Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett dagadt a kutyám?

Miért lett dagadt a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy vizslám) egy éves és szerintem marha kövér a többihez képest. Napi 3x adok neki kaját, amit én főzök meg, mivel rohadt drága az a táp.

2019. márc. 26. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem megfelelő összetételű és/vagy mennyiségű ételt adsz neki ahhoz képest, amennyit mozog.
2019. márc. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Mert túl eteted. A házi takarmányozásnak megvannak a maga szabályai. És bőven elég 1x etetni egy nap. Menj SOS állatorvoshoz és az orvos megnézi és van olyan orvos aki ezzel foglalkozik, ha már magadtól nem volt ennyi eszed.
2019. márc. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Napi 3x maximum a kölyökkutyának kell enni, ahogy nőni kezd, elég a napi 2x - 1 éves kor után pedig teljesen megfelelő a napi egyszeri etetés.


Kezdd ezzel, emellett ha leírod, mit főzöl neki, az is segíthet, mert ott lesz a probléma másik fele, hogy nem megfelelő tápértékű.

2019. márc. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
De látod, hogy többet is eszik? Mert az állatoknak is van anyagcsere sebessége ugyanúgy, mint az embereknek, simán lehet nála egy rossz adottság. Nap mint nap látom a saját szememmel, hogy a legkevesebbet evő, legrosszabb étvágyú cicánk a legducibb, az összes többi mind soványabb pedig többet esznek nála.
2019. márc. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Először is, egyéves kutyának napi egyszer elég már ennie.

Másodszor, nem tudom, mit főzöl neki, de ha jól eteted, akkor annak is legalább olyan drágának kell lennie, mint a tápnak...

Tehát: nagyon túl van etetve! Emellett lehet, hogy nem is megfelelő kaját kap.

2019. márc. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Mit adsz neki? Illetve miért kap 3x? Elég 1x is.
2019. márc. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elvittem orvoshoz, rákja van. :(((
2019. ápr. 12. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!