Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet egy törpe tacskóm?

Lehet egy törpe tacskóm?

Figyelt kérdés

Mindent meg szeretnék tudni a törpe tacskókról, esetleg olyanoktól akiknek van. Nagyon nagyon régóta szeretnék egy kiskutyát és megtetszettek a tacskók. Lenne pár kérdésem:

- Mennyibe kerülnek az oltások és hány darabot kell neki egy évben beadatni?

- Mennyit esznek körülbelül és havi költségben mennyit számoljak az étkezésre?

- Lehet őket panelben tartani? Van olyan ismerősöm aki tart egy törpe tacsit panelban és semmi baja. Viszont ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy hányszor kéne kivinni és mennyi időre?

- Mennyire hullik a szőrük és mennyit kell utánunk takarítani?

- Mennyibe kerül az ivartalanítás és azt hány éves korától lehet?

- Hány órára lehet őket otthon hagyni? Igazából nem nagyon szoktunk menni nyaralni,csak van hogy néha leugrunk a Balatonra nyáron. De akkor reggel 8-tól körülbelül délután 5-ig vagyunk. Még karácsonykor szoktunk pár órát lenni a mamánál,de szerintem simán oda lehetne vinni erre a kis időre.

Igazából nekem ez a legnagyobb vágyam,hogy legyen egy kiskutyám... Csak van egy kicsi baj, hogy egy allergiás vagyok a kutyákra. Viszont az évek során nagyon sokat csillapodtak a tünetek.:) (Voltam a barátnőmnél és neki van kutyája, nagyon sokat simogattam és elfelejtettem kezet mosni utána, de nem lett semmi bajom)

- A Szüleimet hogy győzzem meg arról hogy lehessen egy kiskutyám? Tényleg bármit megteszek,már el is kezdtem sokkal szorgosabb lenni (anya meg is dicsért)!

Előre is köszönöm a válaszokat, remélem hogy egyszer valóra válik az álmom!



2019. júl. 29. 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2%

Nem. Ilyen fajta nem létezik.

(maximum a szaporítóknál)

2019. júl. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ezt mire értetted?
2019. júl. 29. 12:02
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az első nem valami tájékozott de szeret beleszólni abba, amihez köpni se tud.


Kérdező:

"- A Szüleimet hogy győzzem meg arról hogy lehessen egy kiskutyám? Tényleg bármit megteszek,már el is kezdtem sokkal szorgosabb lenni (anya meg is dicsért)!"

Itt akad el a dolog.


Ha nem engedik fogadd el. Nem tudsz mit tenni.

2019. júl. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Még nem nagyon beszéltünk erről, de ha bebizonyítom hogy képes vagyok rá biztosan megengedik.
2019. júl. 29. 12:20
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#1

De létezik törpe tacskó, nem tudom miről beszélsz!

[link]

Kedves Kérdező!

Írod, hogy van ismerősöd, aki panelben tart ilyen kutyust, miért nem őt kérdezed meg?

Azt azért tudnod kell, hogy csak tenyésztőtől szabad vásárolni, a szaporítóktól vett kiskutya nincs betegségekre szűrve és ha nincs szerencsétek, több százezerbe is kerülhetnek műtétek, gyógyszerek.

Viszont a garantált tenyésztőktől vett kutya:

"Egy minőségi, törzskönyves Tacskó kölyökkutya jelenlegi ára származástól függően több 100 ezer forintba is kerülhet! Ez az összeg magasnak tűnhet. De kiskutyánk 10-14 évig társunk lesz és nem tacskóhoz hasonló valamit szeretnénk, hanem fajtatiszta igazi törpe tacskó kiskutyát."

[link]

Ha valakinek nincs elég pénze, akkor létezik számos kutyamenhely, ahol jelképes összegért nagyon szép kiskutyát választhatnak és elmondhatják magukról, hogy jó helyet biztosítottak egy felelőtlen pároztatásból származó vagy kidobott kiskutyának.

2019. júl. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. júl. 29. 12:25
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is első körben legyen meg a szülők engedélye, utána ráérsz fokozatosan felkészülni
2019. júl. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van csak szeretnék a kérdésekre is választ kapni, hogy én is át tudjam jobban gondolni.
2019. júl. 29. 13:56
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#8:

Mennyibe kerülnek az oltások és hány darabot kell neki egy évben beadatni? Kölyökkorban nagyon sok oltást kell, hogy kapjon + féregtelenítést, majd évente 1x veszettség ellenit, kombináltat, ha olyan helyekre viszed, akkor célszerű a kennelköhögés elleni is. A veszettség elleni kb. 3-4 ezer, a kombináltat most hirtelen nem tudom, a kennelköhögés 5 ezer. Ezek mind évenkénti.

Védekezni kell szúnyogok, bolhák, kullancsok, stb ellen, ebből rengetek készítmény van, nyakra csepegtetős, nyakörv, gyógyszer. Árban kb hasonlóak, rajtad áll, mit választasz.


- Mennyit esznek körülbelül és havi költségben mennyit számoljak az étkezésre? Ha jó minőségű tápot adsz, egy havi 20 ezer lesz. A kölyökkutya első körben napi 4x eszik, fél éves kortól 3x, majd 1 éves kora után 1x vagy 2x.


- Lehet őket panelben tartani? Hányszor kéne kivinni és mennyi időre?Lehet, szobatisztaságra kell nevelni. Minimum 4x le kell vinni, amíg kicsi. Utána lehet elég a 2-3 alkalom.


- Mennyire hullik a szőrük és mennyit kell utánunk takarítani? Nyilván tavasszal-ősszel jobban hullik, de én úgy tudom, hogy a tacsik szőre nem vészes.


- Mennyibe kerül az ivartalanítás és azt hány éves korától lehet? A legtöbb dokinál súly alapján számolnak, sztem 15-20 ezer között van. Vagy megvárod az első tüzelést és utána, vagy még az első előtt, kb. fél éves korban.


- Hány órára lehet őket otthon hagyni? Egy idő után megszokja, hogy napi 8-9 órát is egyedül van. Minden tanítás és megszokás kérdése. Lehet először jó lenne elkeríteni vagy venni egy nagy méretű szobakennelt.


Remélem tudtam segíteni.

2019. júl. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon hasznos volt!
2019. júl. 29. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!