Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni?

Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos komondor kutyánk.

Vihar idején folyamatosan ugat. Nem használ ha kimegyek hozzá., nem tudom elvenni a figyelmét.

Aggódom, hogy a szomszédok csinálnálnak vele valamit, mert nagyon idegesítő.

Ilyen korban még nevelhető egyébként?



2019. júl. 28. 05:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kutyasuli segíthet.
2019. júl. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Nekünk is volt olyan kutyánk aki ugatta ha dörög az ég. Nem számított hogy éjszaka volt meg ömlött az eső szaladgált az udvaron és ugatta :D nem zavart senkit mert azért lássuk be vihar nincs minden nap.
2019. júl. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Fél. Engedd be. El fog hallgatni.
2019. júl. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Puli-komondor keverékem van, retteg a vihartól. Nem is kell vihar, elég ha esik az eső és egyből kaparja az ajtót hogy engedjem be, mert remeg a felelemtől. Ma este dörgött és villámlott. Még nem is esett, de tudtam hogy kaparni fog amint elkezd esni. Kimentem hozzá és amint odamentem, már rohant is be a lakásba, mert tudta hogy érte mentem ki. Idebent alig tudtam lenyugtatni olyan ideges volt.
2019. júl. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 komis1 ***** válasza:

Idegesítik a nagy dörgések. Erre kétféleképp reagálhat, megpróbálhat elbújni, vagy szembeszáll, ugat. Miután mindezt a nagy dörgések hatására teszi, nem hinném, hogy a szomszédokat pont a kutyaugatás zavarná, ha közben annál hangosabb égdörgések vannak. Egyébként az ilyen kutya a tűzijáték robbanásaikor is ugyanígy reagál, ugat, próbálja elkergetni azt az idegen valamit, ami ekkora hangot ad.

Ha akarjátok, beengedhetitek az előszobába, ott nem piszkol össze semmit.

Idővel akár meg is változhat a kutya reakciója mindezekre a hanghatásokra, ugyanis frusztrálhatja, hogy hiaba próbálja elkergetni ezt az idegen valamit, az csak nem megy el, folytatódik az égdörgés/rakétarobbanás, ebben az esetben egy idő után félni kezdhet ezektől a zajoktól, eseményektòl.

2019. júl. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vidd be a lakásba, házba. Nekem egy hat hónapos kan Komondorom van, hála Istennek nem fél a vihartól, petárdától. Még.
2019. szept. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!