Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni, ha stresszes...

Mit tudok tenni, ha stresszes a kutya?

Figyelt kérdés
Van egy 1,5 éves németjuhász kutyám, a probléma az, hogy minden apró dolgot megugat pl. ha a szembeszomszéd kint áll az utcán és beszélget, ha a szomszéd kutyát hallja ugatni, akkor a kerítéshez szalad és őt ugatja, és nagyon liheg közben, mintha stresszes lenne, és gyorsan fut a kerítés egyik végétől a másikig, ha pedig nem engedem ugatni, akkor elkezdi kergetni a farkát (egyébként kis mértékben vedlik is, amiről azt olvastam, hogy a stressztől lehet). Ha játékkal próbálom elterelni a figyelmét, akkor nem is foglalkozik velem... Kutyasuliba szoktuk vinni, szóval találkozik más kutyákkal és emberekkel. Sok kutyás oldalt elolvastam màr, de egyik se írt konkrét példát, hogy mit csináljak ilyenkor.
2019. aug. 22. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én német juhászom is elkezdett vedleni.

Mióta csinálja ezt a kutyád?

2019. aug. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát... Már egy jó ideje kb. Április óta, csak mivel rájöttem, hogy egyedül nem fogom tudni megoldani a dolgot, ezért most tettem ki csak a kérdést.
2019. aug. 22. 14:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Sétáltok napi szinten?
2019. aug. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyám pont ilyen csak ő egy kis mentett keverék.


Vele nagyon sokat sétálunk, játszunk, tanulunk agilityzünk de ha, hogy éjszaka arra kelek fel, hogy ugat. Napközben is folyton ugat mindenre. De ő már leállitható.


Én azzal próbáltam, hogy mindig rá szóltam hát ez nem vált be aztán üvegbe raktam köveket és ha ugatot odamentem és megraztam ez általában ki zökentette. Majd vízzel lespricceltem. Mostanra már alig-alig ugat de van még mit fejlődünk.


Nálam ő az egyetlen ilyen kutya mellette van még 4 másik és velük nincs ilyen probléma.


A szőre neki is nagyon hullik. Vitamint kapott és jobb lett neki.

2019. aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kutyák vedlését is felborítja ez az extrém időjárás. Fésülöd rendszeresen, meg lett fürdetve?

A többi nem stresszre utaló jel, hanem vagy idegrendszeri hiányosságra, vagy levezetetlen energiákra. Miből áll a napi foglalkozás? Milyen vonalú a kutya? Egy aktív juhászkutyának, főleg egy ilyen fiatalnak, nem elég a napi szaglászós séta. Kutyaiskolán kívül fárasztod szellemileg? Mert magában a heti suli édeskevés.

A farokkergetés nem jó jel, ha alapos lefárasztás ellenére is csinálja, megnézetném dokival.

2019. aug. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Stresszlevezetesre futni kell! Szabadon poraz nelkul a fuvon. A fold leveszi a feszultseget es a futas. 5-10 km. Heti 4-5-szor. Fokozatosan kezdeni. Latni fogod,mennyit igenyel a kutyad.


Ha teged bezarnansk a kertbe es nem mehetnel soppingolni,felfedezni,sportolni, nem lennel kotoszkodos,ideges???


Amig nincsenek meg a km-ek,addig semmilyen oktato nem hasznal. Cesar Milan is megmondta. Bevalt nekem is.

2019. aug. 23. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ki kell zökkenteni! Ilyenkor egy más állapotban van. Egyik hozzászóló írta is ő hogyan csinálta. (Hanggal, vízzel) Lényeg hogyha kizökkented abból az állapotból akkor már tudsz vele foglalkozni és előbb-utóbb meg fogja tanulni.

A csodálatos kutyadokiban is volt egy ilyen rész, ő azt hiszem fogta a kutyát és oldalára fektette. Annyira meglepődött a kutya hogy egyből abbahagyta, de ezt egy több kilós németjuhásznál gondolom nem lenne egyszerű. :D

2019. aug. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sirmckovik ***** válasza:

Az vedlést te se stresszeld túl! Áprilisban már igencsak itt vannak a jó idők.

Van egy pár kutyánk, de amikor nincs hideg tél, akkor ök is vedlenek. Mint úgy általában a kutyák.


Ha áprilistól áprilisig vedlik, akkor gondolkodj további lépésben. :)


Juhászkutya, fajtájából adódóan kívánja a feladatot, ami természetes (pásztor) körülmények között rengeteg mozgással párosul.

Nekem elejében még egy labradort sem sikerült kellőképpen lefárasztanom... :D

Merem ajánlani, hogy kerékpározni vidd el, ha hozzászoktattad és bizol a kutyával való közös kerékpározásban.

2019. dec. 17. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!