Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a tapasztaltaitok, vélemén...

Mik a tapasztaltaitok, véleményetek tacskó fajtáról, és keverékeiről? 24/F

Figyelt kérdés
2019. aug. 4. 08:05
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Makacs, kemény természetű kutyák, de hatalmas egyéniségek, nagyon jópofák. Kis méretük miatt sokan sajnos félrenevelik őket, pedig ugyanolyan következetességet igényelnek, mint egy németjuhász vagy egy labrador. Első kutyának személy szerint nem ajánlanám.
2019. aug. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem szobakutya, vadászatra lettek kitenyészte. Iszonyat energiája van, alig lehet lefárasztani. Nem kifejezetten értelmes, de okos, könnyen tanul. Nagy szája van és egy nagyon hamar a fehedre nő, ha nem vagy következetes.
2019. aug. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Mindig tacsi keverékeim voltak.

Nagy az energiájuk, ez igaz, napi 3 óra mozgás szükséges nekik kint.

Hosszú életűek, eddigi kutyáim 18-22 éves koruk között haltak meg.

A keverékeik nagyon egészséges, szívós fajták.

Játékosak, bolondosak, de a nyúzást, kisgyerekeket nem nagyon kedvelik.

Okos, tanítható fajták, nekem az idősebbek a cicákat sem kergették, meg a nyuszit sem.

Könnyű együtt élni velük, de jobb, ha bent vannak tartva, ha rövid szőrűek, mert bár nem egy könnyen megfázós fajta, de azért mégiscsak kistestű, gazdacentrikus kutyák.

Bármilyen ételt megesznek, erős gyomruk van, enyémeknek sosem volt hasmenésük vagy gyomorbajuk. De a gazda étele mindig jobb, mint a sajátja, bár ez nem tudom mennyire fajta függő.

2019. aug. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ás.Kotorék eb.És megint ás és megint ás.Úgyhogy ha van növényetek,kert amit nem áshat fel arra figyelni kell. xD

Rágcsálókkal nem jön ki,tehát ha van rágcsálód vagy őt szeparáld el vagy a tacsit felejtsd el.Mivel arra lett kitalálva,hogy lyukat ásson és egeret,pockot,nyulat,egyéb rágcsálókat kiűzzőn a lyukakból és megfogja őket.Ezért is ilyen kis hurka-gyurkák.


Makacs,karakteres kutya annak ellenére,hogy kicsi.Kis gyerekek mellé ne.Nem szereti,ha nyúzzák.Inkább idősebb gyerekek,felnőttek mellé akik elfoglalják érdekes feladatokkal,sétáltatják,kimozgatják a felesleges energiáit.

Más kutyákkal,ha nincs rendesen,rendszeresen szocializálva nem jön ki.Nem véletlen,hogy futtatóba nem hordanak be nagyon tacsikat.


Társnak kitűnő,de cserébe sokat kell vele foglalkozni.

2019. aug. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
63%
Vigyázz mit teszel velük, mert képesek megsértődni rád, és akkor a szemedbe se néznek, én már csak tudom:) De a világ legédesebb kutyafajtája, hiszen 9 éves Tacskóm van, imádom. Igen képesek megsértődni, de a szívül oltári nagy. A nevelést ne felejtsd el nála, az anyja míg kölyök addig neveli, ám mikor elveszik tőle, gyakran elfelejtik nevelni, mert még pici, ám ez nem így van! Azt gondolom, próbáld kicsit már nevelgetni, hiszen így fogja megsérteni a dolgokat, minél kisebb annál hamarabb, hisz később már csak nehéz lesz!
2019. aug. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
63%
( Ez inkább tanács aki most szeretne Tacsit)
2019. aug. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Nagy formák :) igazi színészek. Szeretetbombák, nagyon ragaszkodók. Következetesen kell nevelni, mert amúgy makacs és a fejedre nő, iszonyatosan tudja magát sajnáltatni. De ideális első kutya és lakásba is elfér. Ha nincs semmi, csendben elvan, de amint történik valami, akcióba lép. Imádnak játszani, de a hasukat még jobban :D A társaságban mindíg középen akarnak lenni, barátságos fajta, jól elvan más kutyákkal. Macskákkal is szoktatható, de mivel vadász eb, azzal egy kicsit dolgozni kell.
2020. nov. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%

Vigyázz honnan veszel kölyköt. Tudom hogy mindenki jókat ír róluk, személy szerint nekem sincs velük bajom, sőt jó pofa kutyáknak tartom őket. De!

Nagyon fontos honnan veszel kölyköt, mert ez is egy túltenyésztett fajta, rengeteg örökletes betegséggel. Sajnos szinte kivétel nélkül mindegyik kutya ízületi rosszak, vagy rosszak lesznek idővel. A lábak könnyen megbetegszenek, kificamodnak, begyulladnak, elgörbülnek stb. A legnagyobb gyengesége mégis a hosszú gerinc, amitől lehet, sérve, lehet ízületi kopása, stb. Ami még nagyon gyakori a nyaki csigolyák elmeszesedése, és a tacskó-bénulás. Emellett az idegrendszeri betegségek sem ritkák náluk. Nem egy idegbeteg tacsival találkoztam már. Sajnos sok ezért van menhelyen.

Mint elöttem is írták nagyon meg kell nevelni, mert borzasztó önfejű, makacs, és ha nincs helyre rakva, nagyon idegesítő tud lenni, az állandó próbálkozása hogy ő legyen a falka vezére. Sokuk igen agresszív, kis pukkancs. Egyszer a kutya iskolában egy neveletlen, agresszív példány neki is támadt a kutyám bokájának. Nagyon vicces volt ahogy egy 5-10 kg tacsi próbálja megkapni a 50 kg snacit.

Emellett figyelni kell a színükre is. Tudom hogy a harlekin tacskó nagyon szép, meg nagyon helyes, de ez egy genetikai hibából adódó szín variáció. Tudtommal nem is lehet törzskönyvezni. És ha csak bele gondolunk, hogy a szervezetében genetikai hibák összeségei vannak (amiből ugye ez a szín születik), akkor menyire lehet egészséges? Lehet hogy nem minden kutya hordoz emellett a szín mellet más hibát is, de rengeteg viszont igen. Ráadásul mivel mostanság nagyon népszerű ez a szín, akinek van ilyen színű kutyája és hasznot akár húzni belőle, a genetikai hátteret figyelmen kívűl hagyva, orrba-szájba szaporítja. És az ilyen egyedek utódainál már 2x nagyobb eséllyel jönnek ki a betegségek, ha mind a 2 szülő hordozhatott génhibákat. Az utódok utódai már 4x, az ő utódaik 8x eséllyel lesznek betegek, és ugyan ennyi eséllyel hibás gén hordozók. És így tovább.



Én nem lebeszélni akarlak, mert ezeken kívül (csak a végleteket írtam le) eszméletlen cukik és jópofák, viccesek és nagyon szeretni valóak. Csak nem akartam hogy azt hidd hogy a tacskó minden szempontból tökéletes, aztán pedig túladj a kutyuson, amint kiderül hogy műteni kell gerincét, vagy lebénul a hátsó lába. (ne haragudj hogy ezt feltételezés, de sajnos nagyon sokan döntenek így, mert nincs elég idejük, pénzük a műtétre/ápolásra)

Szóval a lényeg! Nagyon alaposan olvass utána a tacskóknak, beszélj taccsisokkal (vannak találkozók), konzultálj tenyésztőkkel (ne szaporitókkal!). Mielött veszel kiskutyát, nézd meg a szülőket, nagyszülőket, kérd el a törzskönyvüket, nézd meg mivel etetik őket, hogy tartják stb. Ha van ismerősöd aki vett már jó tenyésztőtől kutyát, vidd magaddal, ő tudni fogja hogy mi számít jó helynek.

Sok kutyás kérdéshez oda írom hogy nézz szét menhelyen, hátha találsz egy cuki keveréket, de ha mindenképp tacsit szeretnél akkor keresd a tacskó fajtamentést (futrinka utca). Sajnos sok tacsijuk, minta példánya a fent említett rendellenességeknek, de ezen kívűl tündéri kutyusaik vannak.

Jó kutyázást

2020. nov. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!