Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy etetitek a kutyátokat?...

Ti hogy etetitek a kutyátokat? És mi a helyzet a sétával?

Figyelt kérdés

Napi hányszor kap enni és mit? Száraztáp és víz előtte van egész nap? Éjjelre elteszitek vagy kint marad a tálja előtte akkor is?

Egy középtermetű 14 kilós, keverék kutyát néztünk ki magunknak, kb. 1,5-2 éves lehet. Viszont előtte érdekelne pár dolog. Pl. evés és séta. Mennyit sétáltok a kutyátokkal napi szinten, éjjel is le kéne vinni? Lakásba lenne tartva.


2019. szept. 12. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Az én kutyám egy mentett 35 kilós keverék, 12 éves, napi kétszer adok neki enni. Nem marad előtte a kaja egész nap, mert megromlana, ugyanis én főzök neki sertés szívet, májat, vesét sok zöldséggel, almával, sütőtökkel, stb. Van kertünk, de éjjel bent van a lakásban.

Egy 1,5-2 éves kutyát már nem kell éjjel kivinni, ha este 10 körül sétálsz vele egy félórát, egy egészséges felnőtt kutya reggel 7-8-ig kibírja. Napközben minél többször sétálsz vele, annál jobb, de a minimum, hogy a reggeli sétát követően legkésőbb délután 2-3 óra körül újra ki kell vinni, aztán lehetőleg vacsora után, 6-7 óra körül, majd pedig este 10 körül.

2019. szept. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Mentett 8 kilós, 9 éves keverék, párom kutyája. Séta szempontjából jelenleg állandó háborút vívok párommal, mert enyhén szólva is sz@rik a kutyája fejére már egy ideje. Kertes házban lakunk, így a kutya az udvaron akkor végzi el a dogát amikor akarja, mozogni is tud, a séta viszont ettől függetlenül is szükséges lenne. Most (miután bizonyos feltételeket szabtam a kedves gazdinak, nevezetesen, hogy neki is vannak elhanyagolható igényei, szóval mostantól kap enni és legyen boldog) beálltunk heti 3 sétára, az eddigiek után már ez is nagy előrelépés. Persze vihetném én is, csak akkor beleesünk abba az ördögi körbe, hogy én sétáltatom a kutyát, a gazdája meg nyugtázza annyival, hogy "veled úgyis sétált... Ezért nem viszem, csak időnként. Amúgy sincs időm egy kutyára, nem véletlenül nem vállaltam többet miután az enyém tavaly elpusztult.

Kaja: Brit Premium, idős kutyák számára. Napi egyszer, nem hagyunk kaját előtte, mert viselkedési problémákat okozott régebben ez is, és az is, hogy havonta váltogatva volt a kajája.

2019. szept. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Napi kétszer etetem a kutyáimat. Kaja nincs lent folyton - mondjuk, három percen belül a tál üres, tisztára van nyalva... De ha nem is enné meg mind, max húsz percen belül elvenni, következő etetésig várni, akkor megint húsz percig legyen előtte. Víz viszont legyen mindig, naponta többször érdemes cserélni, hogy lehetőleg tiszta és friss legyen.


Napi három séta, ebből egy hosszabb (mondjuk fél-fél-egy óra a minimum, de ez a kutya energiaszintjétől is függ).


A kutya szobatiszta már? Eddig hol volt tartva? Ha még nem szobatiszta, akkor bizony eleinte gyakran le kell vinni, illetve nem kizárt az, hogy éjjeli sétára is lesz szükség. Mikor már szobatiszta, akkor éjjeli séta nem szükséges.

2019. szept. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

16kilós 11 éves mentett keverék, lakásban lakásban lakik. Napi 4x van séta, változó, hogy mikor, mert 3 műszakos vagyok, de 7 óránál több nem telik el két séta között. Ha úgy jön ki, vagy jelez, akkor éjjel is lemegyünk.

Napi 2x kap enni. Ha van neki való főtt étel akkor azt kap, esetleg tasakos kutyakajával kiegészítve, ha nem, akkor tápot, ami Brit Care (nyulas, halas), illetve szabadnapokon mindig főzök neki külön husit, májat, tojást, többfajta zöldséget és barna rizst meg tk zabpelyhet. Nasiba a nyuszim lucerna pelletét eszi, valamiért imádja, egy keveset szoktam csak adni.

2019. szept. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Napi egyszer kapnak enni száraztápot, vízzel felöntve. Pár perc alatt megeszik, viszont mert lusta vagyok a tálat ott hagyom a földön :P Víz mindig van előttük a házban és az udvaron is több ponton, naponta cserélem.

Kertesben lakunk, napi többször kiengedjük őket az udvarra+ 15 fok felett, ha elmegyünk, kint maradnak. Napi egy póráz nélküli 1 órás séta van és többször foglalkozok velük 10-20 perceket trükközünk, agilityzünk, labdázunk vagy kutya fitnessezünk :).


Az enyémek purizon tápot kapnak, mindig más ízesítésűt. Arra érdemes figyelni, hogy minnél nagyobb legyen benne a hústartalom és ne nagyon legyen benne gabona. Az agyonreklámozott tápokra ez általában nem igaz, pl a Pedigreeben van 4% állati eredetű termék, míg egy Brit premiumban 30-40% hús, viszont az áruk megegyezik.

2019. szept. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Csivaváim vannak. A kisebbik 5 hónapos, ő még napi 3x eszik. A nagyobbik 10 éves, ő napi 2x, reggel-este. Panelban lakunk. Napi 3x séta, összesen kb 2 óra. Kis termetük ellenére mozgékonyak, imádnak sétálni. Tél kivétel, olyankor csak "egészségügyi" sétákra megyünk. Pisi, kaki, kis haverkodás a többiekkel és megyünk is fel. Kabátban is meg akarnak fagyni :D otthon kitombolják magukat játék közben


Hétvégente kirándulni is szoktunk, nagyon élvezik. Éjjel nem kell levinni, a kölyök is végigalussza az éjszakát, tartja reggelig.

2019. szept. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

4 éves ónémet juhászom van, kinti kutya, csak nyáron van bent, mert kint melegebb van, de a hideget szereti, az udvar, ami rendelkezésére áll 1500m2.

Napi egyszer viszem sétálni, 2 órára, pórázon és anélkül is, plusz labda, puller, engedelmes feladatok és bandázás.

Napi 1x kap enni, mivel már felnőtt. Húslevest kap táppal. A húslevesbe 4-5 fajta zöldséget teszek, hagyma-só-bors nélkül főzök vmilyen csontos húst és a levét száraztáppal itatom fel. Tápból carnilove-t kap.

2019. szept. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Napi 2* kap enni.


Reggel 15 dkg Wolf of Wilderness.

Napközben játék közben jutalomfalat.

Este 15 dkg Wolf of Wilderness +15 dkg konzerv kutyakaja.


Nem hagyunk előtte ételt soha, csak vizet.


A tálja se marad előtte csak a vizes, az viszont 2 helyen is van.


Séta kb 2 naponta két óra.


Ő kertben van mondjuk.

2019. szept. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Száraztápot kap (Brit Premium, szóval a premium kategória alsó harmada), nagy testű kutya, kibírná napi 1 etetéssel is, de inkább két részletben adom neki oda hogy csökkentsem a gyomorcsavarodás veszélyét. Ha leteszem a tálat, pár perc múlva már tiszta, de ha nem enné meg fél órán belül, elvenném tőle. Víz mindig van előtte, nyáron gyakrabban cserélem és több helyre is rakok ki neki, ha kidöntené, ne maradjon szomjan.

Kerti kutya, ezért általában este egy hosszabb (45'+) séta van, reggel pedig csak ~fél óra tanulás, labdázás és hasonlók, de a kertben. Hétvégén hosszabb a séta, sokszor elmegyünk vele kirándulni vagy valahova a városban. Amikor eü okból szobafogságban volt, simán kibírta az éjszakát pisi nélkül, főleg ha este kaja után volt lehetősége egy EÜ körre. Szerintem ez egy egészséges, felnőtt, 14 kilós kutyának is megy, ha megszokta a környezetét és a napirendet.

2019. szept. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

Dadoval etetek. 22 kgs amerikai staffordshire terrieremnek 250 grammot adok. Napi 1 alkalommal, este 8kor kap enni.

Kint hagyni előtte az ételt nem szabad! Ha 10-15 perc után is ottmarad, elveszem. Friss tiszta víz mindig van előtte.


Napi 3 alkalommal fél órát sétálok vele, 2x félórát futópadozik. Plusz játék plusz tréning. Nagyon aktív kutya.


Etetés után legalább 1,5 óráig megül szépen a valagán. Nehogy gyomorcsavarodást kapjon nekem

2019. szept. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!