Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya tartás németországban?...

Kutya tartás németországban? (több lent)

Figyelt kérdés

Kb 1 éve élünk németországban és azt tervezgetjúk hogy új albérletet keresünk,olyat ahol tarthatunk kutyát is. Tegyük föl hogy megtaláltuk az albit beköltöztünk. Ezután mi következik? Először örökbe fogadjuk/megvesszük, aztán bejelentjük? Vagy fordítva? Egyébként egy bichon havanese vagy bichhon fris kutyát vennénk/fogadnánk örökbe Hessenben (mainhausen,seligenstadt vagy környéke)

És kb mennyibe kerül itt egy kutya évente(kutya adó,kozmetika,állatorvos) ilyesmik?



2018. aug. 4. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Talán német fórumokon érrdeklődj..
2018. aug. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Meg nemtudok annyira nénetül hogy megértsem sajnos
2018. aug. 4. 21:37
 3/9 A kérdező kommentje:
*még nem tudok annyira németül hogy megértsem amit ott írnak
2018. aug. 4. 21:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Német nyelv nélkül nehéz lesz a kutyázás. Ha orvoshoz kell vinni akkor hogy mondod el mi baja? Ha más kutyás megkérdezi hogy oda mehet-e a kutyája, mit csinálsz? A városházán hogy mondod el hogy be akarod jelenteni? Egyébként az örökbefogadás macerás, nyelv nélkül az sem fog menni. A menet hogy beszerzed a kutyát, utána 2 héten belül elmész a városházára( rathaus) és bejelented, ez után évente fizeted az adót, az adó összege városonként változó. Ha van még kérdésed írj privit. Én németországi kutyás vagyok már lassan 1,5 éve.
2018. aug. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hozzá teszem, az állatorvos itt piszok drága.
2018. aug. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Német nélkül valóban nehéz lesz, mert elég sok minden van egy kutyával, nekünk van egy kis yorkie-nk. Ha megvan a kutya chippeltetni kell (ha még nincs), meg oltatni, meg van adva, hogy milyen oltást mikor kell, aztán 3 havonta féregtelenítő, hogy mindene rendben meglegyen, és legyen hozzá egy útlevél. Aztán a városházára be kell menni bejelenteni, évente egyszer lehúznak kutyaadót, amit általában május végén szednek be, de az összeg/határidő szerintem tartományonként változik, ezt a sajátodnál megtudod nézni. Harcikutyára bazi drága az éves adó. Aztán az illetékes Gemeinde küld neked egy kis bilétát, ami a kutya regisztrációs száma lesz rajta, ha kiviszed pl sétáltatni ezt vinned kell magaddal, olyan, mint az autó rendszáma. Kutyaxart össze kell szedni ehhez rengeteg helyen raknak ki zacskót.


[link]


Itt van kitölthető nyomtatvány a bejelentéshez és itt írja, hogy 1 kutya után 26 euró talán az éves adó, ami szerintem bazi olcsó, nekünk itt München mellett 60 euró a 3kg-s yorkie :D

2018. aug. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
ja ez kimaradt: 2 héten belül be kell jelenteni. Ha a kutya még nincs 3 hónapos, nem kell fizetni az adót.
2018. aug. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszön szépen mindenkinek leginkább az utóbbikanak főleg az utolsónak nagyon sokat segítettél köszönöm
2018. aug. 5. 18:42
 9/9 anonim válasza:
56%

Hogy mi van??? Adót kell fizetni egy kutyára? És miért kéne orvoshoz hordani?

Nálunk ez a faluba ugy müködik hogy átmész a szomszéd tibi bácsihoz mert ott most születtek kiskutyák megkéred hogy ne csapkodja földhöz öket majd haza viszed!

Na most ugyebár amikor itt ezt olvasod mar tiszta idegbeteg vagy ugye? Na akkor megnyugtatlak hogy ez szerencsére kezd megszünni. Ezt azért irtam ide mivel én is egy falusi ember vagyok és mindig csak azt hallom hogy falun igy bánnak rosszul a kutyákál meg ugy de az fel sem tünik senkinek hogy mennyit javultak amit fent leirtam az sajnos 15-20ével ezelött minden napos volt.

2018. nov. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!