Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Otthonülő, nyugis pár vagyunk....

Otthonülő, nyugis pár vagyunk. Tudtok ajánlani kutyákat, akik illenének hozzánk?

Figyelt kérdés

Közepes testű kutyust keresünk. Pofira a goldie-k, labradorok és vizslák tetszenek, de nem akarom, hogy rosszul érezze magát nálunk, mert mi nem szoktunk fél napokat túrázni, kirándulni, vagy futni. Persze, leviszem, napi 2x 1-1 órákat játszunk, kutyasuli stb. De egy husky-t tuti nem tudnék lemozgatni, úgy érzem.


Nagyon rossz lenne egy vizslának velünk?


Milyen kutyust ajánlanátok nekünk?



#választás #kutyafajta #kedvenckeresés
2019. aug. 11. 16:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
8-10 éves menhelyi kutyus, vagy francia bulldog.
2019. aug. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Plüss? Meg nem akarunk foglalkozni vele??? Azért mert nem szoktunk túrázni? Itt minden gazdi maratonista vagy mi a ...?


Köszönöm a normális válaszokat!

2019. aug. 12. 07:34
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem azt mondtam hogy nem fogtok foglalkozni vele, csak azt hogy nekem a kérdésből az jön le hogy olyan kutyát kerestek, akivel a lehető legkevesebb "gond" van, de ezek szerint rosszul gondoltam. Nem rosszindulatból írtam.
2019. aug. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
89%

az a helyzet, hogy kénytelenek vagytok alkalmazkodni egymáshoz. a kutya is hozzátok és ti is a kutyához. így kapásból nem tudjuk megmondani milyen fajta legyen, mert az egyedek között is baromi nagy eltérések vannak és neveléssel is befolyásolható mennyire pörög egy kutya. személy szerint menhelyről hoznék ki egy közepes méretű kutyát. vannak fajtamentések is, pl a retriever rescueról nagyon sok jót hallok, vagy a Mindenki fogadjon örökbe egy kiskutyát! szervezet is nagyon-nagyon jó. Azért javaslom az örökbefogadást, mert kaptok egy képet a kutya vérmérsékletéről, mivel az ideiglenes befogadók vagy gondozók elég jól ismerik a kutyákat (nyilván teljesen csak nálatok alakul ki, de azt azért lehet látni viszonylag könnyen, hogy mennyire pörög).

amúgy én se járok túrázni csak nagyon ritkán, viszont sulizunk rengeteget és iszonyú szerencsém van az örökbefogadott (valszeg mudi-labrador-beagle elemeket tartalmazó) kiskutyámmal

2019. aug. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is olyan egyesületet javasolnék, ahol ideiglenes befogadónál (is) vannak elhelyezve a kutyák, mert csak így lehet a jellemüket kiismerni. Sajnos én voltam egy rövid ideig önkéntes egy olyan menhelyen (ketreces telepen), ahol amproblémás kutyát is simán rábeszélték egy kisgyerekes családra, hogy szabaduljanak tőle... Szóval az egyesületet is meg kell vàlasztani sajnos. A mudi fajtamentőket ismerem, ők megbízhatóak. A mudit mellesleg nem ajánlom, bár ez is egyedfüggő, az én egyik kutyám antimudi, nagyon nyugodt és könnyen kezelhető, elvan, mint a befőtt. Nem is lett belőle sportkutya, mint a testvéréből :)
2019. aug. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!