Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos kis spitznek milyen...

3 hónapos kis spitznek milyen tápot adjak?

Figyelt kérdés

A ti tapasztalataitokra lennék kíváncsi.. Kinek mi vált be? Esetleg akinek ugyanilyen kutyusa van, ő mivel eteti?

Minden véleményt szívesen fogadok! :)



2019. aug. 14. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
kölyöktápot
2019. aug. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm..erre még nem gondoltam :D
2019. aug. 14. 20:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Ár-érték arányban véve olcsó és jó a Brit nevű táp.Olyan..1100ft/kg árban elérhető és prémium minőségű,tehát nem egy ilyen gabona & rizspufi 1% hússal.

Ebből nem tudom,hogy van-e junior a kölyöknek a nagytestű kölyök kutyámnál ez nem volt túlzottan lényeges és nem néztem mert szét tudta rágni gond nélkül a falatokat.


Nagykutyának én Acana-t veszek ez is prémium táp és van kis méretűeknek is,de az is azért drága kategória,úgyhogy ez olyan..ha neked megengedi a pénztárcád döntés.


Royal Canin szokott még nagyon kelendő lenni,ez is ár-érték arányban nem olyan vészes.Vannak kimondottan fajta tápjaik szerintem Spitz-et is találnál.


Ha nem a prémiumra mész akkor nyílván a boltokban kapható Friskies,Purina,Pedigré tápok lesznek a nyerők.Azok annyira nem vészesek van amelyik a vitaminok mellett tartalmaz csont erősítőt,szem védőt,szőr ápolót.Ezeket sosem vettem úgyhogy személyes tapasztalatom nincs vele,de aki nem a netről rendeli be a prémiumot az ezeket veszi úgyhogy nyílván nem olyan rosszak,hogy ne ehesse a kutya.

2019. aug. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Enyém 4 hónapos csivava, Select Gold Xs Juniort eszik. Megvagyok vele elégedve. Nem ismerem a kis spitz várható súlyát, de szerintem mehet neki a Mini Junior (4-10kg), mert az Xs 4kg alattiaknak van. Fressnapf saját márkája.
2019. aug. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Eddig Royal Canin-t evett, de szeretnék valami újat. Pár napja Acana egy fajtáját adok neki a maradék Royal Caninhez keverve, bár eddig nagyon úgy tűnik, hogy nem ez lesz a nyerő... Ma jelentősen többet kakilt, mint szokott és jóval puhább is volt a széklete. Nyilván több idő kell neki, hogy megszokja de szerintetek érdemes még az Acanát adni neki háhta jó lesz? Vagy ha már most ilyen a kakija akkor hagyjam? Ne szóljatok le légyszíves, első kutyusom, tapasztalatlan vagyok és lehet túlaggadóm is.


Select goldot nézegettem, szimpatikus is volt, de egy ismerősöm lebeszélt róla.


Jó minőségű tápot szeretnék neki adni mindenképp, bár nem feltétlen a legdrágábbat.

2019. aug. 14. 21:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha egy kaja beválik neki akkor igazából felesleges cserélgetni.Persze nem mondom,hogy ne próbálgasd,vagy ne akard neki a legjobbat,csak ha az RC jó volt neki,akkor ezután is szerintem boldogan fogja ropogtatni.A spitz meg egyébként sem igazán egy sportos fajta az alap mozgás igényét leszámítva (ami egy-két sétával és egy kis játékkal kielégíthető) nem különösebben koptatja az izületeit vagy égeti az energiáját az átlagnál magasabb szinten,úgyhogy annyira nem szükséges belekalkulálni a legdrágábbat,bőven van annyi vitamin és tápérték az RC-ben,hogy egészséges legyen a kutyus. :D


Mert ugye bár a prémiumok között is szokás válogatni,de csak a sport és sokat mozgó kutyáknál lényeges az ilyesmi.Mivel ők napi szinten rengeteg kalóriát égetnek és rengeteg energiát használnak fel,ezek a tápok pedig segítenek pótolni.:)


Ennek a fajtának egyébként a konzerves változatot is nyugodt szívvel lehet adni (Royal caninnek ez is van),viszont ez se jön ki olcsóbban mint maga a száraztáp olyan..500ft lehet belőle egy konzerv ami egy etetésre elegendő.És nagy általánosságban a spitzek 2x vagy 3x esznek egy nap,mert kis testűek (már amelyik). :D

2019. aug. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!