Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya társaival nem túl...

Kutya társaival nem túl barátságos Jack Russell keverékem mellé vajon haza vihetek egy másik kutyát?

Figyelt kérdés

Van egy Jack Russell keverék kan kutyám. Decemberben lesz 2 éves. Szeretnék mellé egy "társat", inkább szuka kutyát. Az a problémám, hogy már kölyök korában sem szerette a kutyákat, sétáltatásnál csak a póráz tartotta vissza attól, hogy neki menjen nála akár sokkal nagyobb kutyának. A macskákat sem szereti. Ezektől függetlenül egy nagyon okos, bújós, játékos kutya.

Van rá esély, hogy megszokjon egy másik kutyát? Félve vinnék haza mellé bármilyen állatot, mert nem tudom, hogy reagál?



2019. szept. 25. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát így ne. Először a mostanit kellene kutyákhoz szoktatni, ha már eddig elmaradt.
2019. szept. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így ne.


Egyébként az én szintén Jack Russel jellegű keverékem sem bírja a többi kutyát, felnőttként kaptam őt meg, már kialakult jellemmel, és egyszerűen nem hajlandó “szóbaállni” a többiekkel, de nem akar támadni, csak ignorálja őket. Évente egy-kétszer választ egy barátot, az összes többit messziről kikerüli. A nagytestűektől meg fél, előlük menekül. Szóval ez az antiszociális kutya kénytelen volt eltűrni, hogy két éven át nagyon gyakran volt nálunk napokig a szomszédék 55 kilós óriáskutyája (rákos lett az anyuka, sajnos el is hunyt, aztán elköltöztek) de mivel nagyon határozottan én voltam a falkavezér, ezért a vendég kutyától nem félt, de még így sem barátkozott vele. Együtt mentünk sétálni, meg otthon külön-külön játszottunk, szegény nagy mackó az barátkozott volna, de az enyém nem és nem. Szépen ignorálta mindig. Bár a kinti séták alatt rettentően boldog volt attól, hogy egy másik kutya sem jött oda érdeklődni, ugyanis a nagy láttán mindenki átment az utca túloldalára inkább, pedig szegény drágám a világ legbarátságosabb óriása volt, de ez másik téma. Szóval a társ biztosította előnyöket élvezte, de sosem játszott vele. Érdekes még, hogy miután a szomszédék elköltöztek és nem jött többé, na akkor láttam rajta hogy picit levert, kereste a “kis” haverját. Tehát ha az agresszióról le tudod nevelni, akkor hozzá lehet szoktatni másik kutyához, még ha csak így, ilyen távolságtartóan is. Legalábbis nekem ez volt a személyes tapasztalatom, de aztán minden helyzet és minden kutya más.

2019. szept. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!