Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen élősködőre utal, ha...

Milyen élősködőre utal, ha foltokban hiányzik a kutya szőre és úgy vakarja magát, hogy néha már harapja magát és nyűszit?

Figyelt kérdés
Ismerősömék kutyájáról van szó. Állítólag az állatorvos bolhaírtó port adott rá és azt mondja, hogy nem rühes. Több helyről meg azt hallottam, hogy a tetű jele ez, amire nem szabad port tenni, hanem krémet vagy sampont. Hogy lehet segíteni szerencsétlen állaton?
2010. júl. 12. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Neocidol bármilyen külső élőslödőt elpusztít, mindegy, hogy tetű, bolha, rüh, vagy kullancs.
2010. júl. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínű rühös, én pulim is az sajnos. :( Neocidolt vegyél és azzal fürdesd. :) Vagy ami jó még az a Fendol, de ezt nem nagyon lehet kapni.
2010. júl. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Ez akár bolhaekcéma vagy súlyos étel allergia (pl. csirke) is lehet, de gombás vagy bakteriális megbetegedések is okozhatnak viszketést, szőrhullást.

A rüh elég jellegzetes, lehet látni a lyukakat, járatokat.

Nem értem, miért nem lehet még egyszer megmutatni az állatorvosnak (vagy egy másiknak), ha a kutya szenved!!??

A bolhairtó porok általánosságban semmit sem érnek, nem is értem, miért adott olyat az orvos...

Doki hiányában:

Egy jó alapos Neocidolos vagy Neostomosan-os fürdetés, és utána spot-ont kell használni. Valami bőrnyugtató, természetes összetételű (pl. kamilla, körömvirág) krémmel is be lehetne kenni, hogy csökkenjen az irritáció.

A kutya lakhelyét is be kell permetezni a fenn említett szerek valamelyikével.

2010. júl. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Frontline!! állatorvosnál v. állateledelesnél van!! Pár ezer forint. Évente "kérte" a boxerom!! Balha alergiás!!

Kiszedte a bőrkét is a fenekéből!!

2010. júl. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen rüh, nekem is ilyen sajnos a westiem. Állatorvos ad neki 3 injekciót és elmúlik.
2010. aug. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!