Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell ennyire utálni a...

Miért kell ennyire utálni a kutyatartókat?

Figyelt kérdés

A környékünkön állandóan kapom a megjegyzéseket, beszólásokat, hogy ne itt sétáltassak (itt lakom, muszáj kijönnöm meg bemennem!), miért ilyen ijesztő a kutyád, ugye nem bánt? Ő is most itt fog lakni? Stb...

Mindenhol kint a kutyát bevinni tilos, a házak falára "ne ide sz@rasd a kutyád" feliratok vannak írva.

Komolyan nem értem miért kell kiskorúakat is csesztetni ezzel (az vagyok én is).

Nagyon elkeserít és sírok miatta, már néha azon gondolkodom hogy megválok a kutyámtól.



2019. szept. 24. 18:48
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
58%
Brühühü... sírás helyett sétáltass pórázon és mindig szedd fel a szart. Ennyi.
2019. szept. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
19%

Engem nem érdekel a kutyát a parkba vinni tilos tábla, hahaha😈


Éjszaka pedig nem szedem fel a szart, ha olyan helyre csinál, ahol senki nem tud belelépni.


Gondolom valami gonosz boszorkány szólt be, ne foglalkozz vele, azoknak nincs jobb dolguk.

2019. szept. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Mindig pórázon sétáltatom és felszedek mindent ezért nem értem.
2019. szept. 24. 19:16
 4/41 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell velük foglalkozni. Mennyire szereted szegény kutyát, ha pár rosszindulatú szeretetre se képes nyomorék miatt megválnál tőle?! Ezerszer többet ér, mint ezek az "emberek" együtt.

A másik meg, írtad kiskorú vagy... soha az életben nem fogsz tudni mindenkinek megfelelni, és nem is kell. Ne magad add föl!

2019. szept. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
75%

Szegény kutya semmiről nem tehet, és te sem foglalkozz a beszólogatókkal. Inkább járj jó példával mások előtt, hogy lássák, te nem olyan vagy, mint azok, akik miatt probléma van. Nekem is van kutyám, de utálom a kutyaszart tisztogatni a cipőmről, felszedem mindenhol, a sötétben fejlámpával sétáltatok, nagyon hasznos. Vannak hülye gazdik, miattuk teszik ki a táblákat. Félénk a rendes kutyások is próbálják nevelni a gyökér gazdikat. Én is szóltam már másra, aki póráz nélkül sétáltatott, és gond volt miatta, például volt, aki a lebetegedett kutyámhoz odaengedte a sajátját, annak ellenére, hogy használtam a sárga szalagok és szóltam is, hogy ne tegye. Üríteni a beteg kutyát is ki kellett vinni.

Szóval ne keseredj el, legyél olyan kutyás, akit majd jó példaként emlegethetnek.

2019. szept. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
63%
Bocs, az autocorrect több helyen átírta a szöveget, de remélem, a lényeg érthető.
2019. szept. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
33%

4-es! "Mennyire szereted szegény kutyát, ha pár rosszindulatú szeretetre se képes nyomorék miatt megválnál tőle?! Ezerszer többet ér, mint ezek az "emberek" együtt."

Már nem azért, de ez nagyon durva. A kérdező kiskorú, te meg gyakorlatilag embergyűlöletre buzdítod. Miért "nyomorékok"? Miért "szeretetre se képesek"? Ha valaki fél a kutyáktól, nem akar kutyasz@rt a háza előtt, akkor már nem is ember? A válaszokat nem lehet törölni, lehet 10 év múlva is ezt fogják olvasni az emberek. Jobban is oda figyelhetnél a szavaidra! Értem a mondanivalót, de ezt nem így kellet volna közölnöd.


Nekem két kutyám van. Ez van kérdező, ezen túl kell tenned magad. Nem mindenki szereti a kutyákat, van aki kifejezetten utálja őket, ezzel együtt kell élni. A kutyát bevinni táblák stb. kiírások pedig nem véletlenül vannak. Nem akarják, hogy esetleg megijesszenek valakit, mivel mint írtam van akik egyenesen félnek tőlük, vagy mivel a parkokat valakik gondozzák, nem akarják, hogy a kutyák lepusztítsák, stb... Talán nem a tiéd fogja, de nem lehet köztük szelektálni, hogy "jó te bemehetsz, te nem". A kutyapiszok pedig fertőzés veszélyes, továbbá az emberek általában nem szeretnek mások állatai után takarítani. Ráadásul gondolj bele milyen bosszantó lehet, ha már a 10. kutya piszkít a kapud elé. Neked lehet, hogy jól nevelt kutyád van és szépen betartasz minden szabályt, figyelsz másokra, de ez nincs se rád, se a kutyádra írva. Nem várhatod el egy vadidegentől, hogy ezt ránézésre megmondja. Meg kell próbálnod megértened az ő álláspontjukat is, ha ez sikerül, akkor könnyebb lesz ezt kezelned. A 4-esnek abban igaza van, hogy el kell engedned az ilyen dolgokat és nem ezen rágódni, mert azt sem hagyhatod, hogy az ilyesmi megtörjön. Ha te betartod a szabályokat, akkor te megtettél mindent, a lelkiismereted tiszta vagyis a beszólások alaptalanok, amiket vélhetően olyan korábbi rossz tapasztalatok szültek aminek hozzád semmi köze, szóval egyszerűen csak engedd el őket a füled mellett. Kutyát tartani jó dolog, csak követni kell néhány szabályt és tekintettel kell lenni másokra is. A többivel meg ne törődj!

2019. szept. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
26%

Mert a kutyatartók nagytöbbsége - legyen az város vagy vidék - antiszociális, türhő módon viselkedik. Kutyája a gyermekek homokozójában végzi szükségét, ő pedig szóban vagy akár fizikailag is bántalmazza azt, aki szólni mer érte. A társasházak és lakótelepek felvonóiban is rendszeresen lehet találni kutyaürüléket az eldobált csikkek és köpetek társaságában.

Bár rendelet van rá, a legritkább esetben látni a kutyákon szájkosarat az utcán. Miközben a szerencsétlen autósra úton-útfélen kerékbilincset raknak a 2005-ös szabályozás ellenére, addig egyetlen közterület-felügyelőnek sincs mersze szólni a szájkosár miatt, és még a rendőrök is arrébb ballagnak, amikor a Városligetben egymásnak uszított, vagy csak úgy maguktól egymást tépő kutyák miatt a gazdák között kitör a verekedés.

Állatvédelmi törvényünk van. Az embereket viszont senki sem védi. Csendrendelet sincsen, így nem tud az ember védekezni a szomszédban egész éjjel ugató döggel szemben. A gazdája nem neveli meg, így aztán egyetlen kutya miatt nem alszik egy egész lakónegyed. Egyes kutyatartók terrorja ellen egyszerűen tehetetlenek az emberek, az önkormányzat nem jár el sem kutyaszar, sem pedig ugatás ügyben. Aki mégis megpróbálja, az döbbenten tapasztalja, hogy a törvények sem védik meg.

2019. szept. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
64%
Szedd fel a kakit, használj pórázt, ha esetleg veszélyes a kutyád másra (akár kutyára, akár emberre), akkor sajnos a szájkosár is kell. A beszólásokat pedig ezután nyugodtan le is szarhatod. Van pár sz@rházi, aki a nyomorúságát máson vezeti le, azokkal nem kell foglalkozni. A kutyád pedig nyilván többet ér neked, mint ez a pár beszólogatós majom, szóval nem is lehet kérdés, hogy ha választanod kell, kit válassz!
2019. szept. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
57%
# 8-as, a szájkosár még mindig nem kötelező mindenhol! Csupán a tömegközlekedési eszközökön. Utcán, parkban, kutyafuttatóban, stb. nem kötelező!
2019. szept. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!