Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már valakinek húgyköves...

Volt már valakinek húgyköves a kutyája? Hogyan oldódott meg végül?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy tűnik minket is elért a baj. Ma reggel óta nem tud pisilni a kutyám. Van itthon katéterem, ilyen esetekre, avval engedtem le az összegyűlt nagy mennyiségű vizeletet.

Van vizelet tesztcsíkom is, azt belemártottam, és vért jelzett, illetve lúgos pH-t. Ez úgy tudom struvit kőre utal.


Régebben sokszor volt baktérialis hólyag gyulladása, ezért van itthon több vizelet savasitó készítmény is, most ezeket adom neki. Hátha feloldja a követ, ami elzárja a húgycsövet.


Nagy fájdalmat egyébként nem jelez a kutya. De az étvágya nem a szokásos.

A biztonság kedvéért azért adok neki nospat, az szokott segíteni rajta.


Mielőtt még mindenki felháborodik, hogy miért kuruzslok állatorvos helyett: csóró egyetemista vagyok, 3000 ft-om maradt a hónapra.


Nyilván ha hamarosan nem javul vagy rosszabbodik, akkor kénytelen leszek kölcsön kérni valakitől, mert fizetést csak hónap elején kapok majd a munkahelyemről, és az is egyből elmegy a lakbérre meg a kutya szívgyógyszereire, amik havi 100ezerbe kerülnek...



2019. máj. 19. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Vodd dokihoz, megbeszéled vele, hogy később fizetsz
2019. máj. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akinek nincs pénze, miért tart kutyát...?


Az első hozzászólóval értek egyet, lehet hogy kezeli részletre is. Egy ismerősöm kutyájának műtéttel távolították el, csak hogy a kérdésre is válaszoljak.

2019. máj. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi!


Már jobban van, tud már pisilni.


De azért ez nem ilyen egyszerű.

Volt egy helyzet, ha akkor nem fogadom magam mellé, elaltatták volna. Ezért döntöttem így anno.

2019. máj. 21. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!