Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a 2 éves...

Hogyan tanítsam meg a 2 éves spániel kan kutyusomat az alap parancsokra?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 2 éves spániel-szetter kan kutyusunk, akit fél éves korában fogadtunk örökbe menhelyről párommal, sajnos 1. kutyusosokként nem nagyon tudtuk hogy kéne nevelni így felhagytunk vele egy időre. De szeretném ha a kutyus kicsit szófogadóbb lenne, múltkor kibújt a pórázból, elrohant és majdnem elvesztettem. Szeretném ha hallgatna a nevére, és 1-2 általános parancsszóra mint (ül, fekszik, helyedre, gyere ide) meg hogy leüljön a járdán, ilyesmik.

Mit tanácsoltok, mivel kezdjem és hogyan vegyem rá hogy figyeljen? Köszönöm mindenkinek!


2012. dec. 7. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem vigyétek kutyasuliba! Vagy ha van a közelben kiképző, kérjétek meg, hogy segítsen! Egyébként én a kis falánk kutysommal finom jutalomfalat segítségével csodákat értem el! :) Remélem segítettem!
2012. dec. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Próbáltam jutalomfalattal, de attól csak hisztis lett, és nem csinált semmit amíg meg nem kapta. Vagy hiperaktívan viselkedik máskor ha nem kapja meg...

Nem buta a kutyánk csak szerintem makacs, amit meg akart tanulni azt tudja, igazából hallgat a nevére, csak nem akkor amikor kéne, pl ha meglát egy másik kutyát aki érdekli akkor se kép, se hang.

Én nagyon szeretném ha én taníthatnám meg, nem szívesen vinném kutyasuliba addig amíg úgy látom van még megoldás...

2012. dec. 7. 19:58
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem is arra céloztam, hogy buta!! Szerintem olvass utánna, hogy mit hogyan csinálj, vagy kérdezz meg valakit, aki ért a kutyákhoz, hogy ő hogyan csinálná! Egyébként az én kutyám is makacs volt, de ő olyan kis hami, hogy... :DD
2012. dec. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A jutifalattal meg szerintem úgy csináld, hogy mondjuk az,,ül" parancsszónál: lenyomod a fenekét, és csak akkor kapja meg a nasit, ha leveszed róla a kezed, ő pedig úgymarad! ÉS ha hisztizik jöhet egy határozott Nem! Én így csináltam, és mára egy kis engedelmes kutya.
2012. dec. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de eddig mi a fenét csináltál? Rohadtul le vagy maradva és ezáltal a kutya is... Ilyen alap dolgokat egy fél éves kutyának már tudnia kellene. Én is első kutyás voltam, mégis tudta a kutyám kutyaiskola nélkül is. Foglalkozni kellett volna vele. Csak akkor tudnám hogy minek hoztad el...
2012. dec. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Amikor örökbe fogadtuk már több mint fél éves volt, és igen az én hibám hogy nem oktattam akkor.

De a kérdés továbbra is az hogy így, ebben a helyzetben, mivel ez a helyzet mit tudok vele csinálni?

A másik két válaszolónak pedig köszönöm a választ! :)

2012. dec. 7. 20:09
 7/12 anonim ***** válasza:

1) Sok-sok-sok-sok mozgatás (szökés és dekoncentráltság ellen)

2) Falkavezérség (hiszti és alkalmi süketség ellen)

3) Kutyaiskola (mert egyedül nehéz)

2012. dec. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Ne aggódj, egy jó Kutyaiskola valójában gazdaiskola. Téged tanítanak meg arra, hogy hogyan kell tanítani... Olyat keress, ahol póráz nélkül oktatnak, azokban általában lehet bízni az oktató hozzáértésében.
2012. dec. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Van olyan kutyaiskola, ahol csakis és egyedül te tanítod a kutyust, csak az oktató mondja, hogy mit, hogyan csinálj. Szerintem érdemes lenne. A pórázt húzzátok meg mindenképp jobban, vagy vegyetek kisebbet. Én a kutyusommal ott kezdtem, hogy mikor sétáltunk, egy ideig csak a bal lábam mellett vezettem. Persze mindig el akart menni,d e egy idő után megszokta. Mondjuk elmentek sétánál egy pontig ahogy szoktatok, szaglászva meg ilyesmi, és onnantól csak bal láb mellett vezeted. Patkánál érdemes addig várni, míg le nem ül. Ha a pórázát fölfele húzod kicsit, előbb-utóbb megteszi. Csak szép lassan, kitartás, és türelemjáték;)
2012. dec. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mindenképp egy jó kutyasuli. Én is azt mondom, hogy semmiképp se hagyományos iskolát válassz (ahol pl. alap feltétel a fojtó/szöges nyakörv), hanem olyat, ahol szabadon folyik az óra és főleg a tanítás is. Merre laksz? Talán tudunk segíteni ebben.

Mindenképp a kellő tekintélyt kell megszerezned először, a tanítás igazán csak ezután jöhet. De az első és legfontosabb a stabil behívhatóság. Megkérdezhetem, hogy eddig hogy sétáltatok? Csak pórázon? Vagy mennyit mozoghat szabadon a napi séták alatt?


A tanításhoz egyébként én a klikkert javaslom mindenképp. [link]

A hagyományos fenéklenyomós, földre szorítós módszereket felejtsd el, az a lehető legrosszabb, csak ártasz is vele a kutyának.

2012. dec. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!