Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyánál az erős csipásodás...

Kutyánál az erős csipásodás gyulladás lehet? Vagy mitől lehet még? Csak az egyik szemen van, sárga. Mivel kezeljem?

Figyelt kérdés

Csak az egyik szemén van, de azon elég erőteljes.

Ha letörlöm, gyorsan újraképződik, a belső szemzugban "friss" és sárga, kívül pedig rászárad és kemény lesz.


Mit vegyek rá, amit egy normál patikában megkapok?


2019. szept. 3. 19:15
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem érte sérülés, egy idős kutyáról van szó.
2019. szept. 3. 19:27
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Mutasd meg az állatorvosnak, ő felír szemcseppet, mert emberi szemcseppet sem adnak csak úgy patikában.
2019. szept. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Rengeteg féle szemcseppet adnak a patikában, gyulladásra is.


Azért írtam ki, mert vidékre nem fogok egy állatorvost kihívni 10+ ezerért, hogy felírjon egy egyszerű szemcseppet.

Itt nincs állatorvos, a szomszéd faluban van egy hentes, aki vagy drágán jön ki, vagy ki se jön, mert nem érdekli.

A nagyvárosból meg egy vagyonért jönnek ki, mert nincs közel, de onnan is hallottam már, hogy inkább nemet mondtak.

2019. szept. 3. 20:01
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Akkor tedd buszra a kutyust és indulás a városba. Kismillió oka van, amiért ilyen tünetet produkál a kutya, és csak az orvos tudja megmobdani, mi a baj és mivel kezeld. Lehet a szemén jön ki a tünet, de egy szemcsepp egy belső fertőzést nem gyógyít meg.
2019. szept. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagytestű, kb 50 kilós kutya, aki még soha nem tömegközlekedett.


Emberként sem vagyok ilyen, hogy mindennel orvoshoz rohanjak, habár sokmindennek sok oka lehet.

Bemész a patikába, adnak rá valamit, hisz az esetek 99%-ában ez is elég. Ha nem használ, akkor már lehet orvoshoz menni.

A tünetek alapján meg azért jó eséllyel beazonosítható, és ha kell rá egy 1000 Ft-os szemcsepp, akkor a francért vennék ki szabit, hogy fél napot üljek egy rendelőben.

És szerintem ez így normális, nem véletlenül vannak vény nélküli dolgok.

Na mindegy, nem itt fogom megtalálni a választ, gondoltam hátha valakinek a kutyájánál már volt ez.


Ha mégis jönne még valaki, én nagyon örülnék, ha tényleg arra válaszolna, hogy mivel kezelte, milyen szemcseppet vagy kenőcsöt kent rá.


Persze, amúgy lehet agydaganat is meg lábtörés is, csak épp nem valószínű.

2019. szept. 3. 20:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet entrópium, lehet szemsérülés. Egy mezei szemcsepp a patikából sem fogja megoldani a dolgot. Úgyhogy hajrá!
2019. szept. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet hályog is.

Te otthon semmivel sem fogod tudni kikezelni csak rontani rajta a sok embereknek készült szerrel!

A végén még megvakítod...

2019. szept. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgálat nélkül azért nem lehet megmondani, milyen gyógyszer (szemcsepp) kell, mert nem tudjuk, mi okozza a gyulladást.

Vény nélkül kapható szerek pedig általában erős gyulladásra semmit nem érnek.

Tobrex vagy Tobradex pl. jó lehet, de egyrészt vénykötelesek, másrészt ahhoz biztosnak kellene lenni benne, hogy nincs sérülés a szemén, vagy ha van, milyen mértékű. Ezt otthon, szabad szemmel nem tudod megállapítani.

2019. szept. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!