Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudnék csinálni a kutyával...

Mit tudnék csinálni a kutyával? Olyan mintha függő lenne.

Figyelt kérdés
Van egy lány kutyám, aki most 2 éves, 12 hetesen kaptuk. Senki se tanította labdázni, magától kezdte. Eddig nem is volt baj, de az utobbi pár hónaban, le se tudja tenni a labdát. Még enni inni is magával viszi, beteszi a tálkába. Folyton dobálni kell neki, ha meg nem dobom, szinte meg is harap. Ez normális? Ha tönkreteszi a labddáját, random dolgokat kezd hozni.

2019. aug. 8. 10:03
1 2
 1/14 Erikadeseny ***** válasza:
8%
Szerintem vidd el állatorvoshoz!
2019. aug. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Neveletlen.


Mi az, hogy ha nem teljesül az óhaja, megharap?


Te vagy a főnök. Akkor van labda, ha te úgy akarod.

2019. aug. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
13%
En kutyam akkor csinalta ezt amikor allvemhes volt es azt kepzelte a kolykenek es mindenhova vitte magaval.
2019. aug. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor add neki oda a labdát ha játszani akarsz és akkor legyen vége amikor te úgy döntesz. Ha mást visz oda hagyd figyelmen kívűl.

Ha nem irányítasz a fejedre nő ami látszik is a szinte harapásokból

2019. aug. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%

Nincs lefárasztva, nincs nevelve, nincsenek szabályok bevezetve a játékban.

Ezt te tanítottad meg neki! Te tanítottad meg, hogy minél erősebben provokáljon, mert csak akkor dobod el a játékot! Ezért gond, ha olyanok tarthatnak kutyát, akikben nincs tudatosság.

2019. aug. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó, én jártam profi kutyások között, akik kutyaiskoláznak, versenyeznek és nagyon soknak volt ilyen kutyája. Akkor azok miért? Ők úgy voltak vele, hogy munkakutya, legyen mániákus... Engem őszintén szólva undorított, hogy a kutya mást sem csinált egész nap, meg idegeneket is zaklatott. Nem is kutya az ilyen hanem egy gép.
2019. aug. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Időpont ma 20:08

A valóban profi sportkutyás kutyája nem játszik idegenekkel. Ha elő van véve , csakis a gazdájával játszhat.

Nem játszik másik kutyával, nem labdázik más emberrel. A profi sportkutyás kutyájának csak a gazdája a játszótársa.

2019. aug. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Elő van véve? xD Azt ugye tudod, hogy nem az őrzővédő az egyetlen sport a világon? xD Mert ott szokás, hogy a kutya be van zárva és senkivel sem foglalkozhat.

Én terelősportban találkoztam ezzel meg agilitynél, tapasztalt gazdáknál is. Általában border colliek voltak ezek a kutyák. Ez is az egyik oka, hogy ki nem állhatom a fajtát.

2019. aug. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Egy kicsit más az, amikor sportkutya csinálja ezt, de képes mellette pihenni, ha annak az ideje jön el, képes mellette kikapcsolni és képes a gazdája ezt kontrollálni.

De a kérdésben a gazdát idegesíti, mégis erre neveli a kutyát. De nem nagyon értem mi bajod van azzal, ha egy kutya labdás. Ahogy azt sem, hogy hogyan lehetsz kutyás, ha egyes fajtákat, egyedeket 'utálsz'.

2019. aug. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem utálok semmilyen fajta kutyit. Eddig nem is zavart, de most már pihenni sem pihen. Ide hozza a labdáját, de akkor is már zihál. Egyénként, nem csak az én kutyám, az egész családé. Foxterier
2019. aug. 9. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!