Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Operáltatnátok ebben az...

Operáltatnátok ebben az esetben a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Van egy keverék 13 éves kutyám. Nagyon aktív, senki sem hiszi el, hogy 13 éves, vidám kutya.


kb 6 éve megjelent egy dudor az oldalán. Állatorvos azt mondta, hogy figyeljük, tapintásra semmi különös, nézzük meg, hogy nő-e.. A 6 év alatt szinte semmit nem nőtt, de most mintha nagyobb lenne az elmúlt 3-4 hónapban. Pontosabban mostmár határozottan nagyobb, és tegnapról másra is észrevehető szerintem.


Fájdalma nincs, akárhogy nyomkodom, de kezd aggasztó lenni. Tudom, hogy ebben a korban már az altatás veszélyes, még csak egyszer altatták, amikor ivartalanították. Az orvos vesz belőle mintát, de nem garantálja, hogy elég egy kis biopszia, mert ha rosszindulatú is, nem biztos, hogy abból sikerül mintát kinyernie.


Fogalmam sincs, hogy mit tegyek, ha rossz indulatú. Tanácsokra lenne szükségem.


2019. okt. 6. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Ha nem beteg nincs gond. Ha rosszindulatú daganat van benne, akkor el kell altatni.
2019. okt. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én előbb vetetnék mintát.

Én a 14,5 éves kutyámat is megműttettem nagyon agresszív hólyagrákkal, mindenki azt mondta, hogy ne tegyem. Nagyon jó dokihoz vittem, állat-onkológus, elektromos késsel műtötte, nem volt drágább, mint máshol a műtét. Utána még 3 hóna kemó, de enyhe, mert gyerekem is van, semmi mellékhatása nem volt ránézésre. A vérképén volt eltérés, de nem vészes. A kontroll CT remek eredményt mutatott. Azóta eltelt 1,5 év és remekül van, hamarosan 16 éves lesz. De tény, hogy a létező legjobb helyre vittük, Balogh Lajos dr úrhoz. Sima állatkórházban ezt nem tudták volna megcsinálni.

A lényeg, én addig nem mondanék le a kutyáról, amíg nem biztos a baj. 15 éves kutyát műttettem szemhéjon melanomával, 19 éves koráig élt. 10 éves kutya farkát vágattam le, mert mindig beütötte és szörnyű állapotba került, mert ahogy idősödött, a szőr ritkult és nem védte annyira. Már a csont is kilátszott a sok ütéstől, le kellett vágni. Akkor volt 10 éves, a műtét után megszántek a borzalmas fájdalmai. 15,5 évig élt.

2019. okt. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Dokit kérdezd meg! Nekem a 12 éves kutyámat megműtötték lépdaganattal, utána volt még pár szép éve, nem viselte meg.


A macskámnál már mondta az orvos, hogy nem műti, mert semmi értelme, valószínű 17 évesen túl sem élné az altatást.


A doki meg fogja tudni mondani, kérj előtte (ha kell műteni) egy kivizsgálást, hogy milyen állapotban van a kutty!

2019. okt. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez soha nem kor, hanem állapot függvénye. Előtte vérkép, szívultrahang, és ha minden rendben akkor műttetném.
2019. okt. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az állatorvossal kéne átbeszélned a lehetőségeket a kutya általános állapotának függvényében. Az egy dolog, hogy ránézésre aktív, vidám, de ez nem jelenti azt, hogy biztonsággal műthető.

A dokitokkal konzultálj, kevés az infó ahhoz, hogy itt bárki tanácsot osztogathasson.

2019. okt. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!