Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet foxi és jack...

Mi baja lehet foxi és jack russel terrier keverék kutyusunknak (kicsiel több, mint 1 éves, és kan a kutyi)?

Figyelt kérdés
Hétfőn vettük észre a kutyuson, hogy máshogy viselkedik, nyugtalan, és körbe-körbe járkál az udvaron, másnapra a lakásban csak a fal mellett járkált körbe körbe, a szemével felfelé néz, vagy előre, de a lábai elé nem, és mindig olyan, mintha nem is ránk nézne csak a messzibe tekintene, nem áll le fél percre sem, és ha bemegy például két fotel közé próbálna tovább menni, és nem veszi észre, hogy ott fal van, ilyenkor ideges is lesz, főleg ha megpróbálunk segíteni neki és kiszedni, elkezd morogni, sokszor a fallal szemben áll és csak néz a falra, volt hogy rájött egy fajta tüsszögés roham, de annál erősebb. Ezen kívül eszik, iszik, pisil, és kakil rendesen. A játékaira néha reagál de csak pár másodpercre lehet lekötni vele és abba is hamar elfárad, és elkezd újra körbe körbe menni a lakásban és az udvarban. Néha "nyámnyog" a szájával, de soha nincs neki tiszta pillanata, ez nála egy állapot, és nem rohamként jön rá. Elvittük állatorvoshoz, vizsont ő sem tudott semmi pontos diagnózist felállítani, adott neki nyugtatót. Másnap telefonáltunk neki, és akkor azt mondta ő epilepsziára gondol, mert még agyhártyagyulladás is szóba jöhetne, de annak más tünetei is lennének, viszont epilepsziánál is produkálhat ilyen tüneteket. Kapott gyógyszert epilepsziéra, amely nyugtatót is tartalmaz, de nincs változás, az orvos azt mondta emeljük az adagot, és felírt antibiotikumot is, hogyha agyhártyagyulladása van, akkor azt is kezeljük... Nekünk fura ez az egész, hogy lehet ilyen, hogy nem tudja megmondani, hogy mi a baja a kutyának, csak találgatja? Ha hétfőig nem javul, úgy gondoljuk elvisszük egy másik orvoshoz. Meséltük a dokinak azt is, hogy 3an voltak kan kutyák, de az idősebbik 2 hete elaludt :(, és vele még jóban volt a beteg kutyusunk, de a másik kan kutya sokszor tettorozálja, és neki is megy, és ez sokszor megviseli őt, esetleg nem lehet, hogy a stressztől lett neki valami idegrendszeri baja? Mert van egy törpenyuszink is akinek tégebben volt hasonló tünetekkel járó betegsége, és neki egy másik állatorvos azt mondta h steresztől lett, és ő 4 napig kórházban is volt. Akinek kutyusánál elődfordultak hasonló tünetek, kérem ossza meg velem, hogy milyen betegséget állapított meg az orvos, és hogy mivel lett kezelve? Valamint, azt is megköszönném, ha valaki Sopronban, vagy Győrben tudna mondani jó, megbízható, szakmailag kiváló állatorvost! Köszönöm a válaszokat előre is!

2015. jan. 3. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos arrafelé nem tudok állatorvost ajánlani, de egy tipp: laborvizsgálatot mindenképpen kérnék a kutyának.
2015. jan. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az állatorvosok cc 90%-a kutyaütő. sajnos. keress jó állatorvost ( neveket nem mondok, de pest közelében vannak nagyon jók, több száz kilométerről is odaviszik a kutyát, mert jól diagnosztizálnak ), hidd el, többet spórolsz ha jó szakemberhez viszed.
2015. jan. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia!

Az első pár sor után sajnos én is epilepsziára gondoltam.. Nekem jack russel terrierem van, másfél évesen jött elő nála ez a betegség.. Sajnos nem volt otthon mikor történt a baj, de lehet h nála is ilyen tünetek jöttek elő.. kapott rá gyógyszert de nem tudta megmondani az orvos, miért jöhetett elő nála ez a betegség..

Rocky-nál előjele nincs, mikor jön a roham, csak egyik pillanatról a másikra elkapja, de miután elmúlik, felkel, és szinte ugyanezek a tünetei vannak.. járkál fel alá, nem tud megállni, néz a semmibe, nekimegy a falnak, valószínűleg azért mert szédülhet..

hiába kap gyógyszert, Severin a neve.. ugyanúgy előjönnek nála a rohamok heti rendszerességgel, van mikor egymás után többször. Szörnyű látvány és iszonyatos végignézni. Mi arra gyanakodtunk, hogy a frontra jöhet elő ez nála, de az orvosa nem tud semmi normális magyarázatot adni erre.. emeltük az adagját is de nincs semmi javulás :(

Elvileg ezeknél a fajtáknál ez sajnos gyakori..

remélem a te kutyusodnál nem ez lehet a baj.. azért írd meg, hogy van-e valami javulás nála, vagy mi lehet pontosan a baja, aztán sok sikert :/

2015. jan. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Itt interneten találtam egy szervezet honlapját, ami kutyaepilepsziával foglalkozik, a doktornőnek aki a szervezet alapítója, ez a terület a szakterülete, kutatásokat végez ezzel kapcsolatban, és rengeteg betege volt és van. Vele beszéltem, nagyon segítőkész volt, de mivel ő nagyon messzi van tőlünk, és Folti nem bírja ilyen állapotban az utazást, sír egyfolytában, így ő ajánlott hozzánk közelebb, Sopronban egy orvost, aki nála részt vett oktatáson. Vérvétel megtörtént, a Lyme-kórt kizárták, a vese és máj funkciói, és paraméterei is jók. A sevenelettat, ami nyugtatót is tartalmaz, és epilepsziás tünetek kezelésére szolgál abbahagytuk, azt mondta a doktornő, hogy az nem segít, de sajnos minden orvos ezt írja fel, mivel az egyetemen egyáltalán nem tanítják megfelelően az efajta megbetegedéseket és gyógyításukat, és hogy ezért nem az állatorvosokat hibáztatja, hogy nem tudnak mit kezdeni ezekkel a tünetekkel. A doktor úr felírt a kutyának Tegretolt (aminek az adagját 4 napotna kell növelni), még írt fel Levilt (1 hetente kellene az adagot növelni), valamint Furont, és mellé káliumot, valamint algopyrint, és még egy folyadékot GH20 van ráírva az üvegre, azt mondta egy azért van hogy nyomás csökkenjen az agyában a kutyusnak. Mert hogy ezt úgy kell elképzelni, mintha valakinek iszonyatosan fájna a feje egyfolytában, ebbe bele is lehet őrülni :( ezért nem is jó ha nyugtató hatású gyógyszereket kap, mert nem nyugtatni kell hanem elmulasztani a fájdalmat. Azt mondták legalább két de inkább három hét mire felszívódnak a gyógyszerek, és hatni kezdenek, és csak akkor derül ki hogy valóban epilepszia, vagy valami más váltotta ki ezeket a tüneteket, addig csak várni tudunk, és a doktor úr és a doktornő is konzultálnak majd Folti betegségével kapcsolatban. Ha gondolod privátban megadhatom a doktornő nevét, és lehet a te lakhelyedhez közel is van olyan orvos, aki részt vett nála oktatáson. A te kutyusod most hány éves? Foltinál ez egy állapot nem rohamként vagy roham után jön rá, hanem egyfolytában ez van. Talán most kicsit éberebb, és csóválja a farkát is, bízunk benne hogy helyre jön. A te kutyusodnál roham után mennyi ideig tart ez az állapot? Igen, a doktornő is mondta, hogy jack russel terriereknél ez nagyon sokszor fordul elő, és hogy a fronttól is előjöhet! Foltinak az egyik szeme is olyan fura, mintha nem nyitná ki teljesen az egyik szemét, a te kutyusodnál is van hasonló tünet? Ha gondolod privátban beszélhetünk róla!
2015. jan. 11. 12:52
 5/5 anonim válasza:

szia!!

Fú hát igazából az lennne a fontos, hogy elmúlik-e ez valaha az életben? Mert ha a frontra jön elő... akkor szegénykém élete végéig szenvedne? Sevenalt szed Rocky is, vagy Severon valami hasonló...lila doboza van. Csak az a baj, hogy nem nagyon tudunk ilyenekre költeni. A gyógyszert még megtudjuk venni persze, de a kivizsgálása tuti nagyon drága lenne :( Rocky nemsoká 2 éves lesz, a fejfájásról még nem hallottam, nem tudom roham után fáj-e szegénykémnek..igazából egy 10-15 percig járkál fel alá és nekimegy mindennek, de arra gondoltam azért mert szédül szégénykém.. de ha ez az állapot tovább tart és látom, hogy zavarodott a feje, akkor tudom, hogy sajna jön még egy roham... :( Csongrádi vagyok, az a baj, hogy itt kb 1 orvos van, de az annyit ér mint zsákon a lakat... és nem is bírja az autózást, de megfogadtam, hogy egyszer elviszem egy normális orvoshoz, kerül amibe kerül... nem bírom nézni és hallgatni, ahogy rohamot kap :(

2015. jan. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!