Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Patkány méreg!? Többi lent

Patkány méreg!? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy magyar vizslám, nevén Sámuel..Sajna tegnap valahogy beszökött a fészerbe olyan 2 óra környékén, és megevett 2 kocka patkánymérget.De valószínűleg nem az egészet ette meg mert elég sok szét volt marcangolva a földön.4óra fele észre vettem,hogy hiányzik a 2 patkányméreg.. Egyből be az autóba és irány az orvos, ott valószínűleg kihányta az egészet mert reggel kapott enni és a reggelivel együtt ki jöttek a patkányméreg darabok,illetve kapott K1 vitamint,és 5 napig adni kell neki ilyen vitamint(olaj szerűség).Mai nap semmi baja nem volt,hiperaktív mint általában,szemei normálisak(fehérek, nincsenek bevérezve,Ajkai ugyan olyanok mint voltak,étvágya ugyan úgy van,iszik is elég sokat.Sehol nem vérzett,se füle se orra,se szája,illetve vizeletében sem látszik semmilyen vér.


Nyugtassatok meg,hogy időben észrevettem és nem lesz baja.


Várom a válaszokat!



2019. szept. 28. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem időben cselekedtél :)
2019. szept. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Először is mit mondott a doki? Azért Ők már több ilyet láttak. :)

Szerintem ha nincsen baja akkor jól lesz, mert ugye bár a méreg azonnal el kezd hatni ahogy el kezd felszívódni a szervezetébe. Ha semmi arra utaló jel nincs, hogy a méreg felszívódott akkor rendbe lesz szerintem.

2019. szept. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A doki elég nyugodtan kezelte a dolgot.Azt mondta nem lesz semmi baja, csak esz az ideg mert féltem.
2019. szept. 28. 20:44
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Ha tegnap óta nincs jele mérgezésnek, akkor időben el lett kezdve a kezelése. Nyugi.
2019. szept. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyugi, időben cselekedtél és a megfelelő kezelést kapja!


Tapasztalatból mondom, sajnos nálunk is előfordult, ráadásul kölyökkutyánál. Azóta sem tudom, hogyan sikerült feljutnia a kutyának a szekrény legfelső polcára a méregért, de ez már mindegy.


Tanulság, a mérgeket kulcsra zárható helyen kell tartani. Azóta mi is fokozottan figyelünk erre.


Nyugi, minden rendben lesz!

2019. szept. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!