Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanitsam?

Hogyan tanitsam?

Figyelt kérdés
Sziasztok , van egy nègy honapos nèmet juhasz kiskutyàm , kenelben tartom mert az udvaron epitkezès miatt meg nincs keritès, napi hàromszor sètaltatom ès jatszom vele estenkènt az udrvaron , nagyon hamar tanul az "ül " szot mar megtanultuk és engedelmeskedik is le is ül ès sziàt is ad ,a problèmam hogy mit tudnèk meg neki tanitani ilyen korban ès hogyan ? Nem akarom hazorzonek kikèpezni es azt sem szeretném hogy agresziv legyen felnott korara, a hivas szora is oda jon hozzam persze a jutalomfalat sem marad el nagyon szeretem ès imadom viszont nagyon okos es neha nem tudom hogxan aljak hozza ilyen idos koraban ,estleg valami jo tanacsok a nevelèsben ? Előre is köszönöm
2019. aug. 23. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Tovabbi trukkoket tud? Ott a pacsit adas en azt ugy tanitottam meg a kiskutyanak hogy leultettem a kezembe volt a kaja es nyilvan kiakarta szed es a man sat is hasznalta akkor megdicsertem es adtam neki jutifalatot. Ott van a fekszik ultesd le a kutyut a kezedet csusztasd le a foldre es card meg migmagatol le fekszik fonts hogy ne nyomd le a foldre. Olyan is van hogy korbe azt ugy tanitottam hogy az orra elott huztam a kaja kovette es csinaltal egy kort a kezemmel. Nagyon nagyon sok trukk van. Nezz videot YouTubeon. Remelem tudtam segiteni
2019. aug. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szèpen a tanacsot a fesziket màr tanitom neki es a pacsit is màr agya de a "szia" szòra halgat mert ugy tanitottam meg neki ,köszönöm mègegyszer🙂
2019. aug. 23. 09:38
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Az én kutyusom is 4 hónapos csak ő vizsla keverék.

Az enyém is tudja ezeket.Neki megtanitottam a szemkontaktust is. Ami annyit is jelent, hogy sétánál mindig keresi a szemkontaktust és szépen lazán sétál a lábam mellett.


YouTubeon a k9-1 traininges videók nagyon jók.

2019. aug. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. aug. 23. 09:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Alapokat.


Egy részt szocializáció. Hogyan viselkedünk

- más kutyákkal

- emberekkel

- fura / zavaró / ijesztő / izgalmas / ugatnivaló / kergetnivaló dolgokkal.

Utóbbi marhára tág kategória: csillogós-csúszós padló, kopogós padló, kukás autó, szaladós macska, ló, kerekesszékes bácsi stb. stb.


Másrészt az otthon tanultak átvezetése mindenféle szituációba, szépen, fokozatosan.


A harmadik azok, amik az életét óvhatják meg:

- szemkontaktus

- behívás

- "kérem" (csereberélős játékból felépítve)

- "hagyd" (kajamegtagadásból kiindulva és kiterjesztve)

- kapuszabály (ha tudja a szemkontaktust az segítség)

- hogy nyugton tűrje, hogy bármelyik testrészét megfogd, alaposabban megnézd (ez annyira alap dolog, hogy sokan el is felejtkeznek róla)

- mondjuk ez inkább téged óv meg, de: "megvagy!!" vagy valami hasonló rövid vezényszóra azt, hogy rendben van az, hogy hirtelen elkapod.


Végezetül. Német juhász. Nézd meg, hogy mire tenyésztették ki. Attól, hogy te nem akarod "házőrzőnek kiképezni", cirkuszi kutyát csinálni belőle stb. pont arra való, hogy feladatokkal terheljék. A gondok akkor szoktak kezdődni, ha a gazdi nem biztosít lehetőséget, a mozgásra, agymunkára ezért Buksika saját maga vezeti le a kreatív energiáit. Szóval ha ennyire nem tudsz vele mit kezdeni, jó lenne egy normális kutyaovi, kutyaiskola, ahol NEKED segítenek nevelni, tanítani a kutyádat.


Meg némi szakirodalom, de úgy, hogy megvan a kutya, a suli hatékonyabb. https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__10040873-mil..

2019. aug. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsò köszönöm szèpen a jótanàcsot , boldogulok vele napi haromszori sèta es jatèk estènkènt es tanitom az alapokra es kesőbb trukoket is viszont szerintem a trukk meg korai egy nègy hónapos kiskutyànak,
2019. aug. 23. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!