Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit szoktatok főzni idősödő...

Ti mit szoktatok főzni idősödő németjuhász kutyátoknak? Én általában sertés szívet májat, vesét, de olyan, mint hogyha már egy kicsit ráunt volna. Emellett persze kap tápot is. Ötletek, javaslatok, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2019. aug. 1. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Mit jelent az idősödő? Az enyém 8 éves és olyan fizikai állapotban van, mint pár éve. Azon kívül, hogy őszül az öreglány, semmi változást nem látok rajta. :)


Mi állatorvosi javaslatra BARF-ozunk, csak télen főzök neki amikor hideg van és neki is jobban esik a meleg kaja.


Kacsát, nyulat, szarvast, marhát, lovat szoktam neki főzni. Nem ízesítem semmivel, sárgarépát rakok bele, mert azt imádja nyersen is. :D

2019. aug. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
11 és fél éves szuka...
2019. aug. 1. 15:54
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Esetleg konzervvel is megpróbálhatod bekeverni, így más íze lesz.


Én ilyen sima levst szoktam csinálni a kutyámnak, igaz én is főleg télen mert olyankor jó a meleg.

Minden zöldséget beleteszek amit ehet, húst (télen mehet bele zsírosabb hús is) rizset, tésztát esetleg.

2019. aug. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

Szív, máj, vese mind magas foszfortartalmúak... Volt mostanában laborja? Foszfor értéken kívül a vese paraméterekre kellene nagyon odafigyelni, mert a sok foszfort a vesének kell kiválasztania. Lehet, hogy nem ráunt, hanem csökkent az étvágya, aminek lehet oka a nagy meleg is, de a háttérben álló egészségi probléma is, én mindenképpen leellenőriztetném egy rutin laborral.

Alacsonyabb foszfortartalmú pl. a tüdő, az sem drága, nem hizlal, és ugyanolyan jó íze lehet a kutya számára megfőzve.

2019. aug. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Egészséges kutya nem un rá ételre. A te kutyád nem idősödő, hanem idős már. Lényegesen kevesebbet mozog valószínűleg a melegben és biztos, hogy az ízületei is kopottabbak már. Adjál kevesebbet neki enni.
2019. aug. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki pulykát, az könnyen emészthető, egészséges.

Kiskutyáknak is azt adnak.

Adj hozzá zöldségeket, ilyen korban már jól jön egy kis plusz rost(az én kutyámnál onnan vettem észre, hogy 11 évesen elkezdett rájárni a nyúltápra, amiben ugye csak növényi cuccok vannak és nagyon magas rosttartalmú).

2019. aug. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, gyakorltatilag mindegyikben volt hasznos, vagy elgondolkodtató...
2019. aug. 2. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!