Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban el kell altatni egy...

Anna0323 kérdése:

Valóban el kell altatni egy borzalmas betegség miatt egy 4 éves gyönyörű maximálisan tartott és gondozott skót juhász kutyát?

Figyelt kérdés
Volt egy 4 éves gyönyörű, ahogy írtam maximálisan gondozott és tartott skót juhászom. Az egész kert a birodalma volt, a lépcső alatt volt a háza, és egy trepni, meleg napokon ott aludt. Egy "bűne" volt, szeretett ugatni, de csak azt, aki heccelte. Azt nem feledte el. Summa- summárum a szomszédok összevesztek velünk, hogy sokat ugat a kutya. Egyébként az utcában minden háznál van kutya. Érdekes módon 2 hét múlva a kutyánk beteg lett, az orvos atkát állapított meg, de már kikezdte saját magát 1 nap alatt. Végül állatorvossal megegyezve elaltattuk, mert borzalmas kezelés várt volna rá. Én egy nagyon naív és hiszékeny ember vagyok, de ezt még én sem hiszem el, hogy összeveszés után 2 héttel el kell altatni a kutyát. Mit szóltok hozzá? Ne poénkodjatok, csak komoly válaszokat kérnék, úgyis fáj a kutya elvesztése nagyon.

#atkafertőzés #gyors halál kutyánál #2 nap alatt elment a skót juhászom
2019. aug. 5. 15:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%
Ha súlyos tünetek voltak, az nem biztos, hogy atka volt, talán csak az állatorvos nem akart sokkolni.
2019. aug. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nem egy kutyaírtó nyanya vagyok! Jelenleg is van 4 macskám és 3 kutyám!
2019. aug. 5. 17:00
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem is volt pontos diagnózis, ha nem csinált az orvos bőrkaparék vizsgálatot. Atka kezelése nem "borzalmas". A rüh sokkal komolyabb, mégis lehet kikezelni. És az sem BORZALMAS kezeléssel fog meggyógyulni.

Viszkető, magát rágó kutyának van enyhítő sampon, spoton, gyógyszer és gallér a nyakára.

Semmi köze az összeveszésnek a szomszéddal a kutyád elhamarkodott megöléséhez.

Collie révén simán hotspotok alakulhattak ki nála, ha nem megfelelően fésülted ki az aljszőrét.

2019. aug. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
76%
Az a minimum, hogy ilyenkor kikéred egy másik állatorvos véleményét. Egy életre legyen ez tanulság neked: egy ártatlan állatnak kellett meghalnia a saját naivitásod, hiszékenységed, konfliktuskerülésed miatt. Gyáva ember vagy.
2019. aug. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Az atkássághoz nem tudok ozzászólni, viszont az ugatáshoz igen.

A skót juhász köztudottan (??) aktív fajta aki szeret ugatni.

70 évesen minden bántás nélkül írom, valószínű, nem volt ereje lemozgatni, fárasztani mind szellemileg, mind fizikálisan. Elhiszem, hogy unalmában ugatott amennyi felgyülemlett energia volt benne, valahol le kellett vezetnie szegénynek.

Skót juhász nem való idős embernek aki csak dísznek tartja a kertjében, mert ez lesz a vége :(

2019. aug. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!