Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni ilyen...

Mit lehet csinálni ilyen kutyával, már nem bírjuk idegekkel?

Figyelt kérdés
A történet ott kezdődik, hogy örökbefogadtunk egy kiskutyát egy nagyon rendes megbízható civil szervezettől. Mi még kicsit várni akartunk, csak érdeklődtünk a kiskutya felől, de annyira jókat mondtak róla, hogy tökéletes szobakutyus lesz, kistesű (max 10 kilos lesz), gyerekbarát, szobatiszta stb, hogy ennél a kiskutyusnál maratunk.Egyébként egy foxi jellegű szuka kutyus. Minden rendben ment kb 2 hétig, akkor kezdődtek a gondok. Hírből sem volt szobatiszta, bármilyen erőfeszítésünk ellenére sem sikerült azzá tenni pedig hónapokig próbálkoztunk, éjjel nappal vittük ki, a legfinomabb jutifalatokat kapta, de mindhiába, volt hogy órákig kint voltam vele, semmi ahogy bejöttünk abban a pillanatban már tojt is a szőnyegre. Hiába a jutifalat hiába a dorgálás semmi haszna...kb féléves korában elkezdte azt csinálni, hogy nem akart bent maradni a lakásban, egész éjjel vonyított, ugatott, kaparta az ajtót, miután tönkretette a bejárati ajtót és a küszöbit is kitépte eldöntöttük, hogy ok akkor legyen kint, mert se én se párom se a 2 éves kisfiam nem tudott már aludni tőle. Amíg lakásban volt mindent szétrágott (szőnyeget, laptopot, telefonokat, ajtót, kanapét, küszöböt, ruhákat, ruhaszárítót) hiába volt konkrétan több játéka mint kisfiamnak, cipőket is adtunk neki hogy azokat rágja, de a végén már az asztalra is felugrált. Ezután mikor már ki kívánkozott kint folytatta ugyanezt, méteres gödröket ás, szétszedte a kerítést, elkezdett szökni, de olyan szinten hogy hiába csináltuk meg folyamatosan a szétcibált kerítést ami amúgy vadonat új (1,80 m magas) hogy megunta és elkezdett átmászni a kerítésen. Szószerint felmászik rá mint valami róka...a szomszéd macskáit akik át tévedtek nemes egyszerűséggel darabokra tépi...már 2 szomszéd is megfenyegetett hogy megmérgezi meg leszurkálja ha nem zárjuk el. Most elzártuk egy kennel szerűségbe, mert féltjük a szomszédoktól de én nagyon sajnálom nem így kellene élnie, hiába törjük magunkat semmi nem változik. Sok kutyám volt már de ilyennel még életemben nem találkoztam. Nagyon el vagyunk keseredve mert nem tudom már mit csináljunk, minket egyébként nem bánt, de az egész szomszédság fél tőle, megy neki az embereknek, mindennek, pedig minket sose bánt, de egy idegen macskát miszlikbe tép. Egyébként ahogy megnőtt nem lett kistermetű, egy 20 kilós kopó jellegű kutya, természetesen oltott, chipes és hamarosan ivartalan is. Most lesz 1 éves. Tudom jól hogy a kutyák rágnak, ásnak sőt szökhetnek is, de már elgondolkodtam, hogy valami nem okés a kutyusunkkal....az evése ivása is nagyon érdekes. Képes megenni egyszerre több kiló tápot és meginni egyszerre kb 6-8 liter vizet. Természetesen nem adunk neki ennyit, de ilyen melegbe napi többször kap inni is és ha megissza mindíg öntök még neki és már mikor a sokadik litert issza nem merek neki többet adni nehogy felhíguljon a vére vagy valami pedig még kérne de most komolyan adjak neki 10 liter vizet??? Normális hogy ennyit iszik? Az ételről ne is beszéljünk. Mikor bent volt megtalálta a bontatlan 5 kilós tápot kirágta és majdnem megette az összeset éjszaka. Arra keltünk reggel hogy a nappali közepén van a tápos zacskó meg pár szem táp, jó 5 kilót felfalt és akkor még kölyök volt. És nincs elhízva se. Ha nem látnám ezeket el nem hinném...azt sem értjük hogy míért vonyitott egész éjjel ha velünk aludhatott, éjjel fel alá rohangált meg kapart ahelyett hogy aludt volna velünk...elnézést, hogy ilyen hosszú lett de már nem bírjuk. :'(

2019. júl. 29. 15:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%

Próbáltátok elvinni kiképzőhöz?

Mert ne haragudj, nem bántásból mondom, de ti ketten kevesek lesztek ahhoz, hogy a kutyából jól nevelt kutyát csináljatok.

Ne adjátok fel, sikerül!

2019. júl. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%

Első körben kellene egy ivartalanítás. Aztán meg egy alapos kivizsgálás, hogy minden rendben van-e az idegrendszerével.

Az, hogy megiszik "10 liter vizet" nem normális és inkább kényszeres cselekvésnek tűnik. Nem rohangál össze-vissza minden ok nélkül? Amikor már hallod hogy fullad a sok szaladástól, de nem bírja abbahagyni, mert "muszáj" futni?

Találkoztam pár ilyen kutyával és mindnél volt valami idegrendszeri baj.


Egyébként ha minden rendben van, akkor valóban fel kell keresni egy kiképzőt, mert nem bírtok vele. Sem a terrier, sem pedig a kopószerűség nem könnyű dió és nyilván nem tudtok vele megbirkózni.


Alaposan le van fárasztva? Mert gondolom a férjed dolgozik, te meg a kicsi gyerek mellett nem szánsz órákat a nevelésére és a fárasztására. Unalmában is áshat gödröket.


A macskákat meg ugye a szomszédnak kell a SAJÁT telkén tartania, nem is mehetne àt hozzátok, szóval azért erről tájékoztasd, ha fenyegetőzik!


Mindenképp kiképzőt javaslok, aki foglalkozik PROBLÉMÁS kutyákkal, mert itt alap gondok vannak.

2019. júl. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
0%
Előző életében éhező elefánt volt :-)
2019. júl. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Utolsó, teljesen egyetértek veled, nekünk is ez fordult meg a fejünkbe, hogy nem e valami idegrendszeri dolog. :S Mikor visszük ivartalanítani mindenképpen megmondjuk a dokinak hogy fordítson erre egy kis időt és vizsgálják ki, mert általános vizsgálat szerint egészséges de ugye ez részletesen nem tér ki az idegrendszerre. Egyébként ezaz, hogy rohangál állandóan a lakásban is ezt csinálta éjjel is....fel alá. Fulladni nemigazán fullad de az ivása az borzalmas...félek hogy felhígul a vére ennyi víztől de szomjaztatni se akarom ilyen melegbe, de 3 liternél nem merek neki többet adni egyszerre.
2019. júl. 29. 16:11
 5/28 anonim ***** válasza:
94%
Időben mennyi amit foglalkoztok vele? Lehet, hogy csak több séta és játék a szabadban, ami hiányzik, hogy lefáradjon és a köztes időben pihenni tudjon. A leirásod alapján olyan, mint aki unatkozik, saját magát fárasztaná, aztán persze jól megéhezik, megszomjazik....A bentre ürités hát nem tudom, bosszu, nevelési probléma?
2019. júl. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
86%

Az előttem szólókkal egyetértve: kiképző+fárasztás. Sajnos a foxik nagyon nem egy könnyű kategóriás kutyák, ezt az állatmentőknek el kellett volna mondaniuk.

A macska probléma vicc, ha nem képes a saját területén tartani az állatát, ne lepődjön meg ha elpusztul.

2019. júl. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Igen sajnos párom szó szerint reggel megy munkába és este 11-re ér haza (hétvégén is). Néha van itthol hétköznapokon, de most elküldték képzésre, így heteket lesz pesten. Szoktunk sétálni, természetesen nem napi 20x de pont ezért mertünk kutyát vállalni mert van egy hatalmas udvarunk, 1000 nm2, de úgy látszik még ez is kevés neki. :S Egyébként aranyos kedves kutya, velünk legalábbis, de érzem valami nincs vele rendben. Sajnos mi egy pici településen lakunk, itt nemigazán van kiképző, kijárósat meg nem biztos hogy meg tudnánk fizetni. :S De ha valaki tudna ajánlani esetleg egy megfizethetőt a környékünkön nagyon hálásak lennénk. Kemecsén lakunk. A cicákat meg szimplán sajnálom...annyira fog a kutya hogy mindent ami mozog elkap...a vakondot 3 mp alatt szedi ki a lyukból...olyan mintha valami masszív vadászkutya beütése lenne. Csakhát sajnáljuk azért a cicákat is...
2019. júl. 29. 16:16
 8/28 anonim ***** válasza:
16%

Odáig még mindent hittem,de mikor olvasom hogy több kiló tápot képes megenni és egyszerre meginni 6-8 liter vizet! No itt gyanús lett minden, mert ilyen nincs.

Az én cukorbeteg 25 kg-os kutyám a betegsége kezdetén ivott kb.4-5 liter vizet egy nap alatt, nem egyszerre.Súlyos cukorbetegként!Tehát itt valami nem stimmel.Vagy nagyon beteg a kutya, vagy a gazdi szeret kissé nagyokat mondani.

Előbbivel jó orvos a kutyinak.Utóbbival az összes dolog amit leírt a kutyáról, erősen megkérdőjelezhető!

Egy kutyával tudni kell bánni.Aki nem tud, az ne tartson kutyát, vagy tanulja meg nála okosabbaktól, vagy ez lesz.

A kutya idegbeteg teljesen, azért viselkedik így, és ennek a nem megfelelő tartás az oka.

Vissza kell adni a civil szervezetnek, adják oda olyan gazdinak, aki megfelelően képes tartani, mert ez nem jó se a kutyának, se a családnak.

2019. júl. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
67%

A vér nem hígul fel a vízivástól, annyit igyon, amennyit akar. z a kutyus bizonyára sokat éhezett és nélkülözött korábban, azért fal be egyszerre mindent, amit csak talál. A táplálékfelvételt, ellentétben a vízzel, természetesen korlátozni kell.

A kutyátok nem csinál semmi extrát, ez egy vérbeli terrier, egy vadászkutya, az összes jellegzetes terriertulajdonsággal. Nem egyszerű a nevelése, de nem is reménytelen.

A szobatisztaság korrigálásához vannak módszerek, olyan helyre kell vinni, ahová más kutyák ürítenek, ha a lakásban készülődik, fel kell kapni, és kivinni, stb.

A többi probléma gyanítom, hogy abból adódik, hogy a kutya sokat van egyedül: vonítás, rágás, pusztítás, szökés, stb. Úgy tűnik, ennél sokkal többet kell foglalkozni ezzel a kutyussal. A macskák megtámadásáról drasztikusan le kell szoktatni, ezt is csak úgy lehet, ha jelen vagytok. A szökés megakadályozásához is jelen kell lennetek, mert ehhez mind rajta kell kapni a kutyát.

Nagyon sokat kell mozgatni, egyfolytában nevelni, tanítani, ezt a kutyát fizikailag és mentálisan is le kell fárasztani, és nagyon következetesen nevelni, a rosszaságokon tetten érni, és akár olyan fegyelmező eszközöket is bevetni, mint pl. az elektromos nyakörv. Nekem volt terrierem, nagyon következetes nevelést és állandó foglalkozást és jelenlétet igényelt (mi pl. a munkahelyünkre is bevittük), de mégis az egyik legintelligensebb és legjobb kutyánk volt. Sajnos a terrier nem az a fajta, aki csakúgy elszendereg a kanapén naphosszat, és elvan magában a kertben.

2019. júl. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom lefárad, mint írtam napi sokszor nem tudom elvinni sétálni se azért szoktuk vinni, meg ha megyünk valamerre, plusz az udvarban is egész nap rohangál. Lefekszik ha lefárad alszik egy keveset és folytatja és éjjel járkál fel alá a kertben mintha járőrözne vagy nem is tudom. Sose gondoltam volna hogy valaha ilyen dolog ki fog rajtunk fogni mert eddig az összes kutyám így vagy úgy de meg tudtam gyönyörűen nevelni. Aláírom ha mi csesztük el vagy mi vagyunk a rosszak csak valaki adjon egy fix tanácsot, lehet még ebből a kutyából egy nyugodt vérmérsékletű családi szobakutya? Vagy ez az egész dolog a vérében van, vagy az idegrendszerével lehet valami? Amúgy 2 hetesen került a szervezethez, egy zacskóba volt kidobva...lehet hogy ez egészségileg hatással lehetett rá? Anyatej hiánya, anyjától való elválasztás stb...
2019. júl. 29. 16:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!