Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi-ról tapasztalatok és...

Mudi-ról tapasztalatok és élmények. Való ez nekünk kezdő kutyásként?

Figyelt kérdés
Szeretnénk kutyát és felmerült a Mudi mint lehetőség. Érdekelne az ár, hogy milyen energia szintű (mennyi a minimum napi mozgás/foglalkozás) és, hogy lakásban tartható-e(pl. nem ugat folyamatosan). Esetleg nehány kennel, akinél érdeklődhetünk.

2019. júl. 27. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem ugat e állandóan??!!

Ne bohóckodj már, ha ez tényleg felmerül kérdésként, akkor elég messze állsz még a kennel keresgéléstől, inkább a legalapvetőbb kutyanevelési alapokba ásd bele magad...

Fajtától függetlenül hajszál pontosan annyit ugat, mint amit az általad felállított korlátok engednek.


A lakásban tartáshoz nagyon elkötelezettnek kell lenni, ami a napi szintű fizikai és szellemi lefárasztást illeti.

Kivitelezhető, mudi, és pumi tartó ismerősöm is van, de melós. Alapvetően nagyon nem oda tenyésztették.

Egyébként lakásban tartva nem is tudom, mit ugatna folyamatosan..?

Hacsak nem szep.szor. miatt.

2019. júl. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
A mudival, ahogy én látom másoknál, sportolni kell, tehát nagy az energiaszintje. Lemozgatva természetesen tartható lakásban. Az ugatás meg főleg a gazditól függ. A környékünkön a miniatűr zsebkutyák a legugatósabbak, de csak mert a gazdáik nem nevelik őket megfelelően. Az én kutyám meg megtanulta (mert tanítottam rá), hogy ugatós kutyák nem érdeklik, ha ilyen van, esetleg megnézi, de megyünk tovább. Vicces volt, hogy tegnap pont belefutottunk egy ilyen kutya-gazdi párosba, a kis vakarcs veszettül ugatni kezdett, az enyém meg csak vetett rá egy pillantást, és szépen ment tovább, a másik gazdi meg nem győzte csitítgatni a sajátját.
2019. júl. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Nem ugat e állandóan??!!" Nem értem miért hiszed azt, hogy egy kutyának mindig ugatnia kell. Sok kutya van, akinek a hangjat sem hallani, hacsak nincs miért.


Ha nem tudsz a mudiról normálisan információt közölni, akkor csak engedd el a kérdést, mielőtt barmot csinálsz magadból. Köszi.

2019. júl. 27. 19:59
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

Én hiszem azt???


Ezt te írtad:

"pl. nem ugat folyamatosan"


Jó volt barmot csinálni magadból?


Olvasd el még 15-20-szor a válaszom, hátha fel bírod fogni.

2019. júl. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

"Fajtától függetlenül hajszál pontosan annyit ugat, mint amit az általad felállított korlátok engednek."


Próbáld ki azt, hogy ezt a mondatod negyed óráig olvasod hangosan, újra és újra.

Ez egy ilyen barombiztos megoldás.

2019. júl. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Fajtától függetlenül hajszál pontosan annyit ugat, mint amit az általad felállított korlátok engednek." Ha ez igy mukodne, meghozza fajtatol fuggetlenul.


Jovan apafej told arebb a bringat. Nem kell mindenhova valaszolni amugy.

2019. júl. 28. 06:53
 7/9 anonim ***** válasza:
6%
Kérdező, szerintem nem való neked kutya, és más állat sem, ha normális észrevételeket semmibe veszel.
2019. júl. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%

A mudi egy ugatós fajta. Emellett kemény munkakutya, ami csak akkor tud élhetővé válni (magyarán nem szökik, nem rombol, nem visít egész éjszaka, nem őrül meg), ha minden egyes nap lefuttatod és főleg agyban is lefárasztod. Tehát vagy van egy nagy nyájad, amit terelhet, vagy verseny szinten sportolsz vele. Hobbi kutyának, dísznek nem való!


De ha amúgy sem értesz semmi a kutyákhoz, kicsit kisebb is lehetne az arcod itt.

2019. júl. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Szerintem nagyon fain kutya.Az egyik haveromnak van kettő is.Egyszer átment hozzá az unokatesója bejelentés nélkül....(,,ismeri a kutyákat").Nem engedték be mert nem tudták hogy megy.Levette a kulcsot a kaputól,benyitott a kapun és elindult befelé.Az egyik mudi meglátta és úgy megharapta hogy 4 injekciót kapott a gyerek.Szóval tökéletesen őrzőkutya.
2019. szept. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!