Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan zajlik egy chipeltetés,...

Hogyan zajlik egy chipeltetés, kutya kozmetika?

Figyelt kérdés

Amikor utoljára házi állatunk volt még az ilyesmit a szüleim intézték mindig most meg azért annyit biztos változott a dolog,hogy hiába kérdezzek tőlük ne tudjanak biztosat mondani.. :D

A helyzet úgy hozta,hogy hozzám került egy nénitől egy kis testű kutya.Öregek otthonába költözött és már nem tudta kinek odaadni velem meg gyakran beszélgetett ameddig még a szomszédban lakott.


Nem hiszem,hogy valaha is volt oltva,mert mikor rákérdeztem az oltási könyvre akkor elég értetlenül nézett rám,pedig úgy tudom,hogy valami ilyesmi kis akármilye van az ebeknek is ahová feljegyzik miket kapott meg miket nem.Ebből kiindulva sejtem,hogy chipje sincs úgyhogy mindenképpen a leghamarabb el szeretnék kocogni vele a közeli állatorvoshoz,hogy ezeket pótoljuk.


Hogyan zajlik ez az egész? Kell esetleg időpont mint az embereknél vagy csak menjek oda,várjam ki a sorom és mondjam,hogy mit szeretnék?


Kozmetika? Oda ha jól láttam a weboldalakat kell időpont,de hogyan zajlik? Nem szeretném ott hagyni akár mennyire szakemberek és jó kezekben van úgyhogy remélem arra a fél-1 órára ameddig elnyesegetik a szőrét ott maradhatok valamelyik sarokba legalább pókembert játszani.

Hosszú szőrű az állatka és hiába fésülgetem napi szinten amellé jó lenne egy kis karban tartás neki mert egy idő után úgy fog festeni mint egy paróka (már most is hasonlít egy jól fésült halloweeni boszi parókára :p) //máltai selyem vagy legalábbis annak a keveréke lehet,fehér,selymes,nagyon hosszú szőrű,pici fekete gomb szemekkel.. :D


Bocsi a regény miatt. ^^'



2019. okt. 6. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Hívd fel a környéketeken levő rendelőt, mindenhol más. Nálunk oltásra vagy általános ellenőrzésre nem kell időpont, de a chipeltetésre pl igen.

Azt is lehet, hogy elviszed első alkalommal, nézzenek benne chipet, van e (elvileg kötelező), ha nem, akkor mondja el, mik a további teendők. Onnantól koordinál a doki. :)

2019. okt. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
A chipet bőr alá szúrják egy nagy tűvel. A cicánknak akkor tették be mikor el volt altatva ivartalanításhoz. Egy nagyobb kutya gondolom nem érzi meg annyira. Mindenképp felhívnám a rendelőt előre. De nem bonyolult az eljárás egyáltalán.
2019. okt. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Kozmetikában én se hagynám magára, sok rosszat hallani. Volt olyan kutya, amelyik meghalt, mert megrántották a nyakörvénél fogva. Sajnos ilyenkor tudnak ám kapálózni.

Volt, ahol ott kellett volna hagyni, oda nem vittem. Én 2 órát ott vagyok, én fogom le.


A chipet altatás nélkül adják be, de azért kérj valami érzéstelenítést, lidokain vagy hasonló, mert brutál nagy tűvel kapják.

2019. okt. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvos válogatja, hogy kell-e időpont vagy sem, a miénknél pl nem kell, mert nagy rendelő, van 4 állatorvos, általában 10-15 perc és sorra kerülünk.

Kozmetikánál keress olyat, amiről jó vélemények vannak (ismerősök, Google értékelések). Mi ott szoktuk hagyni a kutyust, sőt, ha kell, hozzák-viszik, de nekünk kölyök kora óta oda jár, megbízunk a kozmetikusban. Ő pl nem szereti, ha bent vagyunk közben, mert a kutya nyugtalan ha a gazdi a közelben van, de nem mehet oda hozzá. Kozminál tuti, hogy időpontot kell kérni.


Az állatorvos amúgy elvileg nem is látja el a kutyát chip nélkül, szóval ha nincs benne, akkor első alkalommal beülteti. Ha viszont van benne chip, akkor nem ártana legalább egy nyilatkozat a nénitől, hogy neked adta a kutyát, mert egyébként furcsán nézhet rád az állatorvos, hogy nem a te kutyád.


Máltairól még annyit, hogy ezek a kistestű, fehér kutyák gyakran allergiásak a csirkehúsra, szóval ha sokat vakarózik, akkor hipoallergén tápot vegyél neki, birkásat vagy marhásat.

2019. okt. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, te mekkora egy ostoba barom vagy...akkor várja meg, amíg földig ér a kutya szőre és berasztásodik? Vagy hogy gondoltad? Inkább maradtál volna csendben..
2019. okt. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5


Te egyszerű.


Azért vinné kozmetikushoz, mert túl nagy a szőre, ami már gondokat okozhat, plusz - idézem - úgy néz ki a kutya, mint egy haloweeni boszi paróka. Legyen már szerencsétlennek kutya formája, lásson ki a saját szőréből, ne botoljon meg benne.


De ha göndöríteni szeretné, meg masnikat köttetni bele, meg miegymást - neked mi közöd hozzá?

Ha a kutyát nem kínozza (és nem fog egy kis masniba belehalni) akkor neked miért fáj ez, minek ugatsz bele?

2019. okt. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha első alkalommal mégy az orvoshoz, kérj időpontot, főleg, ha csip is lesz. Legalább nem kell várni, és sok helyen a csiphez muszáj időpont. Hívd fel a rendelőt, az a legjobb.

Én olyan kozmetikushoz viszem a kutyát, ahol ott lehet maradni. Az én kutyám fegyelmezett, felraktam az asztalra, és mondtam, hogy ott marad, és nem is próbált leugrani onnan, még akkor sem, mikor a kozmetikus véletlen kicsit belevágott a talppárnájába...

Most már nem maradok ott mindig a kutyával, mert láttam, hogy a kozmetikus szépen bánik vele (a belevágás nem az ő hibája volt, tényleg), én a kutya is ismeri őt és a helyet.

Szerintem első alkalommal semmiképpen nem hagynám ott a kutyát, ő csak azt látja, hogy otthagyod, nem érti meg, hogy vissza fogsz jönni... és pánikba eshet egy amúgy is idegen helyen. Ha nem engedik, hogy ott maradj, válassz más helyet, rengeteg kozmetika van...

2019. okt. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!