Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet nem szeretni az...

Hogy lehet nem szeretni az állatokat, legalább a kutyákat?

Figyelt kérdés

Azokra lennék kíváncsi, akik nem szeretik az állatokat, mondják meg, legalább a kutyákat miért nem tudják szeretni?


Van egy kutyám, szerintem gyönyörű, nagyon sok dícséretet kap az utcán. A szomszéd öregasszony múltkor undorodva nézett rá, mondta, hogy ő nem szereti a kutyákat, minek nekem, mire jó az nekem, ha sétáltatni viszem? Azt még megtudom érteni, ha valaki fél a kutyáktól, az más, de nem értem azokat, akiknek furcsa, hogy valakik szeretik az állatokat.


Tudom, a régiek sokszor szegénységben éltek, és úgy gondolták, a háziállat megeszi előlük az ételt. De a dédi mamám is nagyon szegény volt, faluban nőtt fel, mégis itt Pesten mindig adott a macskának enni. Pedig faluhelyen az volt a szokás, hogy macskát nem etetünk, fogjon egeret.



2019. szept. 15. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre túl sok mindent nem lehet írni. Nekem kiharapott a mellkasomból egy darabot egy kutya. Én voltam a hibás, azonnal szóltam hogy ne bántsák az állatot. Szeretem őket. Valami hasonló kaland miatt el tudom képzelni, hogy vki megutálja őket.
2019. szept. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem elsősorban nevelés kérdése.

Aki olyan családból jön, ahol volt állat, családtagnak számított, úgy nevelték, hogy az állatokra vigyázni kell, ahol a mindennapok része volt egy (vagy több) kutya vagy macska, az tovább viszi ezt, olyan társat választ, aki hasonlóan gondolkodik, és továbbadja ezt a gyerekeinek is.

2019. szept. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hogy lehet nem szeretni a természetet? Nekem mindenem a természet. Nekem egy csepp élővíz többet jelent, mint egy egész metropolisz. Mégis felnőtt egy nemzedék a számítógép zsinórjaiba gabalyodva, akiknek fogalma sincs a működéséről, és szabályosan félnek tőle! Hogy lehet félni a szülőanyánktól?
2019. szept. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!