Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti is gyakran úgy látjátok,...

Ti is gyakran úgy látjátok, hogy a kutyasuli sokszor semmit nem ér?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Több olyan ismerősöm van, akik járnak kutyasuliba a kutyáikkal (beagle, labrador, golden, keverékek stb).

Már elmúltak 1 évesek a kutyák és a legalapvetőbb dolgokat nem tudják.


Egy sima behívás nem megy, mert alkalmi süketek, de már van, aki 2.éve jár suliba és az "ül" megy, ha van jutalomfalat vagy ha épp kedve van a kutyának.


Nekem belga juhászom van, soha nem járt suli közelében, és behívható, szófogadó, mindenhova tudom vinni magammal.

Én sem vagyok zseni, meg a kutyám sem rendelkezik álag feletti intelligenciával, ő is makacs, akaratos és nagyon kemény dió. De egy rossz szót nem tudnék rá szólni.


Csak amikor 2 órája azt hallgatom az ismerőseimtől vagy a futtatóban, hogy Buksika milyen okos, mert kiskora óta sulizik, akkor szoktam bután nézni.


Ha én a futtatóban felveszem a kutya pórázát, akkor az szalad hozzám és leül, hogy becsatoljam. Folyamatosan figyel, nem távolodik el annyira stb. A többiek meg fél órán keresztül óbégatnak és könyörögnek a kutyának, hogy egyáltalán rá figyeljenek és elindulhassanak haza.


A vége pedig az, hogy értük kell menni, mert le sem szarják amit a gazda mond.


Idén veszek egy munkavonalas német juhászt és gondoltam újszerű élmény lenne eljárni vele kutyasuliba, de ahogy látom, teljesen felesleges.


Ezzel persze NEM azt mondom, hogy minden kutyasuli egy semmit nem érő, pénzlehúzós marhaság, de én szerintem eddig csak ilyenekkel találkoztam.


Elfogadom, hogy vannak nehezebb esetek a kutyák között, de ennyi tuti nincsen, inkább arra tudok gondolni, hogy a suliban ennyire nem tudnak tanítani.


Nektek mik a tapasztalataitok? Esetleg ismertek jó sulikat?



2019. júl. 28. 16:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem a sulival van baj,hanem a gazdákkal.


Ugyan is ha sulin kívül nem gyakorolnak minden nap legalább fél órát amit a suliban tanultak akkor konkrétan tényleg semmit nem ér.


Én is jártam kutyasuliba a kutyával és ha két óra között nem foglalkoztam vele itthon akkor sulin se akart működni,de aztán utcán végképp nem.


Gyakorlás gyakorlás ahányszor csak lehet! Minden séta úgy telt,hogy vittem a jutifalis tatyót a klikkert és gyakoroltunk. Munka után mikor hulla fáradt voltam,de legalább 10 percet gyakoroltm az ott tanultakat. Működik sulin kivül és juti falattal.


Suli egy eszköz ami megmutatja mit csinálj.


Rendesen a suliban is órán a diákok sokat tanulhatnak,de pl ahhoz,hogy dolgozat is menjen vagy a felelet otthon muszáj tanulni,gyakorolni.


Kutyasuli is ilyen.

Csodát nem az oktatótól kell várni hanem saját magadtól.


Én azt mondom próbálj ki egy sulit, de szerintem pontosan tudod,mivel jól nevelt kutyád van,hogy mennyi energiát fektettél bele.

Ember mindig tanul újat,kutyának is neked is jó lesz. De az otthon gyakorlás ami fontos.

2019. júl. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Szar kutyasuli nem ér semmit, már bocsánat.


Amikor egy-egy tanfolyam 40 - 50 000 ft, vannak egy csoportban vagy 30-an, az nem más, mint pénzlehúzós bohóckodás. Annyit amennyit ott elmondanak a "kiképzők", azt internetről simán elolvashatod.


Felénk is van rengeteg kutyaiskola, szürreálisan magas árakkal dolgoznak és mindenhova járnak több tucatnyian. Mégsem tudnak a rengeteg tanfolyamos közül akár csak egy BH vizsgás kutyát felmutatni, soha nem képviseltetik magukat versenyen. Egyszer az egyik helyi "top" kutyaiskola bemutatóját megnéztem, hát nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek, annyira szánalmas volt. Kivonultak vagy 15 kutyával, abból 10 semmit nem akart megcsinálni a maradék kutya pedig pontatlanul és csak tessék-lássék módon oldotta meg a parancsokat.


Én egy ideig jártam a kölyök kutyámmal ilyen helyre, ahol nagyüzemi pénzlehúzád folyik, de konkrétan SEMMIT nem tanultunk. Körbe-körbe mentünk a kutyákkal és leültettük, ha ez volt a feladat. Fektetni sem fektettünk, mert az már "haladó" parancs volt. (A behívás meg már csak profiknak való, vagy mi a tököm :D )


Később átmentünk egy kutyakiképzőhöz, aki csak kis csoportokat vállal, mivel külön foglalkozik minden párossal és kifejezetten versenyre készít fel (engedelmességi) vagy a problémákkal érkező kutyáknál azok megoldására koncentrál.

Az 5 kutyából, aki rendszeresen jár, már 4 BH vizsgás, nem tanfolyam szerű, hanem egész évben van,havonta kell fizetni a tagdíjat, ha jártál abban a hónapban. Amióta ide átkerültünk, a kutyám kivirágzott, rengeteg problémát sikerült megoldani, sokkal egyszerűbb vele az élet és aktívan versenyzünk is már, sok szép eredménnyel.


Szóval nem kutyasulit kell keresni, hanem a munkavonalasoddal egy versenykiképzőt, aki nem csak bohóckodik a kutyákkal.


Helyileg merre vagy? Hajdú-Bihar megyében tudok egy nagyon szuper kiképzőt.

2019. júl. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Munkavonalassal olyan iskolába kell járni, ahol sportkiképzés folyik. Vannak nevek a sportkiképzők között, akiknek az iskolájában valóban eredményes a kiképzés.

Sokszor jön a mi sulinkba is olyan páros, akik tükrös, alfás, ezeknek variációját használó helyen jártak. Általában az alapképzés után érzik úgy, hogy nem behívható a kutya, nem tudnak rá hatni, stb. Elfogy a türelem, mert ott talán lassabban haladnak.

2019. júl. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Én valami olyasmi helyben gondolkodom, ahol elhagyhatjuk ezeket az alap baromságokat, amiket itthon is meg tudok tanítani neki (ül, fekszik, marad, hozd, keresd, ereszd stb).


A belgával is járunk akadálypályákra, túrázni stb, de valami olyanon gondolkodom, ahol keményen igénybe kell vennie az agytekervényeit is és fizikálisan is jobban oda kell tennie magát, mint pl.egy úszás alkalmával vagy amikor túrázni megyünk.


Azzal egyetértek, hogy otthon is folyamatosan gyakorolni kellene a suliban tanítottakat, de látom ismerősöknél, hogy próbálkoznak (sokszor nem is rosszul, hanem ugyanúgy, ahogy a suliban tanították), de semmi. Mintha teljesen fogyi lenne a kutya (ami kizárt) és nem tanítottak volna neki semmit.


Ezért gondoltam, hogy nyilván nem a kutya a hibás és sokszor a gazda sem, akkor az iskolában olyan gyenge a színvonal, hogy nem is értem erre minek adnak ki pénzt.


Az egyik ismerősöm pl.azt mondta, hogy a suliban azt tanácsolták neki, hogy úgy tudja megmutatni a kutyának ki a falkavezér, ha nem ad neki enni 2 napig, amikor valami rosszat csinál. :D

Nem tudtam sírjak-e vagy nevessek, meg PET palackban lévő kövekkel csörögnek ha a kutya ellopja a papucsot, hogy kizökkentsék.

Természetesen a kutya nem zökken ki.


Ezért is vagyok bajban, hogy Budapesten milyen sulit válasszak majd a kiskutyával, illetve agyi fárasztás miatt vittem volna a nagyobbat is, de amikor ilyeneket hallok, akkor úgy érzem, hogy ilyen baromságokra nem adok ki pénzt és inkább marad az itthoni gyakorlás.


A szomszédnak azt tanácsolták, hogy ordítson rá a kutyára, ezért mást sem hallok hétvégén, mint a "nem szabad!", "mit csinálsz?!" csatakiáltásokat, telitüdőből.

2019. júl. 28. 17:36
 5/19 Nyammogi ***** válasza:
74%

Ugyan...

Arra jó, hogy a végén kapj egy szart nem érő papírt, egy olyan embertől, aki azt hiszi magáról, hogy az állatok királya.


Nekem van egy menhelyről hozott, "taníthatatlannak" bélyegzett rodéziai ridgeback lánykám. 2 évesen hoztam el, ez az ötödik éve nálam.

Aki ismeri a fajtát, tudja, hogy alapból sem könnyű eset, hát még úgy, hogy az utcán, majd sintértelepen és végül menhelyen élte a fiatal korát.


Kétszer ráztak meg a nyakát öt év alatt, soha, de soha nem próbálkoztam az iskolai módszerekkel, pusztán "szeretet alapon" odáig jutottunk, hogy a kutya vezényszóra (Szaladj, pisilj egy nagyot!) pisil - akkor is, ha nem kell neki, kitol pár cseppet.


Igaz, velem alszik az ágyban, szinte mindig a házban van, jön mindenhová autóval, de... a ridgeback ragacs kutya.


Szóval türelem kell, és mindig az egyénre szabott módszer a nyerő, nem a standard iskolai oktatás.

2019. júl. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

10-ből 9 "kutyaiskola" egyszerű pénzlehúzás. Egy kis utánaolvasással többszörösét meg tudod tanítani az állatnak, mint az ottani önjelölt oktatók.

Egyetlen egy értelmét látom, mégpedig hogy a kutya testközelbe kerülhet más kutyákkal, de a többi valóban bullshit.

2019. júl. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%
Akkor tanítsd otthon a leendő kutyádat és amikor felnőtt lesz, mehetsz pl a Hard rock race versenyekre, ,az UPA Team szituációs gyakorlataira, amik épp eszembe jutnak most, mint agyi és fizikai fárasztás. Így nem kell elkötelezned magadat egyik lehúzós iskolával sem.
2019. júl. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Én is csak azért viszem futtatóba, hogy ott tudjon bandázni is egy kicsit, ezért gondoltam a sulit is, de szerintem az első ilyen hülye tanács után kifordulnánk.


Akkor lehet az lesz, hogy itthon tanulunk, aztán jelentkezünk valami olyasmire, amit javasoltatok.

2019. júl. 28. 19:43
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

#7: Szerintem a Hard Dog Race-re gondoltál :) De egy rockos-kutyás versenyre beneveznék :D


Kérdező, nekem is hasonló tapasztalataim vannak. Amstaffom van, második kutya. Direkt úgy kerestem sulit hogy megtanítsanak BHra készülni, eddig egyet találtam ahová mehetnék, csak az ország másik végében van. Így maradnak a könyvek, videók, blogok, angolul. Ebből max egy BH I-et tudok összegyúrni. Jelenleg fél éves a kutyám, az alapvető dolgokat mág 4 hónapos korára teljesen stabilan tudta. El vagyok keseredve, ebből nem lesz nagy munkakutyázás, ha nem találok gyorsan valakit :/

2019. júl. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
19%
Mondjuk én sosem értettem, hogy miért kell munkavonalas kutya, ha nem akarsz vele komolyan dolgozni, illetve fogalmad sincs, hogy mit szeretnél vele kezdeni. Vannak munkakutyás, IGP-s iskolák is. De ahhoz a gazda részéről is hatalmas tudás és elhivatottság kell.
2019. júl. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!