Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban el kell altatni egy...

Anna0323 kérdése:

Valóban el kell altatni egy borzalmas betegség miatt egy 4 éves gyönyörű maximálisan tartott és gondozott skót juhász kutyát?

Figyelt kérdés
Volt egy 4 éves gyönyörű, ahogy írtam maximálisan gondozott és tartott skót juhászom. Az egész kert a birodalma volt, a lépcső alatt volt a háza, és egy trepni, meleg napokon ott aludt. Egy "bűne" volt, szeretett ugatni, de csak azt, aki heccelte. Azt nem feledte el. Summa- summárum a szomszédok összevesztek velünk, hogy sokat ugat a kutya. Egyébként az utcában minden háznál van kutya. Érdekes módon 2 hét múlva a kutyánk beteg lett, az orvos atkát állapított meg, de már kikezdte saját magát 1 nap alatt. Végül állatorvossal megegyezve elaltattuk, mert borzalmas kezelés várt volna rá. Én egy nagyon naív és hiszékeny ember vagyok, de ezt még én sem hiszem el, hogy összeveszés után 2 héttel el kell altatni a kutyát. Mit szóltok hozzá? Ne poénkodjatok, csak komoly válaszokat kérnék, úgyis fáj a kutya elvesztése nagyon.

#atkafertőzés #gyors halál kutyánál #2 nap alatt elment a skót juhászom
2019. aug. 5. 15:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
2019. aug. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagyok benne, hogy le leszek pontozva, de én elkezdtem volna a kezelést. Nekem is egyszer ott volt a kutyusom, hogy azt mondták jobb ha elaltatjuk. De küzdöttem érte az utolsókig, mert egy embert sem ölnek meg ha bonyolult vagy nehéz kikezelni. Mai napig itt van velem és nagyon örülök, hogy kitartottam mellette. Szóval te már meghoztad a döntést, nem fogok hazudni, nem helyeslem. De már nem tudsz mit tenni.
2019. aug. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Atka miatt elaltatni egy kutyát...?
2019. aug. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
Atka miatt altattad el? Ez ugye csak vicc?
2019. aug. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A cikk szerint meg kellett volna keresni az okot, és akkor magától meggyógyult volna. Addig is tüneti kezelés segített volna a fájdalmait-viszketést enyhíteni. Tehát a válasz egyértelmű nem, nem kell elaltatni egy állatot sem, csak mert 1-2 napig beteg volt.


A szomszédokkal való összeveszés biztosan nem függ össze az atkával, de majd a következő kutyádat úgy neveld, úgy foglalkoztasd, úgy fáraszd ki, hogy ne ugasson folyamatosan. Azért ha az összes háznál van kutya, és csak a tiéd ugat annyit, hogy már neked ugranak a szomszédok, ott valami rendesen kisiklott.

2019. aug. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kellett volna elaltatni. Az állatorvos és te is hibáztál.
2019. aug. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igazatok van, de valami borzalmasan nézett ki , nem evett, nem ivott.Kikezdte önmagát, az állatorvos véleménye is az volt, ha a sajátja lenne elaltatná.Szerintem a szomszéd csinált vele valamit. Én meg bevallom nem értek hozzá, hogy egy kutyát hogy kell ugatásmentesre nevelni. Vén p....a vagyok, 70 éves. Van önkritikám. Aranyosak voltatok, hogy válaszra méltattatok. Köszönöm.
2019. aug. 5. 16:17
 8/15 A kérdező kommentje:
Ja amiért belementem az altatásba az volt, hogy van 3 kis yorkim, amit férjemtől, fiamtól, unokámtól kaptam. Nagyon féltem, hogy ők is elkapják a betegséget. Úgy néz ki legalább ők túlélik. Semmi bajuk. Tehát én egy nagyon kutyabarát vagyok nem kell kiosztani, amit tettem meg volt az alapja. Egyébként köszi a hozzászólásokat, de kivülről könnyű véleményt mondani. 4 kutya, 4 macska mellett minden mondható rám, de az elhamarkodott döntés nem. 70 éves vagyok, a kutyát iskolába hordani nem tudom, hogy ne ugasson!!!!!! Azért írtam, mert feltételeztem, hogy valakinak volt ilyen jó szomszédja.Egyébként köszi minden hozzászólást.de mindenki úgy neveljen állatot, mint én és annyit. Puszillak Benneteket: a 70 éves Ani néni
2019. aug. 5. 16:38
 9/15 A kérdező kommentje:
Tudjátok az állatorvos épp úgy barátja nekem, mint a gyanusított szomszédnak!!!!!! Mondta is a barátnőm, hívjak más állatorvost, nem tettem, hülye voltam, ez lett!!!!!!Egyedül arra voltam végül is kiváncsi, hogy ilyen, önmagát kirágó tüneteket okozhat-e valami. Én mint öreglány gondolok, sóra, borsra...... Mert mindig odament hozzájuk a kerítéshez.....
2019. aug. 5. 16:43
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
"Animal Aid Unlimited". Ennyit tudok mondani erre. Fejlődő országokban sorra altatjuk el a még teljes életet élni tudó állatokat, míg Indiában a halálból hozzák vissza a menthetetlennek tűnőket... (Aki érzékeny a képi tartalmakra, az ne keressen rá a yt csatornájukra.)
2019. aug. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!