Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Körülbelül 2 hete fogott a...

Körülbelül 2 hete fogott a kutyám egy patkányt, lent az arcán meg harapta. Akkor le lett kenve betadinnal, meg kapott kalcium pezsgő tablettát. Ma reggelre fel dagadt.2het után lehet baja? (1.5 éves husky)

Figyelt kérdés
2019. aug. 13. 09:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

9-es ha oltást nem is kap rá,most ha megharapná a kutyádat egy patkány egy pár nappal később gyakorin érdeklődnél,hogy lehet-e baja majd 2 hét múlva ahelyett,hogy orvoshoz vinnéd mikor tudod,hogy a patkány harapás milyen veszélyes?

Főleg úgy,hogy feldagadt "az arca" tőle?


Ha lett volna orvosnál az eb akkor tudná a kérdező,hogy 2 hét múlva lehet-e baja ugyanis az orvos szól,hogy akkor tessék 2 héten belül vissza hozni még egy kezelésre nehogy legyen baj.:D


De azért engem is érdekelne,hogy végül mi lett az ebbel.A feldagadás allergián kívül lehet sok minden tünete.

2019. aug. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

11# Én írtam azt a választ is, hogy máris van baja, és menjenek orvoshoz. Egyébként pedig harapás esetén természetesen azonnal elmennék vele állatorvoshoz. A 9# válaszom arra vonatkozott, hogy ilyenkor (harapás) mit nem fognak csinálni tetanusz illetve veszettség vonatkozásban.

Igaz nem patkány, hanem másik kutya harapta meg tavaly ősszel a kutyámat, szóval van tapasztalatom ilyenkor hogyan kezelnek: kimossák a harapott sebet (fecskendővel belenyomnak valami brutál fertőtlenítő cuccot), és alapból ennyi. Ha gond van, akkor nyilván visszamegy az ember. A kérdezett esetben a betadinnal való külsődleges lekenés nyilván kevés volt, a seb mélyén maradt kórokozó. A kalcium pezsgőtablettát nem is értem, mire adták, patkány harapás nem okoz allergiás reakciót.

Engem is érdekelne, hogy elvitték-e azóta a kutyust dokihoz, és mik a fejlemények.

2019. aug. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Én meg azt nem értem, hogy a kalciumtól ki vár bármilyen más hatást a kalciumhiány csökkentésén kívül.

Minden nyáron százszor elismétli a sajtó, hogy ne adjanak kalciumot allergiára, mert ha komoly allergiás reakció esetén késik a valódi segítség, az életveszélyes lehet! [link]

2019. aug. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!