Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy viszonyulnak Balatonon,...

Hogy viszonyulnak Balatonon, konkrétan Siófokon a szabadstrandon a kutyakedvencekhez?

Figyelt kérdés
Úgy tudom nem szabad bevinni,de én be szeretném csempészni.Persze a part egyik távolabbi szélére és nem a vízbe.Egy kistermetű kutyusról van szó.Tavaly láttam pl a fenyvesi strandon kutyát,nem szóltak érte,de mindenhol másképp állnak hozzá ezért kérdem pont siófokot.A szállásunk egy hotelban lesz,épp azért mert érdekes módon egy színvonalas helyre mehet veled az ebed,míg egy olcsóbb helyen állatot nem vihetsz.Van még fejlődni valónk.
2010. júl. 14. 14:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

tényleg van hova fejlödni ...

én siófoki vagyok, de ez a 2 hónap egy merő szenvedés ... a parton sétálni még 10-11 órakor sem lehet mert a kedves megértő turisták azért ordibálnak az emberrel hogy a kutya rájuk néz a poráz végéről

siófok belterületén ne is probálkozz, rád hivják a közterületfelügyelöt, 35e a bünti

menjetek széplak felső, zamárdi fele ... ott sokkal normálisabbak

2010. júl. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Engem nem zavarna a kutya, mivel imádom a kutyákat. Legyen az kis- vagy nagy testű. Tök mindegy. Szabadstrand, elvileg bemehetne. Igaz én még nem voltam a kutyáimmal Siófokon szabadstrandnál nem tudom, hogy viszonyulnának hozzá. De lehet jobban elfogják tűrni az emberek mivel kis testű. Viszont biztosan lesz olyan is aki szól majd érte. Én bevinném a kutyámat (főleg ha nem is akarod bevinni a vízbe). De vállalnod kell a következményeit ha szólnak, vagy véletlenül bemegy a kutyus és azért szólnak.


Én a kistestű kutyámmal tavaly rokonoméknál voltam és ott a Körösön megkérdezdtem egy szabadstrandnál, hogy bejöhet-e a kutya. Simán beengedték (meg is lepődtem volna ha nem, mivel kb 100méterrel odébb meg simán bemehetett volna a kutya a folyóba szóval tökmind1) Igaz az én kutyusom fél a víztől (épp most dolgozunk azon, hogy ne féljen annyira, hogy majd itthon is tudjak vele a folyóhoz menni. Sajnos véletlenül beleesett szoktatásnál tavaly a Körösbe és azóta fél még a kádban is). Egyszer mondjuk beugrott a fürdőzők közé de mindenki csak nevetett rajta. Bár azon már a napozók annyira nem mikor kiszedtem a vízből és megrázta magát köztük :D Mindenki sikított a hideg víztől :D Amúgy nagyon kedvesek voltak az emberek velünk. De lehet ott lesz aki beszól majd. Sok sikert! 16/l

2010. júl. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Bocsi az még lemaradt, hogy mivel Siófokról van szó, biztos keményebben veszik az ügyet főleg hogy szezon is van. Tényleg próbálkozz inkább a város külterületén. Ott nagyobb esélyed van rá. Mert mindig vannak olyanok akik reklamálnak még akkor is ha nincs igazuk. És bizonyony lehet nem tűrik még azt se, ha a kutya csak melletted fekszik az árnyékba Te pedig napozol. Szóval azért vigyázz!
2010. júl. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy siófok kissé gázos lehet,de hogy ennyire......mindenesetre megfogadom a tanácsot,köszi!
2010. júl. 14. 14:46
 5/16 anonim ***** válasza:

első vagyok:

siófok egy nagy, intoleráns gödör ... itt csak a turista a fontos, a helyi felfordulhat

ráadásul a kedves turisták azt hiszik hogy joguk van mindenhez azért mert itthagynak 20e ft-ot, többek közt a helyi lakosok életét kibirhatatlanná tenni

tisztelet a kis százalék kivételnek ...

2010. júl. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Mi velencére vittük és elvileg ott is kintvolt, hogy kutyákat bevinni tilos megkérdeztük és beengeték (kistermetű) ÉS a strandon(szabad) ott volt még 6 kiskuya vízben és azon kívűl...Mi vettunk neki egy csonakot és abban vitük be oda ahol már nem volt ember nem kartunk senkit zavarni nem mindenki szereti a ktyákat. Engem azért nem zavar ha melletem fürdik mert azok a vaízek olyan koszosak a kutyát is fürdetni kell utána...


Az a baj, hogy nagyon sok gazdi ott a strandon végezteti el a dolgát a kutyával és még ott is hagya ne ezek a gazdik miatt van, hogy nem engednek be kutyát...:S nem értem miért olyan nehéz felszedni... Tisztelet a kivételnek.

2010. júl. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Bocsi a hibákért:P
2010. júl. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
szerintem inkább valami nyugisabb helyre menjetek, Siófokon ilyenkor ezer ember van, és hát több emberből több utálja a kutyákat is...
2010. júl. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
48%

Szia!

Mikor mi volt az első igazi kánikulai hétvégén többen is ott fürdették a kistestű kutyáikat engem személy szerint zavart mert oda vitték ahol több kisgyerek is fürdött és ebből szerintem lehetnek konfliktusok hisz a kisgyerekek kiszámíthatatlanok és némely kistestű kutyák is.

Én inkább olyan helyre szoktam vinni a kutyusomat fürödni ahol kevesen vannak vagy azt a megoldást választom hogy leviszem egyet fürödni kora délelőtt majd vissza a szállásra kertben jól el van nem is szívesen mozdul ki, utána késő délután még egy fürdés.

2010. júl. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén,engem nem annyira az emberek érdekelnek akik utálják a kutyákat,hisz én is utálok embereket.Sok kutya jólneveltebb mint egy ember.Voltam rendes strandon(medencés)ahol ember belesza..t a medencébe,amit kutya soha nem tesz.A balatonba nem is szándékozom belevinni,mert féltem.De azt nem értem hogy emberek viszolyognak egy kedvenctől ami valószínüleg maximálisan rendben van tartva,de a balatont telesza...ják a hattyúk,kacsák,kagylók,halak....és így tovább.De az ember belemegy jókedvűen mindez nem zavarja,csak URAM ISTEN egy kutya ne legyen a közelben.Ürüléket én biztos hogy nem fogok hagyni magam után,ahogy a gyerekem sem szórja szét a szemetet,a rendre igenis vigyázni kell.Egyébként nagyon aranyosak vagytok,örülök hogy sok "normális"ember van!
2010. júl. 14. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!