Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Világ életemben németjuhászom vagy belga juhászom volt. Imádom ezeket a fajtákat.

Jelenleg egy idősödő belgám van.

Mellé szeretnék egy kiskutyát, de mindenképp ezek közül a fajták közül.


Kinéztem a neten egy keveréket, nagyon tetszettek a kiskutyák.

A telefonban a gazdi elmondta, hogy milyenek a szülők (az is tetszett) és hogy ez már a sokadik alom és 1 kiskutya 50.000 forint.


Akkor egy kicsit meglepődtem, mert azt hittem csak 1 besikerült alomról van szó és gazdit keres. Nem vagyok sóher, nyilván kifizetem az oltásokat meg egyebeket, de egy tudatos szaporításért nem szívesen adok ki ennyi pénzt, akkor inkább megveszem többszázezerért és támogatok egy valódi tenyésztőt.


Viszont nagyon tetszenek a kiskutyák, gyönyörűek és nem is ragaszkodtam volna a fajtatisztához, de ez a sokadik alom dolog nagyon nem tetszett.


Nagy dilemmában vagyok, ti mit tennétek a helyemben?


2019. szept. 23. 12:02
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Azért számít, mert elbizonytalanodtam. Szerintem ez a 2 fajta keresztezése a legjobb választás, de nem tetszett, hogy direktbe szaporítja őket, évente minimum 1x. Azt hittem csak egy besikerült alom és nem akartam szaporítót támogatni, pláne ha keverékeket (és nem korcsokat) gyárt le folyamatosan.


Az ár nem érdekelne, mert egy valóban jó kutyát szeretnék, aki családtag lesz 15 évig minimum, szóval az sem zavar, ha 250-et kell egy tenyésztőnek kifizetnem.


Nem akarok menhelyről és fajtamentőktől sem kutyát, mert egyrészt szeretném ha nem lenne ösztöngyenge (őrző-védőzni járunk, keresünk, falat mászunk stb), másrészt szeretném, ha lépést tudna tartani velünk. Rendszeresen járunk hegyet mászni, túrázni, úszni, autózni.


Semmiképp nem szeretnék ideggyenge kutyát aki fél a vihartól (is) vagy ha a városban vagyunk, akkor a tömegtől. Olyan kutyát sem szeretnék, akinek rossz a csípője vagy a lábai nem bírják a strapát.


Ráadásul 1x megpróbáltam örökbe fogadni a fajtementéstől, de olyan szőrszálhasogatóak, hogy csak felcsesztem magam. Hiába van velem szinte egész nap a kutya, hiába sportolunk és van ingergazdag élete, hiába van saját medencéje stb, az egészből azt szűrték le, hogy nem aludhat a kutyám a kanapén. :D szóval kösz, de nem.


Volt egyébként utcán talált turmixom is a juhászok mellett akit imádtam, tehát nem sznob vagyok vagy ilyesmi, hogy nekem caak a fajtatiszta jó, egyszerűen ilyen kutya való az életvitelemhez.


Értem amit mondasz egyébként és valahol neked is igazad van.

2019. szept. 25. 16:36
 12/12 anonim ***** válasza:

ha viszont ilyen igényeid vannak, akkor mindenképp tenyésztőhöz fordulj, és válassz a két fajta közül.

Lehet, hogy látszólag "korrekt" volt a faszi, lehet, hogy szépek a kölykök és a szülők is, de mindenképp lutri, valamint nem támogatunk szaporítókat. Az is lehet, hogy jól bánik a kutyáival, bár az évenként szaporítás öreg koráig nekem már nem jól bánás.

A lényeg, hogy tip-top kutyát akarsz minden szempontból, innentől kezdve csakis tenyésztő és közülük is gondosan válaszd ki a legjobbat!

2019. szept. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!