

Annyi haszna volt, hogy ezután kétszer is megfogja gondolni, hogy feljöjjön a portára.

"há nem láttam ho szabadon van a kutyaaa"

meg lett neki magyarázva, ha egyszer ott a tábla, hogy kutya van akkor kapuba álljon meg.

meg, hogy örüljön, hogy egybe lemehetett .

köszönöm a válaszokat, ezekszerint mindenkinek más a tapasztalata, vagy ahány város annyi féle értelmezés?

2010. jan. 6. 00:22
 10/36 anonim ***** válasza:
87%

Tökjó hogy mindenki csak a saját bőrét félti, én megőrülnék a félelemtől, hogy valaki elveszi vagy bántja a kutyám. Én úgy tudom, hogyha oltott és kint a tábla akkor nem lehet baja. Viszont azt is tudom, hogy a kutyásokat nem szeretik. Tiszta és logikus, hogy más ne jöjjön be a kertembe és a kutya nem hibás ha őrzi.

És azt sem értem miért kell minden kutyának halál barátságosnak lenni. Szerintem szeressen mindnekit a saját kutyája. Tudom hogy veszélybe sodorhatja magát ha félelemből, rossz nevelés miatt, agresszióból, vagy esetleges bátorságból harap de akkor. Nehogymár "javítókutyaiskolába" kelljen azért menni mert egy kutya van olyan bátor hogy megvédi a házat és/vagy a gazdát? Ez nem viselkedésprobléma (természetesen az más ha nem bátorságból támad).

2010. jan. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!