Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lesz egy kutya ilyen?...

Mitől lesz egy kutya ilyen? És lehetséges-e átnevelni?

Figyelt kérdés

Múltkor a Fressnapfban volt egy gyönyörű fekete német juhászkutya. Egyetlen "szépséghibája" az volt, hogy meg akart ölni mindenkit, aki belépett a boltba.


Azért ilyet nem minden nap látni.

Már megszoktam a séta alatt a póráz végén őrjöngő kis ölebek látványát, akik másik kutya láttán reagálnak így.

De az, hogy egy kutya, ráadásul nagytestű, ennyire neki akarjon menni az embereknek (is), szerintem szokatlan és nagyon durva.


Annyi volt, hogy amikor én beléptem a boltba (egyedül), ők a bejárattól kb. 5 méterre lévő polcnál nézelődtek. Egy kis család volt, apa, anya, 10 és körüli gyerek, és a kutya. A kutya egyből őrülten ugatni kezdett, és felém rontott, a nagydarab pali alig bírta visszafogni. Mintha legalábbis a saját területét védte volna, olyan hevesen reagált, pedig nem is feléjük mentem, hanem a másik irányba.


Én az üzlet távolabbi végében nézelődtem, de ottlétem alatt is újra és újra hallottam a kutya agresszív ugatását, minden egyes alkalommal amikor belépett valaki a boltba.

Nem volt csúcsidő, de páran azért mászkáltak az üzletben, ráadásul kutyákkal. A német juhász ezeknek is neki akart menni, mikor "összetalálkozott" velük egy-egy polcok közötti folyosón.


Engem már nagyon idegesített, hogy a gazdáik halál nyugodtan nézelődnek, nem zavartatják magukat, viszont mindenki aki kisebb kutyával volt, megfélemlítve érezhette magát.


SZerintem nem illik és nagyon veszélyes is ilyen kutyát közösségbe vinni. Legalább szájkosarat adnának rá (nem vagyok már benne biztos, hogy volt-e rajta, mert nem láttam jól).

Én is megijedtem, pedig én kutya nélkül voltam. De nem vagyok hozzászokva, hogy rám is rám akarjanak támadni a kutyák, és nem csak a kutyámra, mint általában.


Mit gondoltok erről? Nálatok gyakori az ilyen történés?


2019. aug. 28. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen kutyàt nem szabadna boltba vinni...
2019. aug. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, a védőösztöne nincs rendesen kezelve, de az is lehet, félelemből agresszív, vagy úgy indult, hogy barátságos volt eredetileg, csak nagyon lelkes, ezért nem engedték emberekhez-kutyákhoz közeledni, mostanra meg már annyira frusztrált, hogy így viselkedik. Szóval ezt egy szakértő tudná kideríteni.


Sok esetben átnevelhetők az ilyen kutyák, de jó szakember segítsége kell hozzá, meg rengeteg idő, türelem.


És igen, közösségbe járni vele, és úgy tenni, mintha nem lenne semmi gond... hát, nem a legjobb megoldás.

2019. aug. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy ilyen kutyát nem szabadott volna odavinni, felelőtlenség, balesetet is okozhat, de már pusztán a viselkedésével negatív élményt okoz az embereknek, ami a káros sztereotípiák melegágya is lehet...

Mentségükre legyen, hogy lehetséges, hogy most voltak először, nem tudták, hogy így fog viselkedni a kutyus.

Gondolom totál bizonytalan, nem tekinti főnökének a gazdikat és így próbálja megoldani a szituációt, ami mindig sikerélménnyel zárul, mert elüldözte a többi embert :) :/


Mostanában jött hozzám egy ideiglenes kutya, fél nap elteltével mindenkire ráfutott, aki a 10 m-es körzetembe ért. Pár hétbe beletellett, mire leszoktattam róla...

2019. aug. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ilyen kutyával nem a boltokba kezdünk még szájkosárral se mer azzal is oda tud vágni. Az ilyen kutyát ha kiskorba nem lett szocializálva akkor el kell kezdeni nála. Először otthon letisztázni a rangsort, aztán a mezőbe kezdeni és apránként egyre forgalmassabb helyekre vinni. Ha pl a falusi tömeget megszokta jól viseli lehet vinni a kis városba és így tovább. Mindig növelni az ingereket és ha rosszul reagál válasz reakciórá.
2019. aug. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 WidowmakerButt ***** válasza:

Nekem 4 "nagy" kutyám van, bár inkább közepesnek mondanám őket, (Rottweiler, Doberman, Német juhász, Pitbull) de soha nem kellett megmutatnom, hogy ki a főnök a háznál, simán csak a lehető legbarátságosabban neveltem őket. Egyszerűen nem alakult ki náluk semmiféle agresszió, ami miatt megtámadnának másokat. De persze minden nap vittem őket emberek közelébe, közösségekbe, kutyák közé. Ha elmegyünk kutyák, emberek mellett, néha nem is érdekli őket, vagy megengedik hogy megsimogassák őket, esetleg megszagolják a másik kutyát.


Na de a kérdésre rátérve, eléggé szomorú, hogy sokan nem tudják megfelelően szocializálni a kutyákat. Aztán még meg vannak lepődve, ha a kis Buksika megharapja a szomszéd Janikát, mert egész életében egy pórázon van tartva/ nincs kiengedve a házból, nem találkozik más kutyákkal/emberekkel.

2021. szept. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!