Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam egy 8 hetes Golden...

Kaptam egy 8 hetes Golden Retrievert hogy tanítsam meg hogy vissza hozza a labdát?

Figyelt kérdés
Már a nevére szépen hallgat, ha hívom egybol hozzám jon, de valahogy labdázni nem szeret, csak a kezemet rágja és a kezemmel játszik, valaki tudna otleteket adni hogy tudom megtanítani neki? vagy esetleg várjak még vele?

2019. júl. 16. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
A kezeddel ne engedd játszani.
2019. júl. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Most kaptad és már a labdavisszahozás a legfontosabb számodra?

Első sorban még az emberrel való együttélést kell tanítanod. Folyamatosan. A labdázást gyakorold minden nap, de csak annyit, elgurítod, ellopod.

2019. júl. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Ez vicces. Bár inkább szomorú. Mintha egy másfél éves gyereket akarnál megtanítani arra, hogyan kell tökéletesen megkötni a nyakkendőjét.
2019. júl. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Kezedre ne tanítsd! Ha el kapja a kezed vagy csak játékból megkap a szájával nem szabad! Németjuhászom is hozzá szokott ehhez és tavaly csak játékból eltört kett ujjam mivel,, jatekbol'' raharapott egy nagyot. Tudom én voltam akkoris a hibás mert nem azonnal oldottam hogy ilyen helyzet ne fordulhasson elő de jobb félni mint megijedni! Kutyát kézre soha ne tanítsd. Az embernek a kéz az egyik legfontosabb ami elég könnyen törik vagy akár meg is sérül. Elég ha neked is nagykoraban egy picit raharap vagy súrolja a fogaival a kezed!
2019. júl. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Hogy lehet valaki ekkora felelőtlen?
2019. júl. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

8 hetesen először is az alapokra tanítsd: neve, helye, ül, nyakörv-majd pórázhasználat, és arra is, hogy ne a kezedet rágja.

Apportírozni még ráérsz.

Addig is rongyozzatok.

2019. júl. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes a feladatot lépésekre bontani. Először menjen a behívás, az ültetés, a kiküldés, a tárgy megtartása és parancsszóra elengedése. Nagyjából ezek a mozdulatok vannak benne egy szabályos apportírozásban, de lehet, hogy kihagytam valamit, a lényeg az elv. Ha ezek fixen mennek, akkor csinálhatod azt, hogy eldobod neki a kedvenc játékát, utánaküldöd és felveteted vele a földről (ha automatikusan nem csinálná meg) és behívod.
2019. júl. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd csak akkor tudod megtanítani a visszahozást, ha neked már megy az egymást metsző két egyenesre való tengelyes tükrözés. :)
2019. júl. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ebben a korban még nem hozza vissza. Azt szereti, ha rongyokat rág/húzhat.
2019. szept. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!