Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire könnyü megtanitani,...

Mennyire könnyü megtanitani, egy menhelyi 1-1,5-2 évesk utyát alap parancsokra? 25/F

Figyelt kérdés
2019. szept. 12. 07:26
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Ugyanolyan könnyű, mint egy bárhonnan máshonnan beszerzett kutyát.
2019. szept. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Alapjában véve nem nehezebb, mint más kutyát. Néhány dolgot feltétlenül érdemes szem előtt tartani, ezáltal könnyebb lesz a dolgod:


- eleinte olyan helyen dolgozz vele, ahol kevés a zavaró tényező (kutyák, emberek, forgalom, szagok, zajok), és/vagy amit igen jól ismer


- ha tudsz nyugodt helyet biztosítani, de az teljesen ismeretlen számára, akkor hagyjál neki időt arra, hogy alaposan körbeszaglássza, bejárja, megismerkedjen vele


- bár játékkal is gyakran kiválóan lehet jutalmazni, általában praktikusabb jutalomfalatot használni - ez legyen értékes a kutya számára (főtt hús, virsli, sajt), és apró darabokat használj, amiket egyből bekaphat


- rövid időtartamú legyen a tanítás, ne legyen több néhány percnél - azt megteheted, hogy néhány perc gyakorlás után szünetet tartasz, játszol vele, hagyod szabadon bóklászni egy kicsit, majd újabb néhány percig gyakorolsz, és ezt olyan három-négyszer megismétled


- lehetőleg naponta kell vele foglalkozni - ha a kutya már hazakerült, akkor egy nap többször is


- a tanítás lehetőleg végződjön sikerélménnyel a kutya számára, érdemes a végén visszatérni egy olyan feladathoz, amit könnyen teljesít


- legyen egyértelmű a kutya számára, mikor ér véget a tanítás - használj erre egy speciális vezényszót, akár kézjellel együtt is (például "szabad", "végeztünk"), miután ezt kiadtad, hagyjad, hogy tegyen, amit akar.


Ajánlom a klikkeres képzést. Nem is annyira magára a klikkerre gondolok itt, hanem a tanítási folyamatra, klikker helyett nyugodtan lehet szóbeli jelzést használni. A lényeg az, hogy azonnal kell jutalmazni a kutyának a helyes irányba történő minden lépését, mozdulatát, fokozatosan elérve a kívánt végeredményhez. Azonban bármely módszert választanád, az fontos, hogy csak fokozatosan nehezítsél a feladatokon.


Továbbá igen jó ötlet azzal kezdeni, hogy a kutyát a gazda/kiképző iránti figyelemre tanítod. Engedd szabadon (ha a terület nincs biztonságosan elkerítve, akkor legyen hosszú pórázon), és jutalmazd, ahányszor feléd néz, vagy akár csak a fülét fordítja feléd. Mikor már gyakran teszi, növelheted a szemkontaktus időtartamát, s mikor már másodpercekig figyel rád, akkor sokkal jobban fog tudni koncentrálni a további feladatok során is.


Sok sikert!

2019. szept. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Attól függ, milyen az előélete, kidobták, verték, láncon volt, vagy szerető gazditól került menhelyre, aki mondjuk meghalt vagy egészségügyileg annyira leromlott, hogy még őt is gondozni kell és nem tudott tovább foglalkozni a kutyával.
2019. szept. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Könnyebb, mint egy kölyöknek.
2020. júl. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 vantel ***** válasza:
58%

Tudásodtól és tehetségedtől függ.

Problémát abban látom ,hogy a menhelyi kutyák garantáltan problémásak a megélt események miatt.

Ha híján vagy a tudásból és tehetségből akkor a kutya által hordozott problémák kicsúcsosodnak ,akár megkeserítheti az életed.

Egyébként szórakoztató ,lesz elfoglaltságod!

2020. júl. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit értesz alap parancsok alatt és milyen minőségben várod el őket.


Pont ilyen korú menhelyi kutyát hoztam haza két éve és volt már kölyökként hozzám került kutyám is. A szabályokat a menhelyes nagyon gyorsan megtanulta, ilyen volt a behívás, megállás, helyben maradás, laza pórázos séta és hogy nem randalírozhat kedvére a házban.


Mindenféle trükkhöz hasonló feladatot viszont nagyon nehezen tanult, az pl, hogy a tőlem pár m-re lévő tárgyat stabilan megkerülje, kb fél év volt, míg a másik kutyám már 10-12 hetesen tudta. Ültetés, fektetés és állítás között sem igazán tudott különbséget tenni, mostanában kezdte megérteni és testjelek nélkül is csinálni, annó a kölyöknek ez szintén pár foglalkozás után már elég jól ment.


Szerintem ez olyan, mint embereknél, a gyerekek sokkal fogékonyabbak az új dolgokra, könnyebben tanulnak és ha hozzászoknak a tanuláshoz, felnőttként sem lesz majd probléma. Ha viszont a gyerek nem kap ilyen jellegű foglalkozást, felnőttként sokkal nehezebb lesz rávezetni.


Ettől függetlenül mindenkit bíztatok, hogy fogadjon örökbe felnőtt kutyát, mert neki már látni a személyiségét, adottságait és sokkal gyorsabban beilleszkedik, elsajátítja a szabályokat, mint egy kölyök, kimarad a dackorszak. Az meg, hogy tud-e különbséget tenni az ül és fekszik között, egy huszadrangú dolog, bőven jó, ha az egyiket csinálja.

2022. jan. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!