Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a gond a kutya fülével?

Mi lehet a gond a kutya fülével?

Figyelt kérdés
Azzal kezdeném hogy mindenképp eljuttatom állatorvoshoz, csak gondoltam megkérdezlek titeket is, hátha valaki járt már hasonlóan. Szóval a kutya rázza a fejét, és most sebes is neki a hegyénél. Nem látok benne egyébként semmit, se koszt se élősködőket, de gondolom valami oka csak van hogy ezt csinálja. Lehet hogy nem fizikai ok hanem mentális? Értem ez alatt azt hogy lehet hogy elhanyagolt a kutya és kicsit begolyózott? Tegnap költöztem ide, nem tudom pontosan hogy mennyire volt foglalkozva a kutyával ezelőtt, de gondolom nem sokat :/
2019. aug. 15. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha sebes a hegye, az légy miatt van. Orvos majd ajánl légy ellen valamit.
2019. aug. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
53%
A kutyusom is a napokban rázta a fülét, ferdén tartotta a fejét. A füle belül olyan véres-barnás-váladékos volt. Otipax (emberi) fülcseppel cseppentettünk, azóta javult. Figyelem folyamatosan, ha nem javul, doki. Toklász szokott belemenni sok kutyának ilyen esetben, de azt nem láttunk benne.
2019. aug. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

2-es, a toklász pillanatokon belül lemegy a fülben olyan mélyre, hogy csak állatorvos tudja meglátni a szükséges eszközzel. Ha tényleg az van a fülében akkor a cseppel csak lejjebb kerül.

Ha valami van a fülében, az eleinte zavarja a kutyát, majd egy idő után ez elmúlik és a kutya látszólag megkönnyebbül, de az attól még benne marad és betokosodik, begyullad gennyesen és tripla annyi lesz a kezelési költség, mintha az elején belenézettél volna a fülébe.


A fülproblémák nem azok a dolgok amiket otthon lehet kezelgetni, humán gyógyszerrel meg pláne nem.


Ha nem is idegen test, lehet gyulladás, de abból is van millió féle.

2019. aug. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
53%
Oh köszi a kioktatást, 7 éves a kutyusom, köszöni, jól van. Kapott már komoly bajra infúziót, szerintem tudok mérlegelni, mely esetben kell orvoshoz szaladgálni. (Istenem segíts meg a h...től.)
2019. aug. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!