Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnénk egy felnőtt,...

Szeretnénk egy felnőtt, kistermetű kutyát, de panelban élünk. Mit tegyünk? Bővebben lent⬇️

Figyelt kérdés
Már régóta szeretnénk egy kutyust, de mivel ez lenne az első kutyusunk, felnőttet szeretnénk. Az a probléma, hogy mi 7:30-kor elmegyünk otthonról (suli, munka), és én 14:30 körül érek haza, apukám mégkésőbb. A közelben nincs kutyamegőrző stb., és a családból senki se tudná gondozni, amíg mi nem vagyunk otthon. Kistermetűre gondoltunk (pl. törpespicc, csivava), mert mi panellakásban lakunk, így kertben sem lehetne. Felnőtt, 3 év körüli, menhelyi kutyit szeretnénk. Mit csináljunk? Nagyon boldogok lennénk egy kutyussal, nagyon szeretnénk. Valami, ötlet, tanács, esetleg ha vki hasonló helyzetben van, tipp?

2019. szept. 13. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp gondoljátok át jól! Egy kutya hatalmas felelősség! De hatalmas szeretet is! Nekem volt kutyusom borzalmas volt elveszíteni több mint 7 év után. De lassan belefáradtunk a kutyalevivésbe egy idő után sok főleg ha felesleges, mert itthon bepisil (később kiderült vesebeteg volt) ,voltunk vele azért sokszor orvosnál is. Én drukkolok gondolkozatok és cselekedjetek szívetek szerint! Én drukkolok
2019. szept. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyári szünet elején fogadjátok örökbe, a sulikezdésre be fog illesztkedni, megtanulja a dolgokat. Reggeltől kora délutánig egy egészséges kutyus kibírja egyedül.
2019. szept. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a fajtáját nézzétek, ha elmentek nézelődni menhelyekre, hanem a vérmérsékletét, aktivitását.

Igaz, hogy ez változhat, mert egy menhely ritkán hozza ki egy kutya természetes viselkedését, de még mindig az egyik legjobb kiindulási alap.

Vagy esetleg ha ideiglenes befogadónál volt a kutya, az tud jellemzést adni. Minél nyugisabb, annál jobb.


Egy menhelyről kihozott kutyát azonnal fél napokra magára hagyni jelent némi kockázatot. Pár kérdéssel lejjebb van egy kérdező, akit épp feljelenteni készülnek, mindez a helytelen tartás miatt.

Tanulj a hibájából, és készülj fel.

Járj utána hogyan kell egyedül hagyni egy kutyát, milyen mentális állapotban, 1-2 cikket szeparációs szorongásról is elolvashatsz, ilyen esetben gyakori probléma szokott lenni.

2019. szept. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönjük az eddigi válaszokat! Sok cikket elolvastunk, és a családban van kistestű kutya (Bár ő kölyökkora óta velük van, de kb. ugyanaz a helyzet). Tudjuk, hogy mekkora felelősség, jól átgondoltuk. Persze, nem a fajta a lényeg, sőt: én jobban örülnék egy keveréknek.
2019. szept. 13. 21:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Menjetek menhelyre, sétáltassatok kutyákat, és séta közben kiderül, jó-e a vérmérséklete számotokra. Ajánlom a Noé állatotthont, de más menhely is jó.
2019. szept. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!