Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek kistestű kutyusa van,...

Akinek kistestű kutyusa van, az szokta ölelgetni (úgy, hogy fel is veszi és nem csak lehajol hozzá)? Milyen fajta?

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 23:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szoktam ölelgetni persze :) Felveszem az ölembe és úgy. Pincsi :) Ha meglátja a német juhászom, akkor Őt is azonnal ölbe kell vennem mert kikéri magának, hogy Ő is öleb :) Ez kissé nehézkes feladat. Illetve a futtatón (ahova kijárunk) szintén van egy német juhász Őt nagyon szeretem Ő is engem már többször is vigyáztam rá ha a gazdájának elkellett utaznia. Ő is elvárja, hogy ölbe kapjam. Hát :D Leginkább csak az ölembe fektetem, de a szukát még úgy ahogy el is bírom, de az enyémet... (kan) :D


16/l

2010. júl. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%

Ölemből eszik, melettem vagy ölembe alszik, fülembe szuszog jobbesetben roszabban horkol xD :)

Imádom őket...♥

Palotapincsi 2 is :D:)

2010. júl. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
23%
Persze, hogy szoktam (máltai selyem). Azért választottam "hónalj" kutyát:) a kicsit szeretgetni kell, a nagyot meg kutyába venni:)
2010. júl. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem a kutyát nem kell ölelgetni. Igaz, nekem vizslám van, legfeljebb akkor "ölelgetem", mikor birkózok vele. A kutyáknak nem természetes, ha felveszik őket, elsősorban azért nőtt lábuk, hogy azon járjanak.

A kutya elfajzott farkas, a farkasoknak pedig törvényeik vannak. A kutyával a saját nyelvén kell beszélni, ami néha (!) az erőszak nyelve.

Egyébként ha meglátok egy kistestű kutyát, első gondolatom mindig az, hogy az én kutyámnak fél fogára sem lenne elég. A magam részéről az a kutya, amibe bele lehet rúgni, és nem repül el tőle. Mielőtt hívnátok az állatvédőket, közlöm, hogy nagyon ritkán bántok állatot, akkor is csak fegyelmező jelleggel, és az állatok döntő többsége imád engem.

2010. júl. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Minden kutyát lehet ölelgetni. Az semmit sem változtat hogy felveszed-e vagy nem. És minden kutyát kutyába kell venni különben problémák lesznek!
2010. júl. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

"a kicsit szeretgetni kell, a nagyot meg kutyába venni"

már elnézést de ez egy hatalmas ostobaság! Az ilyen gondolatok miatt lesznek a kis termetű kutyák "nyomorékok".

Olvass utána egy kicsit és látni fogod hogy ezek a kis ölelgetni való kutyáknak is ugyanolyan igényeik vannak mint a nagyoknak. Az emberek kitalálták hogy a yorkikat, csivavákat plüss kutyaként gyömöszöljék, de ez által lesznek idegbeteg, antiszoc, boldogtalan kutyák. MINDEN kutyának (yorki és bernáthegyi egyaránt) szüksége van szeretetre (a nagyhoz te hajolsz a kicsit egyszerűbb felkapni tök mindegy...) és kutyálkodásra is (rohangálás, úszás, erdőben, mezőn, sárban fetrengés, játék más kutyákkal...)

Ez a hülye tévhit hogy a kicsik ölben érzik jól magukat, akkor baromság, nekem yorkim, lahasa apsom és collie keverékem is van és akkor a legboldogabbak mikor az erdőben malackodhatnak!

2010. júl. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%
jaj, miért kell tudományosan cáfolni a válaszom? Nem fejtettem ki, nem kezdtem el írni szocializálásról, meg arról, hogy nyilván poén a "kutyába venni"...hanem simán válaszoltam a kérdésre. Attól, hogy ölbe veszem a máltaim, nem nyomorék, normálisan van nevelve, és ne azt jelenti, hogy éjjel-nappal tutujgatom és rajtam lóg. De a német juhászomat nem fogom felkapkodni, ha épp szeretgetni akarom. Ennyi lett volna a válaszom lényege. Nyilván vannak bőven, akik nevelés terén- mindkét irányban - túlzásokba esnek.
2010. júl. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Középázsiaim van, meg szoktam ölelni, de ölbe nem veszem, mivel nehezebb, mint én. Nem mérettől függ, van aki a tacskót sem öleli meg, más meg az óriásokat is.
2010. júl. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Törpeuszkárom van,ő felkéri magát az ölembe ha ép eszébe jut vagy leülök!A német juhászomat nem nagyon bírom fel emelni viszont leül velem szemben és megölelgetem vagy én ülök le a földre és a fejét az ölembe rakja!
2010. júl. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

00:17 es vagyok


" A kutyáknak nem természetes, ha felveszik őket, elsősorban azért nőtt lábuk, hogy azon járjanak.

A kutya elfajzott farkas, a farkasoknak pedig törvényeik vannak. A kutyával a saját nyelvén kell beszélni, ami néha (!) az erőszak nyelve." mért tartasz az ilyen tudomyánosságokról hegyi beszédet ?? ezt senki nem kérdezte! meg am is hülyeség az én kiskutyám ha ülök a kerti asztalnál.. felugrik a székre ölembe mászik, ha lerakom addig ugrál a lábamon még felnem veszem. Szóvl égről pottyant baromság hogy nem lehet kutyákat ölbe venni vagy hogy nem kell! Azt csinálok a kutyámmal amit akarok (jóértelembe)

2010. júl. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!