Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha semmilyen...

Mit tegyek, ha semmilyen kutyatápot nem eszik meg a kutyám?

Figyelt kérdés

Üdv.


Olyan problémával fordulnék önökhöz /hozzátok, hogy két hónapja hozzánk került egy kölyök yorkshire terrier, aki jelenleg 5 hónapos.

Rossz helyről hoztuk el, rettenetesen bolhás volt, a szőre ritkás, egy udvaron élt a kis családjával, oltásai nagyon foghíjasak voltak, és házi koszton élt.

Már nálunk van két hónapja, a szőre tiszta, és szépen rendbe tetettük, oltásait pótoltuk, viszont semmilyen neki való kutyatápot nem hajlandó megenni. Már ki próbáltunk mindent, azt is amit az állatorvos ajánlott, de sem a száraz tápot, sem mást nem eszik meg.

Ahonnan el hoztuk, a gazdi maradékán élt, gondolom ez lehet az oka. Nem vagyok tapasztalt gazdi, ő az első ilyen kutyánk, és nem tudom mitévő legyek.


Van valakinek hasonló kérdésben tapasztalata?


A válaszokat előre is köszönöm



2019. szept. 30. 02:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nálunk is, csak már egy éves volt a jack russel terrierünk. Egész egyszerűen nem kapott mást. Amikor ettünk, oda akart jönni tarhálni, de következetesen kizavartuk és minden családi étkezés után (vacsors) kapott csak enni. A kirakott kajáját kb 30 percig hagytuk elől, utána elvettük és elraktuk. Volt, hogy sztrájkolt, volt hogy hisztériázott, de nem kapott mást, sőt volt, hogy két-három napig nem is volt hajlandó semmit megenni, de akkor sem kapott mást. Már 13 éves és még mindig nagyon szigorúan kell venni ezt. Sajnos, ahonnan mentettük, ott nagyon elrontották. Amúgy kb hat hónap volt mire felfogta, hogy nem lesz az, amit ő akar. Egy tökéletes kis eb lett belőle. Neked is sikerülni fog.
2019. szept. 30. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Ahogy első írja, azt szokták mindig ajánlani, hogy tedd le a kutya elé a kaját, és 10-15 perc múlva vede el ha nem ette meg. Következő evésnél ugyanígy stb addig amíg egyszercsak rá nem fanyarodik.


Én is csináltam ezt egyszer egyik kutyámmal, már kb másfél éves volt és egyszercsak úgy döntött hogy nem eszi meg a kaját (pedig mindig száraztápot evett). 4 napig csináltam vele ezt a lerakom-elveszem dolgot, mire újra enni kezdett, azóta is normális.


Viszont. Neked még nagyon kicsi kutyád van, vele nem lehet csinálni a koplaltatást, nem lehet hogy ne egyen a kutya kár 3 napig.

Alutasakos, konzerv kaját próbáltad már? Megpróbálhatid hogy veszel ilyet (lehetőleg nagyon jó minőségűt, hogy minél jobb legyen), és először csak ezt adsz a kutyának hogy ízlik-e neki? Ha könnyen megeszi, akkor utána má csak annyit kell tenned, hogy egy minimális száraztápot hozzákeversz, elöször tényleg csak néhány szemet, aztán egyre többet. (Tényleg figyelj hogy jó minőségű legyen a konzerv, pl Real Nature, Premiere, N&N, Happy Dog, Happy Fit)

Vagy ha valamilyen oknál fogva a konzervet sem eszi meg, akkor kajamaradékhoz keverj néhány szem száraztápot, és azt add oda neki. Remélhetőleg nem fogja szemenként kiválogatni a tápot. Illetve jó megoldás ha a tápot vízbe áztatod.

2019. szept. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Áztasd szét eleinte a tápot és keverd a maradékhoz fokozatosan növelve a táp arányát. Majd, ha már így eszi, akkor szárazon hagyd benne, ne áztasd. Semmi baj nem lesz, ha egy darabig még kap maradékot, azért nem olyan vészes dolog az, főleg, ha tápot is keversz hozzá.
2019. szept. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Alutasakosat is próbáltam, azt is ott hagyja, de a macskánk tápjára mindig rá akar járni, nem tudom, hogy hagyhatom - e neki.

Az a baj, hogy képes inkább napokig nem enni, ha csak a tápot teszem elé, és már a múltkor is olyan borzasztóan nézett ki szegény egy nap után, hogy inkább adtam neki egy kis sonkát, mert már nem bírtam nézni.

A vízbe áztatást ki fogom próbálni, hátha.

Köszönöm

2019. szept. 30. 08:31
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

"Az a baj, hogy képes inkább napokig nem enni, ha csak a tápot teszem elé, és már a múltkor is olyan borzasztóan nézett ki szegény egy nap után, hogy inkább adtam neki egy kis sonkát, mert már nem bírtam nézni."


A kutya nem hülye. Soha nem fogja megenni így a tápot. Ha tehát az a célod, hogy megegye, azt csak úgy lehet elérni, ha nem kap semmi mást, csak vizet.

Viszont mivel kölyök, ráadásul kistestű is, erről egyeztess orvossal, meddig lehet biztonságosan éheztetni.

2019. szept. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

Az csak a te képzelgésed, hogy 1 nap után borzasztóan nézett ki. :) Még, ha kölyök is, egy nap koplalás után semmit nem láthatsz rajta.

Dokival beszéld meg, hogy hány napig hagyhatod éhezni biztonsággal és tedd azt, különben ez így marad, és bármikor bármivel finnyázhat majd a későbbiekben is.


Beteg lett a 11 éves kutyám, 1 hétig írd és mondd semmit nem evett, ha mégis, azt azonnal kihányta. Konkrétan fél kilót fogyott, és azt is már csak a végén. Onnan tudom, hogy orvosi felügyelet alatt állt, és mérték a kezelés elején és a végén.

Szerintem, ha három napig nem eszik, nem lesz semmi baja egy 5 hónaposnak, de mindenképp kérdezz meg erről egy dokit.

2019. szept. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Próbáld meg májkémmel összekeverni a tápot. Esetleg úgy hogy be is áztatod kicsit. Mármint a tápot. Nekem is yorkim van, már 9 éves. Nagyon válogatós. Ha nem tetszik neki a kaja illata nem is fogja megenni. Volt hogy én is macska kaját adtam neki mert megérezte a boltban és azt akarta. Elhiszem hogy zavar ha nem eszik akár csak egy napig is, de ne add fel. Próbáld meg falatonként kézből etetni. Sima párizsiba egy szem tápot bele nyomni, hátha rá kap az ízére és utána magában is megeszi. Happy Dog tápból van nagyon apró szemű is, én azt ajánlom.
2019. okt. 1. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Én nem értem miért kell bele erőltetni a szárazat ha nem szereti. Bakker azért mert kutya.... Vannak ilyen válogatósak igen,ez van,ez a fajta meg amúgy is hajlamos rá :D Ismerőseim körében több Yorkie van de mind házit eszik vagy pástétomot.

Több kutyám volt már és macska is, de én sose erőltettem meg éheztettem. Meg kell találni azt amit szeret (ez nem azt jelenti hogy prágai sonkát kap).

Én is össze vásároltam mindenféle drága jó minőségű tápot,mert hát azt ajánlja mindenki...felesleges.

Jelenleg 5 hós szobakutyám van,aki szintén házi kosztot evett és cicakaját ott ahonnan hoztam. Neki a Müller márkás Pet Bistro Junior pástétom vált be, 40 % hústartalommal,szuper áron. Ezenkívül még kap házi kosztot is. Egyeztettem erről az állatorvosunkkal és azt mondta ne erőltessem a drágát,adjam amit szeret,növésben van kell az energia. Házi kosztnál ne legyen túl fűszeres stb. ennyit mondott. Régen még táp se volt.

Annyit még hozzá tennék,hogy mióta így etetem azóta hízott is kicsit és rendbe jött a széklete. Előtte napi 7-8x is kakált a minőségi száraztól,na az se normális. Most napi 2-3x megy és tele van energiával.Vitamint és ásványi anyagokat amire szüksége van máshogy is be lehet vinni.

Nyugodtan pontozzatok le :)

2019. okt. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze, nem kell erőltetni a tápot, lehet megfelelően összeválogatott házi koszton is tartani, melyből a legjobb verzió a BARF, de akár főzni is lehet a kutyának (bár felesleges, és igen nehéz főtt kajából megfelelő étrendet összeállítani).

Viszont lényeges, hogy ne pástétomon éljen egy kutya, meg puhára főzött kaján, mivel rágnia is kell, hogy ne legyen fogköves, ne veszítse el a fogait idő előtt.

2019. okt. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó ez így igaz,fontos a fogazat. Minden este adok neki különféle rágócsontokat pl.fogkő ellen,meg amúgy is imádja :D most a marhabőrös és a kollagénes szőlőmagos a kedvenc. Viszont érdekes,hogy a Pedigree Denta Stixet nem szereti.

Na mindegy...nem egyszerű ez a dolog :)

2019. okt. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!